kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The Woman Who Ate Fire

Stranica 6 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Empty Re: The Woman Who Ate Fire

Postaj  whisperer 10.05.20 21:58

Mothers hold their children’s hands for a short while, but their hearts forever.

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Mother10
whisperer
whisperer

Broj postova : 739
Join date : 03.03.2018

[Vrh] Go down

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Empty Re: The Woman Who Ate Fire

Postaj  Gost 11.05.20 2:06

Dobar film za Wespitzu i Tomitzu..meni je najimpresivnija scena bila sex sa djavolitzom..Tako je i u stvarnom svijetu one se uvijek zakache za neshto shto je pozitivno..energetski usisivachi..Ono Sisaj mi sisu:))

https://www.youtube.com/watch?v=V1ueyfoNTdU

Gost
Gost


[Vrh] Go down

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Empty Re: The Woman Who Ate Fire

Postaj  Gost 11.05.20 19:12

zingaro je napisao/la:Dobar film za Wespitzu i Tomitzu..meni je najimpresivnija scena bila sex sa djavolitzom..Tako je i u stvarnom svijetu one se uvijek zakache za neshto shto je pozitivno..energetski usisivachi..Ono Sisaj mi sisu:))

https://www.youtube.com/watch?v=V1ueyfoNTdU

Gledala, i ta scena koju spominješ mi je ostala u sjećanju  The Woman Who Ate Fire - Page 6 3111943984

Gost
Gost


[Vrh] Go down

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Empty Re: The Woman Who Ate Fire

Postaj  Gost 12.05.20 8:34

zingaro je napisao/la:Dobar film za Wespitzu i Tomitzu..meni je najimpresivnija scena bila sex sa djavolitzom..Tako je i u stvarnom svijetu one se uvijek zakache za neshto shto je pozitivno..energetski usisivachi..Ono Sisaj mi sisu:))

https://www.youtube.com/watch?v=V1ueyfoNTdU

.Gledala... The Woman Who Ate Fire - Page 6 684758713 Prekrasne oci. Inace, supruga Polanskog.

Prvi put sam je zamijetila u Gorkom mjesecu. Bas me zanima kako bi ocijenio taj film.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Empty Re: The Woman Who Ate Fire

Postaj  Gost 12.05.20 8:40

“We're always thinking of eternity as an idea that cannot be understood, something immense. But why must it be? What if, instead of all this, you suddenly find just a little room there, something like a village bath-house, grimy, and spiders in every corner, and that's all eternity is. Sometimes, you know, I can't help feeling that that's what it is.”

Fyodor Dostoevsky, Crime and Punishment



The Woman Who Ate Fire - Page 6 Tumblr_ouk2rfHK3y1vch9kbo1_500


(Via HK)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Empty Re: The Woman Who Ate Fire

Postaj  Cat_ 12.05.20 10:28

Tomica je napisao/la:
zingaro je napisao/la:Dobar film za Wespitzu i Tomitzu..meni je najimpresivnija scena bila sex sa djavolitzom..Tako je i u stvarnom svijetu one se uvijek zakache za neshto shto je pozitivno..energetski usisivachi..Ono Sisaj mi sisu:))

https://www.youtube.com/watch?v=V1ueyfoNTdU

.Gledala... The Woman Who Ate Fire - Page 6 684758713 Prekrasne oci. Inace, supruga Polanskog.

Prvi put sam je zamijetila u Gorkom mjesecu. Bas me zanima kako bi ocijenio taj film.

Gorki mesec je fascinantan film. Na onaj lepi i...ruzni nacin. Ne bih ga ponovo gledala...
Sjajno uradjen i beskrajno uverljiv. I duboko bolan.

„Everyone has a sadistic streak and nothing brings it out better then the knowlegde that you’ve got someone at your mercy.“
„But it‘s no fun hurting someone who means nothing to you.“


Razbolim se od tog filma.


Cat_
Cat_

Broj postova : 860
Join date : 19.04.2020

[Vrh] Go down

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Empty Re: The Woman Who Ate Fire

Postaj  Gost 03.06.20 1:54

Wispici kiss iliti po naski poljubac The Woman Who Ate Fire - Page 6 3015220106

Gost
Gost


[Vrh] Go down

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Empty Re: The Woman Who Ate Fire

Postaj  Gost 05.06.20 10:47

"I've come to realize that the Witch is arguably the only female archetype that has power on its own terms. She is not defined by anyone else. Wife, sister, mother, virgin, whore - these archetypes draw meaning based on relationships with others. The Witch, however, is a woman who stands entirely on her own. She is more often than not an outsider, and her gift is transformation. She is a change agent, and her work is sparked by speech: an incantation, a naming, a blessing, a curse."

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Fb_img18

Gost
Gost


[Vrh] Go down

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Empty Re: The Woman Who Ate Fire

Postaj  whisperer 06.06.20 10:02

Vel'ka Maca je napisao/la:Wispici kiss iliti po naski poljubac The Woman Who Ate Fire - Page 6 3015220106

Pusa Macice..

* * *
"The caged bird sings with a fearful trill,
of things unknown, but longed for still,
and his tune is heard on the distant hill,
for the caged bird sings of freedom."


The Woman Who Ate Fire - Page 6 101624952_10222202654713049_6355984301619675136_o.jpg?_nc_cat=102&_nc_sid=8bfeb9&_nc_eui2=AeHJVwQi2vX-zWMGAdsqeua28qFE8ldwAIHyoUTyV3AAgfMD_bdNGPV03_Y5Y_8p8No&_nc_ohc=xe2hENsaWm4AX_mzFIN&_nc_ht=scontent-vie1-1
whisperer
whisperer

Broj postova : 739
Join date : 03.03.2018

[Vrh] Go down

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Empty Re: The Woman Who Ate Fire

Postaj  Lena 07.06.20 5:50

Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Empty Re: The Woman Who Ate Fire

Postaj  Cat_ 07.06.20 20:19

Juce slucajno uhvatim prvu epizodu i setim se divne knjige.
Anne of Green Gabels The Woman Who Ate Fire - Page 6 684758713

„Isn‘t it nice to think that tomorrow is a new day with no mistakes in it...yet?“... The Woman Who Ate Fire - Page 6 684758713

The Woman Who Ate Fire - Page 6 F2c09610
Cat_
Cat_

Broj postova : 860
Join date : 19.04.2020

[Vrh] Go down

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Empty Re: The Woman Who Ate Fire

Postaj  whisperer 07.06.20 22:37

"iznenadilo me kada sam prvi puta pročitala u sklopu nastave povijesti da su bijelci, vlasnici robova, kažnjavali svoje robove, crnkinje i crnce, čak i ako gledaju. Politika ropstva, rasnog odnosa moći, je bila takva da je crncima bila uskraćena i mogućnost pogleda."
bell hooks

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Crnkin10

"Crnkinja" - slika Ilje Rjepina, 1876.
whisperer
whisperer

Broj postova : 739
Join date : 03.03.2018

[Vrh] Go down

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Empty Re: The Woman Who Ate Fire

Postaj  Legolas 14.06.20 1:49

Zanimljiva tema ... kako opet proučavam korijene raznih mitologija sa antropološkog stajališta, imam neku predstavu kako se očitati i glede ove. Pitanje je da li mi se da ... Ukratko, mitovi nas usmjeravaju ka tome kako je koje društbvo razvijalo međuljudske odnose. Odnosi do žena su jako zanimljivi.
Pojedini upisi su jako zanimljivi. The Woman Who Ate Fire - Page 6 684758713
Legolas
Legolas

Broj postova : 897
Join date : 19.01.2013

[Vrh] Go down

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Empty Re: The Woman Who Ate Fire

Postaj  Gost 14.06.20 6:03

whisperer je napisao/la:
Vel'ka Maca je napisao/la:Wispici kiss iliti po naski poljubac The Woman Who Ate Fire - Page 6 3015220106

Pusa Macice..

* * *
"The caged bird sings with a fearful trill,
of things unknown, but longed for still,
and his tune is heard on the distant hill,
for the caged bird sings of freedom."


The Woman Who Ate Fire - Page 6 101624952_10222202654713049_6355984301619675136_o.jpg?_nc_cat=102&_nc_sid=8bfeb9&_nc_eui2=AeHJVwQi2vX-zWMGAdsqeua28qFE8ldwAIHyoUTyV3AAgfMD_bdNGPV03_Y5Y_8p8No&_nc_ohc=xe2hENsaWm4AX_mzFIN&_nc_ht=scontent-vie1-1

Ptice u kavezu pjevaju jer tako traze hranu od robovlasnika:))

Ovih dana ove moje pjevice (jedna vrsta slavuja) izvele iz svoga gnijezda sa limunovog drveta na prvi let dvije male tichitze..bkizu tog drveta je smokvino chiji rod vec pochinje sazrijevati.Gledam ih kako ga trijebe,,,chim neka smokva dozri one to odmah oljushte,,mislio sam staviti mrezu preko ali necu,,,zasluzile su jer su mi pjevale cijelo proljece dok sam radio u vrtu.Tako da ptice ne pjevaju zbog slobode ,Bilo je sluchajeva gdje ljudi ostave otvoren kavez one izadju ali se opet vracaju u njega po hranu...Tako i psi vole chovjeka ,,,zbog hrane,,,machke isto,,sokolove mozesh dresirati pomocu hrane a ni danashnji chovjek nije daleko od toga...Ljepshe je zivjeti u kavezu i imati svaki dan neshto chalabrtznuti,,,nego lutati poljima i shumama trazeci gljive ili divlje jagode,,,puzeve ..razno korijenje da bi prezivio...Ovako pristanesh na kavez i ijebeti se za slobodu,,,dokaz je danshnja Hrvatska i ne samo ona,,Kuzish,,,romanticharko:The Woman Who Ate Fire - Page 6 1619348112??

Gost
Gost


[Vrh] Go down

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Empty Re: The Woman Who Ate Fire

Postaj  Gost 15.06.20 8:53

Legolas je napisao/la:Zanimljiva tema ... kako opet proučavam korijene raznih mitologija sa antropološkog stajališta, imam neku predstavu kako se očitati i glede ove. Pitanje je da li mi se da ... Ukratko, mitovi nas usmjeravaju ka tome kako je koje društbvo razvijalo međuljudske odnose. Odnosi do žena su jako zanimljivi.
Pojedini upisi su jako zanimljivi. The Woman Who Ate Fire - Page 6 684758713


I ja sam pocela otkrivati cudovitost mitologija. Medjusobnu isprepletenost. U jednom trenutku, pricinilo mi se kao da sva ta arhetipska vrludanja, ali i nevjerojatne slicnosti dolaze iz istog izvora. Kao da su downloadirana, kao da postoji izvor iz kojeg razliciti narodi, razlicitog vremena citaju i prenose.

Najveca snaga mitoloskih prica lezi u samoosnazivanju, ne znam kako to drugacije opisati. Mi smo junaci nasih prica, dovoljno mocni suociti se sa svim nedacama, bogovi druguju s nama ako znamo gdje i zasto idemo, kamo zelimo doci. Ti isti bogovi i sami su podlozni zakonima koje sami pletu svojim djelovanjem (wyrd). odnosno i oni imaju vijek trajanja (katkada bivaju zamijenjeni istim inkarnacijama i krecu uvijek iznova - ciklicnost kojeg, primjerice, utjelovljuje Indra, a katkada nastupa plejada potpuno novih bogova - bogovi nakon Ragnaroka).



Gost
Gost


[Vrh] Go down

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Empty Re: The Woman Who Ate Fire

Postaj  Gost 15.06.20 8:55

Cat_ je napisao/la:Juce slucajno uhvatim prvu epizodu i setim se divne knjige.
Anne of Green Gabels The Woman Who Ate Fire - Page 6 684758713

„Isn‘t it nice to think that tomorrow is a new day with no mistakes in it...yet?“... The Woman Who Ate Fire - Page 6 684758713

The Woman Who Ate Fire - Page 6 F2c09610


Predivno stvorenje. The Woman Who Ate Fire - Page 6 684758713


Gost
Gost


[Vrh] Go down

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Empty Re: The Woman Who Ate Fire

Postaj  Gost 15.06.20 8:57


Gost
Gost


[Vrh] Go down

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Empty Re: The Woman Who Ate Fire

Postaj  Gost 15.06.20 11:33

Tomica je napisao/la:
Legolas je napisao/la:Zanimljiva tema ... kako opet proučavam korijene raznih mitologija sa antropološkog stajališta, imam neku predstavu kako se očitati i glede ove. Pitanje je da li mi se da ... Ukratko, mitovi nas usmjeravaju ka tome kako je koje društbvo razvijalo međuljudske odnose. Odnosi do žena su jako zanimljivi.
Pojedini upisi su jako zanimljivi. The Woman Who Ate Fire - Page 6 684758713


I ja sam pocela otkrivati cudovitost mitologija. Medjusobnu isprepletenost. U jednom trenutku, pricinilo mi se kao da sva ta arhetipska vrludanja, ali i nevjerojatne slicnosti dolaze iz istog izvora. Kao da su downloadirana, kao da postoji izvor iz kojeg razliciti narodi, razlicitog vremena citaju i prenose.

Najveca snaga mitoloskih prica lezi u samoosnazivanju, ne znam kako to drugacije opisati. Mi smo junaci nasih prica, dovoljno mocni suociti se sa svim nedacama, bogovi druguju s nama ako znamo gdje i zasto idemo, kamo zelimo doci. Ti isti bogovi i sami su podlozni zakonima koje sami pletu svojim djelovanjem (wyrd). odnosno i oni imaju vijek trajanja (katkada bivaju zamijenjeni istim inkarnacijama i krecu uvijek iznova - ciklicnost kojeg, primjerice, utjelovljuje Indra, a katkada nastupa plejada potpuno novih bogova - bogovi nakon Ragnaroka).





The great writer Aldous Huxley (Brave New World, The Perennial Philosophy, The Doors of Perception, Island) describes the "Dancing Shiva" image (Nataraj) of the Hindu tradition and its immense significance and comprehensiveness. This is from an interview with Mr. Huxley which was done in 1961 in London and was recorded and distributed under the title "Speaking Personally".

The Dancing Shiva image shown here is the one on permanent display at the Large Hadron Collider at CERN, the huge particle accelerator/collider that recently discovered the Higgs Boson, a fundamental breakthrough in physics.


Gost
Gost


[Vrh] Go down

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Empty Re: The Woman Who Ate Fire

Postaj  Gost 18.06.20 6:47

Tomica je napisao/la:




The great writer Aldous Huxley (Brave New World, The Perennial Philosophy, The Doors of Perception, Island) describes the "Dancing Shiva" image (Nataraj) of the Hindu tradition and its immense significance and comprehensiveness. This is from an interview with Mr. Huxley which was done in 1961 in London and was recorded and distributed under the title "Speaking Personally".

The Dancing Shiva image shown here is the one on permanent display at the Large Hadron Collider at CERN, the huge particle accelerator/collider that recently discovered the Higgs Boson, a fundamental breakthrough in physics.


Shiva Nataraja je jedan od meni najdražih aspekata. I sjetih se gledajuć ga jednog doživljaja koji mi je u srcu. Sjedili smo na stoličicama, u jednoj uskoj uličici, u malenom gradiću indijskih hodočasnika i čekali da nam pripreme jelo. Tada se naprosto niotkud, usred ulice pojavio dugokosi pjevač i plesač, koji je svojom pojavom obuzeo sve što je u ulici postojalo. Svaki pokret ili zvuk koji je ispuštao bio je čista predanost i ljepota, meni najljepša božanska kreacija. Činilo se da je i zrak stao, a nama su oči bile pune suza. Kozmička lila.

"The cosmic dance of Shiva symbolizes the interplay of dynamic and static divine energy flow, containing the five principles of eternal energy — creation, preservation, destruction, illusion and emancipation."

Gost
Gost


[Vrh] Go down

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Empty Re: The Woman Who Ate Fire

Postaj  Legolas 21.06.20 1:40

Tomica je napisao/la:
Legolas je napisao/la:Zanimljiva tema ... kako opet proučavam korijene raznih mitologija sa antropološkog stajališta, imam neku predstavu kako se očitati i glede ove. Pitanje je da li mi se da ... Ukratko, mitovi nas usmjeravaju ka tome kako je koje društbvo razvijalo međuljudske odnose. Odnosi do žena su jako zanimljivi.
Pojedini upisi su jako zanimljivi. The Woman Who Ate Fire - Page 6 684758713


I ja sam pocela otkrivati cudovitost mitologija. Medjusobnu isprepletenost. U jednom trenutku, pricinilo mi se kao da sva ta arhetipska vrludanja, ali i nevjerojatne slicnosti dolaze iz istog izvora. Kao da su downloadirana, kao da postoji izvor iz kojeg razliciti narodi, razlicitog vremena citaju i prenose.

Najveca snaga mitoloskih prica lezi u samoosnazivanju, ne znam kako to drugacije opisati. Mi smo junaci nasih prica, dovoljno mocni suociti se sa svim nedacama, bogovi druguju s nama ako znamo gdje i zasto idemo, kamo zelimo doci. Ti isti bogovi i sami su podlozni zakonima koje sami pletu svojim djelovanjem (wyrd). odnosno i oni imaju vijek trajanja (katkada bivaju zamijenjeni istim inkarnacijama i krecu uvijek iznova - ciklicnost kojeg, primjerice, utjelovljuje Indra, a katkada nastupa plejada potpuno novih bogova - bogovi nakon Ragnaroka).


Zanimljivo je kako se sva mitologija i božanstva smještaju u ono što bi danas nazvali prirodom ili "dalekim od čovjeka". I dalje traje ta vječita težnja za bliskošću sa izvorom od kojeg galopiramo u suprotnom smjeru.

Da, razni narodi su na udaljenim područjima dolazili do sličnih priča kroz koje su prepričavali svoj odnos do samih sebe i onoga što ih okružuje a od čega su se svojom voljom distancirali. Zanimljivo mi je otkrivati kako su se te priče stvarale i kako su si bliske po "izvorima svih problema koje smo sami sebi stvarali". Po rješenjima tih problema se razlikujemo.
Legolas
Legolas

Broj postova : 897
Join date : 19.01.2013

[Vrh] Go down

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Empty Re: The Woman Who Ate Fire

Postaj  Legolas 21.06.20 1:49

whisperer je napisao/la:… for you to see beauty here
does not mean
there is beauty in me
it means there is beauty rooted
so deep within you
you can't help but
see it everywhere” 



― Rupi Kaur, Milk and Honey



The Woman Who Ate Fire - Page 6 354151-Red-Rose-Close-Up
Upravo tako The Woman Who Ate Fire - Page 6 684758713
Legolas
Legolas

Broj postova : 897
Join date : 19.01.2013

[Vrh] Go down

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Empty Re: The Woman Who Ate Fire

Postaj  whisperer 22.06.20 22:02

IGOR VUK TORBICA, ODAKLE ZOVEŠ
Zlatko Paković, Danas, 19/06/2020


Kad prestati trpeti svet u kojem je dostojanstvo spalo na prosjački štap, u kojem nitkovi su najugledniji, vrlina ponižena, savršenstvo obeščašćeno, dok zlikovci vladaju moralom a mračnjaštvo mudrošću?


***
Nešto je dubinski trulo u državi, u društvu, u grupama građanki i građana, u njihovim partijama i institucijama, u najjavnijim muškarcima i ženama – podmuklo u samoći, ništavno u pustom mnoštvu.
"Mi smo šuplji ljudi/ Mi smo punjeni ljudi/ Jedno o drugo oslanjamo se/ Glave ispunjene slamom. Vaj!/ Presahli nam glasovi što se/ Šapatom zajednički glase/ Tihi su i beznačajni/ Ko vetar u suvoj travi/ Il’ stope pacova što pretrči/ U našem suvom podrumu po srči.// Bezoblični oblik, bezbojna senka,/ Zatomljena snaga, nepokretan gest;// Oni koji su prešli/ Uperena pogleda, smrti u drugo Carstvo/ Pamte nas – ako li pamte – ne ko izgubljene/ Žestoke duše, no samo/ Kao šuplje ljude/ Punjene ljude.”
(Minut ćutanja)
Igor Vuk Torbica!


Najzad, jedan umetnik od principa! Najzad, jedan lep i nadahnjujući autoportret umetnika u mladosti među umetnicima koji su deo dominirajućeg političkog pejzaža!
Da rečima: “Najzad, jedan umetnik od principa! Najzad, jedan lep i nadahnjujući autoportret umetnika u mladosti među umetnicima koji su deo dominirajućeg političkog pejzaža!”, nisam, pre godinu dana, okončao tekst o Igoru Vuku Torbici, i da ih on nije tada čitao i radovao im se, ne bih sad imao prava da išta pouzdano kažem o tom pouzdanom čoveku i pouzdanom umetniku, kad on više nije ovde, nego tamo gde mi nismo. 


Ne samo politička nego – i pre svega – kulturna srpska elita, najgora je rulja. Oko toga smo se usaglasili prošlog leta, kad smo imali priliku da se upoznamo i družimo u Podgorici, tokom Festivala “Odakle zovem”, koji organizuje Varja Đukić u svojoj knjižari (u kojoj, dakle, nisu žive samo knjige nego čak i ljudi, u susretanjima), Knjižari Karver (a Karverove su to reči, “Odakle zovem”, Where I’m Calling From).
Sedeli smo na pozornici na širokom platou pred knjižarom, ispred staroga hamama pod Novim mostom, u letnjoj podgoričkoj vreloj noći, a između nas dvojice – Varja. Dok je Ribnica klokotala pod mostom, razgovarali smo pred malobrojnom, ali odabranom publikom, u kojoj su bili i dragi mi ljudi do kojih mi je stalo, Rose Fistanić i Boris Dežulović, Kruno Lokotar, Branko Dimitrijević i, dakako, Hana Selimović – Dulsineja i Nataša Rostova Igora Vuka Torbice. Javan je audio i video snimak tog razgovora u kojem nisam škrtario na rečima ushićenosti što se jedan takav ne samo talentovan reditelj, nego nepatvoren čovek, pojavio među nama, da njegova autentičnost zrači u javnom vremenu. A Igor Vuk tada je rekao i ovo:
“Ne vidim način da nakon trideset, ako ne i četrdeset godina sustavnog i sistematskog uništavanja svega, vi možete, na bilo koji način, intelektualno ili politički, programski naći put iz kaosa koji je nastao. To jedino biologija može da promijeni. Ali to što jedino biologija to može, to ne znači da mi moramo šutjeti i čekati. Ne! Upravo suprotno: mi moramo stvarati preduslove stalnim ponavljanjem o tome kakva je situacija, pa da se uopšte neki ‘šift’ (shift) dogodi u društvu.” 


Bili smo u dobrom raspoloženju, u iskrenom, srdačno smelom razgovoru, javno, pred publikom i kamerama – obojica uz dlaku, bez dlake na jeziku. Rekao sam tad Igoru: “Vidi, ili ćeš izabrati karijeru, ili sudbinu.” Od srca se nasmejao.
Igor Vuk Torbica izabrao je sudbinu. Neustrašivo.
Tužan sam, žestoko, do dna duše, što on neće ostati da živi i radi posle mene, čemu sam se nadao, i što sam u našem podgoričkom razgovaru izrekao, kao što se da čuti.
Da li je ljudskog duha dostojnije da trpi udarce i ubode nasilničke sudbine, ili da se s oružjem digne u otporu na to more muka i nepravde, i zauvek ga okonča? Ili da se umre, da se usni, i ništa više – da se tim snom kaže da smo prekinuli najzad s tim jadima što smo ih nasledili? Biti il’ ne biti – to je pitanje.


The Woman Who Ate Fire - Page 6 Igor_v10
whisperer
whisperer

Broj postova : 739
Join date : 03.03.2018

[Vrh] Go down

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Empty Re: The Woman Who Ate Fire

Postaj  whisperer 06.07.20 0:05

The Woman Who Ate Fire - Page 6 107043365_10159903013312388_5501564385445118679_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=KLJ0jC0nstAAX8ukQ7J&_nc_ht=scontent-vie1-1
whisperer
whisperer

Broj postova : 739
Join date : 03.03.2018

[Vrh] Go down

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Empty Re: The Woman Who Ate Fire

Postaj  whisperer 08.07.20 1:15



Mi smo dvoje usamljenih, a samo jedan može biti u pravu.
Sada kao da živimo u različitim pjesmama.
Ja ludo zaljubljen, a ti prelijepa, nije slučajnost.
Kao da smo sami sebi postavili zamku.
 
Pričao sam ti o bluzu, i o svojim unutrašnjim ranama.
Onaj koji je bio na nebu, opet je padao kao kiša,
A na onome koji je na zemlji ima kapljice rose.
Promatram i kao da govorim: Ovo je pljačka
Kao da sam onaj koji odlazi iz tvojih očiju.
Kao da sam onaj koji odlazi iz tvojih očiju.
 
Nemoj nikome reći, neka ostane između naših rana.
Nismo mogli da odemo u gradove, preplavile su nas pjesme.
Još uvijek nisam zaboravio i htio sam da ispadnem čovjek.
Ah, vinske čaše, slomljene su noćas u tvoje ime.
 
Nemoj nikome reći, neka ostane između naših rana.
Nismo mogli da odemo u gradove, preplavile su nas pjesme.
Još uvijek nisam zaboravio i htio sam da ispadnem čovjek.
Ah, vinske čaše, slomljene su noćas u tvoje ime.
 
Pričao sam ti o bluzu, i o svojim unutrašnjim ranama.
Onaj koji je bio na nebu, opet je padao kao kiša,
A na onome koji je na zemlji ima kapljice rose.
Promatram i kao da govorim: Ovo je pljačka
Kao da sam onaj koji odlazi iz tvojih očiju.
Kao da sam onaj koji odlazi iz tvojih očiju.
whisperer
whisperer

Broj postova : 739
Join date : 03.03.2018

[Vrh] Go down

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Empty Re: The Woman Who Ate Fire

Postaj  Gost 30.07.20 22:26

OTAC, KLJUČEVI

Otac jedini zna gdje su
svi naši
izgubljeni predmeti






OTAC, KAZALJKE

Na kraju dana
otac zagrli kazaljke
zidnog sata
Povuče ih prema sebi
pa ih vraća
vraća




OTAC IZLAZI IZ ZIDA

Noću
otac izlazi iz zida
i gleda nas kako spavamo

Umjesto snijega
s njega
sipi bijeli kreč
i pada po debelom pokrivaču
i po našim glavama

Prije nego se vrati
otac nas ušuškava

Kaže:
Opet su vam gola leđa
pizda vam materina!



(Nada Topic)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

The Woman Who Ate Fire - Page 6 Empty Re: The Woman Who Ate Fire

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 6 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.