kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kultura srca

Stranica 3 / 40. Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Go down

Kultura srca  - Page 3 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 01.03.15 12:46

šta ste mi od teme napravili ? Kultura srca  - Page 3 984513234

ovo je trebala biti parodija na tu novonastalu "virtualnu kulturu" prenošenja tuđih misli, citata i mudrolija a sve ne bi li se same sebe prikazalo ko tankoćudne i slične autorima istih ... al dobro, svak nek po svom, drugačije se i ne mere

Kultura srca  - Page 3 10987715_432353733585261_1572908970597896708_o


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 3 Empty Re: Kultura srca

Postaj  taja 01.03.15 13:00

lastavica je napisao/la:
Lena je napisao/la:
lastavica je napisao/la:
zingaro je napisao/la:



vjerovatno sam mislila da se iščitava što sam htjela naglasiti boldanim, a zapravo iz teksta vrišti nešto sasvim drugo, ti si mi to upravo kazala. a ja htjedoh reći kako u zbilji napokon otpuštam ljude od sebe. postala sam zločesta, bezobrazna, proračunata, perfidna, pokvarena .... a zapravo opametila sam se i počela ljudima govoriti NE ( i ne ići niz dlaku samo zato jer to očekuju i time mjere prijateljstvo ili u najmanju ruku moju "dobrotu" )  a sebi DA Kultura srca  - Page 3 684758713 i potom se desi kada nije DA,  a bude išta od ostalog navedenog, postanem sve ono od zločeste pa dalje što sam nabrojala i tako u nedogled a da ni u marginama mojih misli loše o ikome pomislila nisam. ispočetka me je bunilo, činilo tužnom, razočaranom jer takva sam kakva jesam, preosjetljiva valjda ( i ovdje i tamo ) ali odrastanjem ( u životnim situacijama )  a pogotovo rođenjem moje kćeri, prihvatila sam takve životne situacije i procese kao važan životni obrtaj i vritnjak ka naprijed sa osmjehom na licu i zviždukom na usnama  Kultura srca  - Page 3 11484130 nije svaki gubitak praznina, ako bolje sagledamo, može biti i veliki ulog .


da skratim, opet me povela moja struja misli; u zadnjih nekoliko godina proradili su moji filteri a i senzori se pomalo bude pa sve više ostajem sa sve manje ljudi okružena, i to mi paše Kultura srca  - Page 3 684758713  em nemam vremena , em nemam živaca za neke pizdarije .... ono malo što me okružuje kvalitetno je, postojano, iskreno ( kao i kod svih vas u intimnim krugovima, nisam ja nikakav izuzetak ) i što je jako bitno - kompatibilno. stoga, kome se nisam svidjela otišao je, tko me prihvatio ( a namučio se ) ima me do kraja Kultura srca  - Page 3 684758713


kod ovakvih razgovora uvijek se sjetim moje prijateljice sa faksa koja uvijek iznova ljudima prepričava naše prve susrete naglašavajući kako je ispočetka čak naglas govorila kako sa onom tamo ( misleći na mene )  ne bi ni kavu u kantini popila .... a uskoro ćemo biti kume Kultura srca  - Page 3 684758713 

kužiš, zaista me nije briga sviđam li se nekome ovdje ili ne ( unazad par godina nije bilo tako, sada je, majkemi ) ali mi je drago kada osjetim prisnost i normalan odnos, što implicira i kritiku ako je potrebno, posebno sa forumašima sa kojima ovdje dugo godina provodim vrijeme. 



sve više sama sebi ličim na cristinu, sjećaš se one japanke iz grey's anathomy ....
X

Često sam se pitala zašto sam se i ja tako promijenila s godinama. Ne mislim da sam sam zločesta, ali ljudima kažem sve u facu što mislim o njima pa ispadnem zločesta. Sad shvaćam ono što i ti, da sam odrasla i opametila se.

Međutim nešto drugo me muči. 
Ne bismo li sazrijevanjem trebali postajati bolji, milosrdniji, ljubazniji, dobrostiviji....? U pravilu bi se to trebao zvati napredak, a ne ovo što mi postajemo. Čuj,mi čestitamo sami sebi jer smo postali drskiji, bezobrazniji, perfidniji.....Kultura srca  - Page 3 386486285  
To samo pokazuje koliko je svijet postao izopačen i neljudski, Težimo sasvim suprotnim vrlinama od onih kojima bismo trebali jer se danas dobrota, strpljivost, milosrdnosti ostale lijepe osobine smatraju slabošću.
To uostalom vidimo iz iz nekih primjera na forumima. Ako si miran, neagresivan, ako nisi svađalica proglase te ljigom ili dosadnom osobom. Dok su s druge strane oni agresivni pametni, svoji, face s kojima se želiš družiti...

Dobro i zlo su promijenili strane
taja
taja

Broj postova : 5995
Join date : 22.09.2012
Age : 52

[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 3 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 01.03.15 15:47

taja je napisao/la:
Međutim nešto drugo me muči. 
Ne bismo li sazrijevanjem trebali postajati bolji, milosrdniji, ljubazniji, dobrostiviji....? U pravilu bi se to trebao zvati napredak, a ne ovo što mi postajemo. Čuj,mi čestitamo sami sebi jer smo postali drskiji, bezobrazniji, perfidniji.....Kultura srca  - Page 3 386486285  

nisam nikad pomislila da se alternativa milosrđu, ljubaznosti i dobrostivosti mora nalaziti drskost, bezobrazluk i perfidnost .... ovo prvo je meni sasvim u redu ali ne uvijek, ne u svakoj situaciji i ne do svakoga ... izgraditi neke zdrave kriterije i onda bez drskosti, bezobrazluka i perfidnosti jasno izreći granice do kuda dozvoljavaš nečiju drskost, bezobraznost i perfidnost ... upravo biti perfidan znači svjesno nekoga zavoditi zbog svoje vlastite koristi ... inače sam posebno alergična na razne perfidnosti i ako ju osjetim igdje u naznakama, napravim odmak što uopće ne smatram niti drskim nit bezobraznim ... to je moje pravo - kreirati neki  svijet neposredno oko sebe po mjerilima koja vrednujem i sama ... milosrdan, ljubazan i dobrostiv do onih koji pokazuju reciprocitet u tome a ne sad do svakoga i bez ikakve mjere ... to je za moje pojmovanje  onda biti glup i naivan iliti glumatanje dobrote jer nemreš bit dobar do nekoga tko nije dobar do tebe, nije prirodno  ... a kako znati da nisi prešao granicu i postao sve ono šta nisi htio - vrlo jednostavno, osluškivati svoje emocije kod takvog postavljanja ... ako sve to možeš bez da uključuješ negativne emocije, mržnju, gorčinu, e onda si se postavio kako treba ... ako sve to u tebi počne buditi neke negativne emocije, onda se uvijek zapitam da nisam i sama pogriješila u nečemu ... napraviti odmak od onih koji ti štete ili sa kojima nikako ne možeš uspostaviti neki zdrav međuodnos na obojestrano zadovoljstvo ne znači apriori biti zao, mrziti ili osjećati ogorčenost ... znači samo napraviti odmak i mjesto za nekoga sa kojima to možeš ili ako ništa drugo, napraviš sebi više mjesta i vremena za baviti se nečim što unosi pozitivu u tvoj život ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 3 Empty Re: Kultura srca

Postaj  taja 01.03.15 17:33

kišna glista je napisao/la:
taja je napisao/la:
Međutim nešto drugo me muči. 
Ne bismo li sazrijevanjem trebali postajati bolji, milosrdniji, ljubazniji, dobrostiviji....? U pravilu bi se to trebao zvati napredak, a ne ovo što mi postajemo. Čuj,mi čestitamo sami sebi jer smo postali drskiji, bezobrazniji, perfidniji.....Kultura srca  - Page 3 386486285  

nisam nikad pomislila da se alternativa milosrđu, ljubaznosti i dobrostivosti mora nalaziti drskost, bezobrazluk i perfidnost .... ovo prvo je meni sasvim u redu ali ne uvijek, ne u svakoj situaciji i ne do svakoga ... izgraditi neke zdrave kriterije i onda bez drskosti, bezobrazluka i perfidnosti jasno izreći granice do kuda dozvoljavaš nečiju drskost, bezobraznost i perfidnost ... upravo biti perfidan znači svjesno nekoga zavoditi zbog svoje vlastite koristi ... inače sam posebno alergična na razne perfidnosti i ako ju osjetim igdje u naznakama, napravim odmak što uopće ne smatram niti drskim nit bezobraznim ... to je moje pravo - kreirati neki  svijet neposredno oko sebe po mjerilima koja vrednujem i sama ... milosrdan, ljubazan i dobrostiv do onih koji pokazuju reciprocitet u tome a ne sad do svakoga i bez ikakve mjere ... to je za moje pojmovanje  onda biti glup i naivan iliti glumatanje dobrote jer nemreš bit dobar do nekoga tko nije dobar do tebe, nije prirodno  ... a kako znati da nisi prešao granicu i postao sve ono šta nisi htio - vrlo jednostavno, osluškivati svoje emocije kod takvog postavljanja ... ako sve to možeš bez da uključuješ negativne emocije, mržnju, gorčinu, e onda si se postavio kako treba ... ako sve to u tebi počne buditi neke negativne emocije, onda se uvijek zapitam da nisam i sama pogriješila u nečemu ... napraviti odmak od onih koji ti štete ili sa kojima nikako ne možeš uspostaviti neki zdrav međuodnos na obojestrano zadovoljstvo ne znači apriori biti zao, mrziti ili osjećati ogorčenost ... znači samo napraviti odmak i mjesto za nekoga sa kojima to možeš ili ako ništa drugo, napraviš sebi više mjesta i vremena za baviti se nečim što unosi pozitivu u tvoj život ..
U tome i jest problem, to sto smo tim osobinamapoceli traziti opravdanja i tumaciti ih kao prijeko potrebne u danasnjem svijetu. Ili ih ne nazivamo pravim imenima. Mislim da se i Lasta krivo izrazila.Recimo iskrenost koju sam prije spomenula  bi trebala biti pozitivna osobina, barem ju tako tumacimo. Medjutim osoba koja ju primjenjuje postaje zla u ocima onih na koje se iskrene rijeci odnose.     

Zatim, primjetila sam da sam s godinama postala skrtija sto bi trebalo biti losa osobina. Ali i ta ima opravdanje. Nisam doslovno skrta nego jednostavno si ne mogu priustiti spickati placu n
 prijatelje u jednu vecer kao nekad. S godinama se te neke okolnosti mijenjaju pa i te osobine dobivaju drugu konotaciju. To je razumljivo i ne moze biti dasvim crno ili bijelo.
Ali neke osobine poput eto perfidnosti se ne mogu obojati drugim bojama i za takve nema opravdanja. 
Aaa pisem s mobitela, ne znam vise sto sam krenula napisati u pocetku
taja
taja

Broj postova : 5995
Join date : 22.09.2012
Age : 52

[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 3 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 01.03.15 18:36

taja je napisao/la:

Zatim, primjetila sam da sam s godinama postala skrtija sto bi trebalo biti losa osobina. Ali i ta ima opravdanje. Nisam doslovno skrta nego jednostavno si ne mogu priustiti spickati placu n
 prijatelje u jednu vecer kao nekad. S godinama se te neke okolnosti mijenjaju pa i te osobine dobivaju drugu konotaciju. To je razumljivo i ne moze biti dasvim crno ili bijelo.

pa meni to uopće nije škrtost nego razumnost i pravilno postavljeni prioriteti ...


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 3 Empty Re: Kultura srca

Postaj  orion 01.03.15 19:25

kišna glista je napisao/la:šta ste mi od teme napravili ? Kultura srca  - Page 3 984513234

ovo je trebala biti parodija na tu novonastalu "virtualnu kulturu" prenošenja tuđih misli, citata i mudrolija a sve ne bi li se same sebe prikazalo ko tankoćudne i slične autorima istih ... al dobro, svak nek po svom, drugačije se i ne mere

Kultura srca  - Page 3 10987715_432353733585261_1572908970597896708_o





 vraćam na prvobitnu zamisao Kultura srca  - Page 3 11484130

"bolje biti mrtav pijan nego mrtav hladan"

- stara narodna

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 3 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 01.03.15 19:51

Infarkt, ma kakav je, od srca je! Kultura srca  - Page 3 727654710

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 3 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 01.03.15 19:52

Kralj životinja je svinja.
Lava još nismo jeli. Kultura srca  - Page 3 439160543

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 3 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 01.03.15 19:54

E, da mi je ženska pamet pa da se malo odmorim! Kultura srca  - Page 3 1656216332

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 3 Empty Re: Kultura srca

Postaj  orion 01.03.15 19:59

metilda je napisao/la:Kralj životinja je svinja.
Lava još nismo jeli. Kultura srca  - Page 3 439160543



to sestro Kultura srca  - Page 3 2319274739

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 3 Empty Re: Kultura srca

Postaj  orion 01.03.15 20:02

iz neke priče : "ona je tak jako zločesta da bi i Gandhi na nju potegnijo oružje "    Kultura srca  - Page 3 3111943984

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 3 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 01.03.15 20:17

orion je napisao/la:iz neke priče  Kultura srca  - Page 3 3111943984

  • Prije sam bio umišljena, sad sam savršena. Kultura srca  - Page 3 11484130

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 3 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 01.03.15 21:29

vidi metilde sa nethaera Kultura srca  - Page 3 1619348112

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 3 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 01.03.15 21:49

lastavica je napisao/la:vidi metilde sa nethaera Kultura srca  - Page 3 1619348112


I ja tebe pozdravljam.  Kultura srca  - Page 3 2634474203 Uz obavezni citat za ovu temu:

Vidio sam Picassov autoportret.
Bože, na šta je taj ličio!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 3 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 02.03.15 4:16

lasto moja, citala sam ovaj veliki post. dobro si napisala. mislim da si se pogresno izrazila - nisi ti postala ni drska ni bezobrazna nego si samo naucila da se zauzmes za sebe i to ni u kome slucaju nije nista negativno nego NAPROTIV, to je nesto divno. bravo, lasto. covjek koji zna zdravo voljeti sebe je bogat covjek.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 3 Empty Re: Kultura srca

Postaj  orion 03.03.15 20:39

nije majmun kriv što je od njega postao čovjek Kultura srca  - Page 3 309394051

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 3 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 03.03.15 21:15

Neka su nam doktori živi i zdravi!
Da nije njih, mnogi od nas ne bi imali pred kime se skinuti,
niti bi imao tko da nas pipne.   Kultura srca  - Page 3 3776795594
Duško Radović

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 3 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 03.03.15 21:18

Tko nema u glavi ima u nogama,
tko nema u nogama ima u banci,
tko nema u banci ima nešto na moru,
tko nema ni na moru - naći će mu se nešto u mokraći.
Nitko baš nije da nema nigdje i ništa.  Kultura srca  - Page 3 11484130
Duško Radović

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 3 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 03.03.15 22:56

saritica je napisao/la:lasto moja, citala sam ovaj veliki post. dobro si napisala. mislim da si se pogresno izrazila - nisi ti postala ni drska ni bezobrazna nego si samo naucila da se zauzmes za sebe i to ni u kome slucaju nije nista negativno nego NAPROTIV, to je nesto divno. bravo, lasto. covjek koji zna zdravo voljeti sebe je bogat covjek.
Gledam ROCKY sa S. Stallone. Upravo je poljubio Adrianu nakon mukotrpnog udvaranja. Uzivam!!!! .....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 3 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 03.03.15 23:53


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 3 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 04.03.15 11:43

Ja sam muškarac koji razume žene (by Ispovesti)  Kultura srca  - Page 3 439160543

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 3 Empty Re: Kultura srca

Postaj  pizda 04.03.15 11:57

ko si ti metilda?
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 3 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 04.03.15 12:28

pizda je napisao/la:ko si ti metilda?

Vidi njega - ko sam.  Kultura srca  - Page 3 3084372643 Treba li OIB?  Kultura srca  - Page 3 1523192931


Tko sam?Što sam?...
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar,
čiji pogled gasne u magli i memli,
živio sam usput, ko da sanjam,
kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.



P.S. Najoriginalniji razlog za ban koji sam dobila bio je da ne razlikujem mala i velika slovaKultura srca  - Page 3 1619348112

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 3 Empty Re: Kultura srca

Postaj  pizda 04.03.15 12:29

metilda je napisao/la:
pizda je napisao/la:ko si ti metilda?

Vidi njega - ko sam.  Kultura srca  - Page 3 3084372643 Treba li OIB?  Kultura srca  - Page 3 1523192931


Tko sam?Što sam?...
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar,
čiji pogled gasne u magli i memli,
živio sam usput, ko da sanjam,
kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.



P.S. Najoriginalniji razlog za ban koji sam dobila bio je da ne razlikujem mala i velika slovaKultura srca  - Page 3 1619348112

ovdje je razlog za ban ako se pise pravopisno. Cisto zbog komplexa...Kultura srca  - Page 3 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 3 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 04.03.15 12:32

Nisam nikad naučila pisati martinicu.   Kultura srca  - Page 3 11484130

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 3 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 40. Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.