kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kultura srca

Stranica 4 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Kultura srca  - Page 4 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 09.12.15 14:21

20 stvari koje smo naučili od ‘Malog princa’


Kultura srca  - Page 4 Mali-princ-1024x646





1. Čovjek samo srcem dobro vidi. Ono bitno, očima je nevidljivo.
 
2. Čovjeku nikad nije po volji, ma gdje bio.
 
3. Puno je teže suditi sebi samome nego drugima. Ako uspiješ sebi dobro suditi, znači da si pravi mudrac.
 
4. Odrasle osobe vole brojeve. Kad im pričate o nekom novom prijatelju, nikad vas neće zapitati o onom što je bitno. Nikad vam neće reći: “Kakva je boja njegova glasa? Koje su mu najomiljenije igre? Skuplja li leptire?” Nego vas pitaju: “Koliko mu je godina? Koliko ima braće? Koliko je težak? Koliko zarađuje njegov otac?” Tek tada smatraju da ga poznaju.
 
5. Ako kažete odraslim osobama: “Vidio sam jednu lijepu kuću od crvenih cigli sa geranijama na prozorima i golubovima na krovu”, oni nisu u stanju zamisliti tu kuću. Treba im reći: “Vidio sam kuću od sto tisuća franaka”. Tada će uzviknuti: “Kako je lijepa!”
 
6. Govor je izvor svih nesporazuma.
 
7. Djeca trebaju biti vrlo strpljiva s odraslima.
 
8. Mi koji shvaćamo život, mi ne marimo za brojeve.
 
9. Ljudi s tvoje planete, uzgajaju pet tisuća ruža samo u jednom vrtu i nisu u stanju da u njima nađu ono što traže A ipak, ono što traže, može se naći u jednoj jedinoj ruži ili u malo vode.
 
10. Izgledat će kao da sam umro, ali to neće biti istina.
 
11. Čovjek je osamljen i među ljudima.
 
12. Moram podnijeti dvije – tri gusjenice, ako želim vidjeti leptire.
 
13. Upoznajemo samo ono što pripitomimo.
 
14. Vrijeme koje si utrošio na svoju ružu, učinilo ju je toliko značajnom.
 
15. Samo djeca znaju što traže.
 
16. Ako je riječ o korovu, treba ga iščupati čim ga primijetiš.
 
17. Žalosno je zaboraviti prijatelja.
 
18. Ono što krasi pustinju, to je što se u njoj negdje skriva bunar.
 
19. Bilo da je u pitanju kuća, zvijezde ili pustinja, ono što čini njihovu ljepotu – nevidljivo je!
 
20. Pitam se ne svijetle li zvijezde radi toga da bi svatko od nas mogao pronaći svoju.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 4 Empty Re: Kultura srca

Postaj  pizda 09.12.15 14:40

najantipaticnija knjiga svih vremena. To je samo za curice...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 4 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 09.12.15 14:43

pizda je napisao/la:najantipaticnija knjiga svih vremena. To je samo za curice...

nemate pojma  Kultura srca  - Page 4 3601362807 i to sve samo zbog jedne jedine ruže  Kultura srca  - Page 4 3114925407
a vi biste cijeli ružičnjak  Kultura srca  - Page 4 3601362807

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 4 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 09.12.15 14:47

jeee... ima 10 posjetitelja, vjerojatno čekaju Glysticu...  Kultura srca  - Page 4 727654710

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 4 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 10.12.15 8:45

metilda je napisao/la:jeee... ima 10 posjetitelja, vjerojatno čekaju Glysticu...  Kultura srca  - Page 4 727654710
ma neee... čitaju kulturu srca  Kultura srca  - Page 4 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 4 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 10.12.15 11:51

btw je napisao/la:
metilda je napisao/la:jeee... ima 10 posjetitelja, vjerojatno čekaju Glysticu...  Kultura srca  - Page 4 727654710
ma neee... čitaju kulturu srca  Kultura srca  - Page 4 1523192931

ja ovako između dva miješanja kuhačom zavirim u kulturu  Kultura srca  - Page 4 3114667799
naravno da su se ljudi zaželjeli kulture, mi smo poprave culturan narod orijentiran na dostojevskog i kazalište  Kultura srca  - Page 4 3111943984
ev nije da ogovaram..  Kultura srca  - Page 4 1523192931
kad god otvorim jagoda forum tamo u prosjeku 8 posjetitelja uključujući mene... a ono je zna se art forum... vidi se da su ljudi željni umjetnosti...
sad.. malo sam mislila, kako je ovdje kod na su prosjeku tri posjetitelja.. možda je tamo admin/ica namjestila tako da je u startu 6 posjetitelja a ostalo dođe pride..
zato a i zbog gliste podigla kulturu srca... Kultura srca  - Page 4 1722873399

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 4 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 10.12.15 18:43

metilda je napisao/la:
btw je napisao/la:
metilda je napisao/la:jeee... ima 10 posjetitelja, vjerojatno čekaju Glysticu...  Kultura srca  - Page 4 727654710
ma neee... čitaju kulturu srca  Kultura srca  - Page 4 1523192931

ja ovako između dva miješanja kuhačom zavirim u kulturu  Kultura srca  - Page 4 3114667799
naravno da su se ljudi zaželjeli kulture, mi smo poprave culturan narod orijentiran na dostojevskog i kazalište  Kultura srca  - Page 4 3111943984
ev nije da ogovaram..  Kultura srca  - Page 4 1523192931
kad god otvorim jagoda forum tamo u prosjeku 8 posjetitelja uključujući mene... a ono je zna se art forum... vidi se da su ljudi željni umjetnosti...
sad.. malo sam mislila, kako je ovdje kod na su prosjeku tri posjetitelja.. možda je tamo admin/ica namjestila tako da je u startu 6 posjetitelja a ostalo dođe pride..
zato a i zbog gliste podigla kulturu srca... Kultura srca  - Page 4 1722873399
ma jok... tamo se ne usude ući, pa stoje na štekatu... ovdje čim dođu ili uđu ili idu ća... ako nemaš s kim "pričati" nema se što pametno ni naknadno pročitati... ili pročitaš nabrzaka, sve je prosto i pisano za široke mase... bome tamo moraš prvo pročitati, malo proguglati da prevedeš tuđice, pa razmisliti što je pisac htio reći... a to traje...  Kultura srca  - Page 4 1523192931

*napomena
zezam se!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 4 Empty Re: Kultura srca

Postaj  propolis 11.12.15 8:06

idu dani razdragani ...valjda

pa koliko to foruma raznih se prati ...mene i ovaj i pisanje izmori  pa mi treba vremena da dodjem sebi ...valjda  Kultura srca  - Page 4 2733991369
propolis
propolis

Broj postova : 3146
Join date : 24.01.2013

[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 4 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 11.12.15 9:39

pizda je napisao/la:najantipaticnija knjiga svih vremena. To je samo za curice...

X

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 4 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 12.12.15 10:22

Alhambra je napisao/la:
pizda je napisao/la:najantipaticnija knjiga svih vremena. To je samo za curice...

X

Kultura srca  - Page 4 3601362807  pa ja sam onda curica i ne stidim se toga...  Kultura srca  - Page 4 3111943984

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 4 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 12.12.15 10:25

btw je napisao/la:

ma jok... tamo se ne usude ući, pa stoje na štekatu... ovdje čim dođu ili uđu ili idu ća... ako nemaš s kim "pričati" nema se što pametno ni naknadno pročitati... ili pročitaš nabrzaka, sve je prosto i pisano za široke mase... bome tamo moraš prvo pročitati, malo proguglati da prevedeš tuđice, pa razmisliti što je pisac htio reći... a to traje...  Kultura srca  - Page 4 1523192931

*napomena
zezam se!


http://net-forum.forumcroatian.com/t12-kurac-picka-jebanje-guzica


pa ja... nikako u rječniku stranih riječi naći što to znači...  Kultura srca  - Page 4 1523192931  Kultura srca  - Page 4 3114667799

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 4 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 12.12.15 11:00

Ne vjerujem nikome tko za Malog princa i Tolkiena veli da mu je bezveze.. To je nekakav opci filtar za ljude koje zelim, odnosno, ne zelim u svojoj blizini. :-)

P.S. pozdrav Matzi koja je u q-rcu! :-D :-*

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 4 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 12.12.15 11:19

ligeja je napisao/la:Ne vjerujem nikome tko za Malog princa i Tolkiena veli da mu je bezveze.. To je nekakav opci filtar za ljude koje zelim, odnosno, ne zelim u svojoj blizini. :-)

P.S. pozdrav Matzi koja je u q-rcu! :-D :-*
 pa da.. u malom princu i GP sažeta sva filozofija ovog svijeta  Kultura srca  - Page 4 3114925407

P.S. sukladno Kulturi srca, maca je u nježniku.  Kultura srca  - Page 4 3859399978

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 4 Empty Re: Kultura srca

Postaj  pizda 13.12.15 15:31

ligeja je napisao/la:Ne vjerujem nikome tko za Malog princa i Tolkiena veli da mu je bezveze.. To je nekakav opci filtar za ljude koje zelim, odnosno, ne zelim u svojoj blizini. :-)

kod tebe je to bas nekako jednostavno...Kultura srca  - Page 4 3111943984
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 4 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 13.12.15 19:25

ligeja je napisao/la:Ne vjerujem nikome tko za Malog princa i Tolkiena veli da mu je bezveze.. To je nekakav opci filtar za ljude koje zelim, odnosno, ne zelim u svojoj blizini. :-)

P.S. pozdrav Matzi koja je u q-rcu! :-D :-*

s obzirom da smo na kulturi srca, moram reci ne da sam u njezniku nego u njeznicini... 12 sati sam tulumarila i jutros dusu ostavila na kupaonskim plocicama, kadi, wcu i ostalom... prestrasno Kultura srca  - Page 4 11484130

jako volim malog princa i kupila sam si ju za svoju privatnu zbirku, a tolkienove knjige sam gutala i obozavala do besvijesti u ranoj mladosti, ali su mi filmovi bili razvuceni i dosadnjikavi.

imam situaciju za koju mi je potrebno musko objasnjenje, ali o tome cu sutra jer jedva gledam, mujtva sam.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 4 Empty Re: Kultura srca

Postaj  orion 13.12.15 19:26

M.Manegra


buntovni kod


Sve je to zabluda slatka, politika gorka,
zamagljuje ti stakla,
postavlja ti okvire, lovite iz mraka.
Gdje poezijom se skriti?
Kako niti joj ne ubiti?
Kako je prostrti, sebe ne otkriti,
drugima se dopasti,
u povijesti se skrasiti.
Zašto, kad pravila su jasna
i ne pita se nitko
dal’  poezija ti je slasna.
Možda poruku nosi i misao joj je jaka,
a koliko samo kombinacija slova,
pjesničkih ideja i snova.
Odakle izviru i uvijek nova i nova,
kad pomisliš to je ta, gle ova je bolja,
al’ tržišta nema i tu kraj joj je svaka.
Čemu sve to kad pjesma nije roba
i kome više treba filozofija Boga.
I tako razočaran stanjem u orbiti,
sve više barovima plazim,
budalazim, miješajući,
jednu kratku jednu dugu,
jednu kratku jednu dugu,
vrebajući ponudu što liječi tugu
u dugim nogama i visokim štiklama.
Vičem… plaćam pjesmama, nježnim stihovima
sve češće uzalud kad poezija nije roba,
samo bačen papir sa išvrljanim  strofama.
Nema vrijednost, samo u banknotama… kaže
jer režijama ne možeš stihove recitirat,
ni namete poetizirat,
a niti za kruh možeš filozofirat.
I odlaziš sam u pod gledajući, razmišljajući,
ne nije dobra ta sloboda, usud prokleti
ne donosi mira nit nema ploda,
pobuđuje strasti dok ne proguta te voda.
Pogubiš niti te prostreš se do poda
i umreš ko pjesnik
buntovnog koda.

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 4 Empty Re: Kultura srca

Postaj  pizda 14.12.15 9:09

Vel'ka Maca je napisao/la:

jako volim malog princa i kupila sam si ju za svoju privatnu zbirku, a tolkienove knjige sam gutala i obozavala do besvijesti u ranoj mladosti, ali su mi filmovi bili razvuceni i dosadnjikavi.

udovoljavas svim kriterijima potrebitim da bi postala Ligejina najbolja prijateljica. Jos ako visis u "Dnevnom boravku" ili "Cukarokafe-u", ides u Art kino i dio si inventara RI - Booka mogle bi sklopit i krvno prijateljstvo uskladjujuci vase mjesecnice...Kultura srca  - Page 4 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 4 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 14.12.15 9:43

pizda je napisao/la:
Vel'ka Maca je napisao/la:

jako volim malog princa i kupila sam si ju za svoju privatnu zbirku, a tolkienove knjige sam gutala i obozavala do besvijesti u ranoj mladosti, ali su mi filmovi bili razvuceni i dosadnjikavi.

udovoljavas svim kriterijima potrebitim da bi postala Ligejina najbolja prijateljica. Jos ako visis u "Dnevnom boravku" ili "Cukarokafe-u", ides u Art kino i dio si inventara RI - Booka mogle bi sklopit i krvno prijateljstvo uskladjujuci vase mjesecnice...Kultura srca  - Page 4 684758713

savršeno odgovaram svim navedenim kriterijima, osim što sam ja proširila ponudu pa pokrivam I blockbustere iz cinestara I mjesta koja nisu isključivo artie iako se u potonjima najbolje osijećam Kultura srca  - Page 4 3601362807  kao I moje curke
vjerujem da su I kazališta I predstave sviju fela isto jako dobro uklapaju u mjesta koja ligejina najbolja prijateljica mora pohodovati. zadovoljavam I te kriterije. Kultura srca  - Page 4 2634474203

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 4 Empty Re: Kultura srca

Postaj  pizda 14.12.15 9:46

Vel'ka Maca je napisao/la:
vjerujem da su I kazališta  I predstave sviju fela isto jako dobro uklapaju u mjesta koja ligejina najbolja prijateljica mora pohodovati. zadovoljavam I te kriterije. Kultura srca  - Page 4 2634474203

svakako, podrazumijeva se...Kultura srca  - Page 4 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 4 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 14.12.15 9:51

pizdo, imam sičujejšn... saćui ju otipkat, treba mi muško tumačenje iako ne znam jesi li ti najbolji odabir s obzirom da si bespolac. Kultura srca  - Page 4 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 4 Empty Re: Kultura srca

Postaj  pizda 14.12.15 10:38

Vel'ka Maca je napisao/la:pizdo, imam sičujejšn... saćui ju otipkat, treba mi muško tumačenje iako ne znam jesi li ti najbolji odabir s obzirom da si bespolac. Kultura srca  - Page 4 1523192931

pa koliko to ima kartica da jos nisi otipkala? Kultura srca  - Page 4 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 4 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 14.12.15 12:05

metilda je napisao/la:
ligeja je napisao/la:Ne vjerujem nikome tko za Malog princa i Tolkiena veli da mu je bezveze.. To je nekakav opci filtar za ljude koje zelim, odnosno, ne zelim u svojoj blizini. :-)

P.S. pozdrav Matzi koja je u q-rcu! :-D :-*
 pa da.. u malom princu i GP sažeta sva filozofija ovog svijeta  Kultura srca  - Page 4 3114925407

P.S. sukladno Kulturi srca, maca je u nježniku.  Kultura srca  - Page 4 3859399978

Kultura srca  - Page 4 684758713 Ma što sam starija, to ih više cijenim, da.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 4 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 14.12.15 12:05

pizda je napisao/la:
ligeja je napisao/la:Ne vjerujem nikome tko za Malog princa i Tolkiena veli da mu je bezveze.. To je nekakav opci filtar za ljude koje zelim, odnosno, ne zelim u svojoj blizini. :-)

kod tebe je to bas nekako jednostavno...Kultura srca  - Page 4 3111943984

Je, bježim od nemaštovitih ljudi.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 4 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 14.12.15 12:10

Vel'ka Maca je napisao/la:
pizda je napisao/la:
Vel'ka Maca je napisao/la:

jako volim malog princa i kupila sam si ju za svoju privatnu zbirku, a tolkienove knjige sam gutala i obozavala do besvijesti u ranoj mladosti, ali su mi filmovi bili razvuceni i dosadnjikavi.

udovoljavas svim kriterijima potrebitim da bi postala Ligejina najbolja prijateljica. Jos ako visis u "Dnevnom boravku" ili "Cukarokafe-u", ides u Art kino i dio si inventara RI - Booka mogle bi sklopit i krvno prijateljstvo uskladjujuci vase mjesecnice...Kultura srca  - Page 4 684758713

savršeno odgovaram svim navedenim kriterijima, osim što sam ja proširila ponudu pa pokrivam I blockbustere iz cinestara I mjesta koja nisu isključivo artie iako se u potonjima najbolje osijećam Kultura srca  - Page 4 3601362807  kao I moje curke
vjerujem da su I kazališta  I predstave sviju fela isto jako dobro uklapaju u mjesta koja ligejina najbolja prijateljica mora pohodovati. zadovoljavam I te kriterije. Kultura srca  - Page 4 2634474203

Eee, nije baš tako. Kultura srca  - Page 4 684758713 Dovoljna je klupica u parku i ono što ima u glavi. Kultura srca  - Page 4 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 4 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Gost 14.12.15 12:29

ligeja je napisao/la:
Vel'ka Maca je napisao/la:
pizda je napisao/la:
Vel'ka Maca je napisao/la:

jako volim malog princa i kupila sam si ju za svoju privatnu zbirku, a tolkienove knjige sam gutala i obozavala do besvijesti u ranoj mladosti, ali su mi filmovi bili razvuceni i dosadnjikavi.

udovoljavas svim kriterijima potrebitim da bi postala Ligejina najbolja prijateljica. Jos ako visis u "Dnevnom boravku" ili "Cukarokafe-u", ides u Art kino i dio si inventara RI - Booka mogle bi sklopit i krvno prijateljstvo uskladjujuci vase mjesecnice...Kultura srca  - Page 4 684758713

savršeno odgovaram svim navedenim kriterijima, osim što sam ja proširila ponudu pa pokrivam I blockbustere iz cinestara I mjesta koja nisu isključivo artie iako se u potonjima najbolje osijećam Kultura srca  - Page 4 3601362807  kao I moje curke
vjerujem da su I kazališta  I predstave sviju fela isto jako dobro uklapaju u mjesta koja ligejina najbolja prijateljica mora pohodovati. zadovoljavam I te kriterije. Kultura srca  - Page 4 2634474203

Eee, nije baš tako. Kultura srca  - Page 4 684758713 Dovoljna je klupica u parku i ono što ima u glavi. Kultura srca  - Page 4 684758713

klupica u parku i litra vina, litra vode Kultura srca  - Page 4 1523192931
(ma šalimo se pimpek i ja Kultura srca  - Page 4 11484130 )

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kultura srca  - Page 4 Empty Re: Kultura srca

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.