kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Piraha

Stranica 1 / 6. 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Piraha  Empty Piraha

Postaj  Gost 24.11.14 13:02

Piraha je ime koje su im dali dosljaci. Sami sebe nazivaju "Hi'aiti'ihi" -  Ispravni. 


Maleno amazonsko pleme, koje ne broji vise od 400 ljudi koristi jezik koji ne poznaje brojeve, niti odrednice za vreme. Ne razumeju koncept Boga, nemaju rec za strah, a lingvist Dan Everett ih je nazvao "najsrecnijim ljudima na svetu." Zive na obali reke, bave se lovom i ribolovom i od sebe odaju neverovatan mir. 
Nije im jasan pojan proslosti, niti pojam buducnosti. Njihov jezik ne poznaje reci koje te termine mogu objasniti. Sve vreme govore i zive u sadasnjosti. Takodje im je nepoznat pojam raja i pakla, pojam kazne ili nagrade. Ne prakticiraju apsolutno nikakve rituale, sto je veoma neobicno. Ne znaju sta je levo ili desno, nemaju poglavice, na sebe ne stavljaju nakit.

Dugih osam meseci su im pokusali objasniti koncept aritmetike, ali niti jedan od pripadnika ovog plemena na kraju nije mogao izbrojati do 10. Oni u svom jeziku imaju izraze samo za: malo, puno, vise, manje.

Ovaj jednostavni i pomalo oskudni jezik je jedini jezik na svetu, koji pored reci i glasova kao komunikaciju koristi zvizdanje. Za svaku rec postoji odredjeni zvizduk. Kako se jezik razvija uporedo sa razvojem kulture pretpostavlja se da je za takav jezik sa  vrlo malo reci "kriv" njihov zivot u trenutku, koji ih opet cini izuzetno bezbriznim i opustenim. 
Pleme nije izolirano i susrece se i sa drugim plemenima, ali njihov nacin zivota i dalje ostaje isti.
Takav zivotni "stil" strucnjaci nazivaju "prakomunistickim" i vrlo su daleko od primitivnog. Cak ih se smatra neobicno inteligentnim.




Ta neka transcedentalna sadasnjost u kojoj zive citavim svojim bicem oznava ono cemu civilizacijski tezimo.
Da li je jezik ono sto je pomoglo nasem intelektualnom razvoju, ali nas je ujedno udaljilo od samog smisla zivota?
Ako je zivot u trenutku jednak sreci i opustenosti zasto nam je toliko tesko ziveti na taj nacin?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  Empty Re: Piraha

Postaj  pizda 24.11.14 14:14

mislim da je za njihovu bezbriznost prvenstveno zasluzna izolacija i neznanje. Kad bi znali da im avion koji im leti iznad glava moze sruciti tovar bombi koje rade gadnu nesrecu, vec drugi dan bi bjezali u zaklon kad bi vidjeli avijon.
Sam princip njihovog ponasanja je interesantna tema za raspravu kao i eventualna mogucnost da nesto od tog primjenimo...Piraha  684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Piraha  Empty Re: Piraha

Postaj  Gost 24.11.14 14:25

uvođenjem razvijene verbalne komunikacije, uvedena je mogućnost laganja ... nemreš lagati bez riječi jerbo je laž neusklađenost misli i djela, odnosno, neusklađenost misli i riječi ... u takvim plemenima laž skoro da i ne postoji ili je raritet

što se tiče pizdinog aviona sa bombama, da , vrlo lako da bi brzo naučili izbjegavati opasnost jer to ionako stalno rade u prirodi, nebitno jel opasnost vreba iz žbunja u obliku gladne pantere ili u obliku avijona koji baca bombe .. al ziher ne vi više čekali da im se avijon pojavi nad glavom ... čuli bi i reagirali na zvuk avijona ... na žalost, za njih bi bilo bolje da im odma pošaljemo jedan sa bombama da se nauče izbjegavati nas ... sve druge opcije znače uvođenje pizdarija u njihove živote na mala vrata

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  Empty Re: Piraha

Postaj  Gost 24.11.14 14:29

kišna glista je napisao/la:nemreš lagati bez riječi jerbo je laž neusklađenost misli i djela, odnosno, neusklađenost misli i riječi ...
možeš... koliko lažnih osmjeha dnevno dobijemo...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  Empty Re: Piraha

Postaj  Gost 24.11.14 14:38

btw je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:nemreš lagati bez riječi jerbo je laž neusklađenost misli i djela, odnosno, neusklađenost misli i riječi ...
možeš... koliko lažnih osmjeha dnevno dobijemo...

jemaš praf al moraš šutit da se ne odaš dalje čak i ako si vješt u lažnom osmjehu koji ujedno jdeluje srdačno ... iako, imaš patoloških lažaca al nakon duže komunikacije sa njima uspiješ i njih prepoznati i čitati nijanse neverbalne komunikacije ako ti se da time bavit ... al htjedoh reć da u gore spomenitom plemenu i njima sličnim ( nisu jedini ), verbalna komunikacija nije toliko potrebna kao nama ... naučili komunicirati na razne načine a i poznaju se bolje međusobno pa imaš isti efekat kao kad žive dvoje usklađenih zajedno pa se često kaže da se toliko poznaju da jedan drugom završavaju rečenice kao da si čitaju misli ... kod nekih plemena se otkilo da su sposobni komunicirati telepatijom a tu ti fakat ne treba onda aritmetika niti poznavanje iste ... neš telepatijom slat nekom integralne račune niti statističke podatke nego samo ono što ti je prijeko potrebno za preživit i živit u takvim jednostavnim zajednicama koje na kraju i ne ispadaju toliko jednostavne ... u biti su daleko slojevitije nego ove u kojima danas živimo ako se dotaknemo kompleksnosti pojedinaca koji oš neš moraju biti maksimalno uskladiti sami sa sobom ... dab preživio u takvoj plemenskoj zajednici jako je bitno sebe i jedan drugog poznavati u dušu ... da ga jebeš, kod nas je bolje da što manje ljudi poznaješ u dušu jerbo bi poludijo

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  Empty Re: Piraha

Postaj  Gost 24.11.14 14:53

kišna glista je napisao/la:
btw je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:nemreš lagati bez riječi jerbo je laž neusklađenost misli i djela, odnosno, neusklađenost misli i riječi ...
možeš... koliko lažnih osmjeha dnevno dobijemo...

jemaš praf al moraš šutit da se ne odaš dalje čak i ako si vješt u lažnom osmjehu koji ujedno jdeluje srdačno ... iako, imaš patoloških lažaca al nakon duže komunikacije sa njima uspiješ i njih prepoznati i čitati nijanse neverbalne komunikacije ako ti se da time bavit ... al htjedoh reć da u gore spomenitom plemenu i njima sličnim ( nisu jedini ), verbalna komunikacija nije toliko potrebna kao nama ... naučili komunicirati na razne načine a i poznaju se bolje međusobno pa imaš isti efekat kao kad žive dvoje usklađenih zajedno pa se često kaže da se toliko poznaju da jedan drugom završavaju rečenice kao da si čitaju misli ... kod nekih plemena se otkilo da su sposobni komunicirati telepatijom a tu ti fakat ne treba onda aritmetika niti poznavanje iste ... neš telepatijom slat nekom integralne račune niti statističke podatke  nego samo ono što ti je prijeko potrebno za preživit i živit u takvim jednostavnim zajednicama koje na kraju i ne ispadaju toliko jednostavne ... u biti su daleko slojevitije nego ove u kojima danas živimo ako se dotaknemo kompleksnosti pojedinaca koji oš neš moraju biti maksimalno uskladiti sami sa sobom ... dab preživio u takvoj plemenskoj zajednici jako je bitno sebe i jedan drugog poznavati u dušu ... da ga jebeš, kod nas je bolje da što manje ljudi poznaješ u dušu jerbo bi poludijo
nisu uopće jednostavne, jer nemaju mogućnost uzmaka slatkorječivošću...mentalno i emocionalno su goli i bosi, nema krinki...  upoznati je lako, prihvatiti je malo teže... 
ne znam... nekad mi se čini da su ljudi izmislili riječi kako bi mogli jedni drugima lakše lagati... pročitaš iz očiju, osjetiš energiju, a one s kojima živiš toliko upoznaš da i misli možeš čitati... masu puta možeš sve bez da izustiš i jednu riječ, svima sve jasno... a onda zineš i kažeš nešto sasvim drugo, druga strana prihvati igru i kotač zavrte u drugom smjeru Piraha  684758713

laž (i lažno) je i te kako cijenjena u suvremenom društvu... volimo je, potičemo... zapravo ne možemo više funkcionirati bez nje Piraha  684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  Empty Re: Piraha

Postaj  Gost 25.11.14 12:01

Nisam ocekivala da ce te kao razlog spomenuti laz, ali sad ste me potakle na razmisljanje. Piraha  1zouo36 U tekstovima pisanim o ovom plemenu, a i u dokumentarcu zbog kojeg sam se zapravo i zainteresirala za njih, nisu spominjali njihov odnos prema laganju. Ali su rekli da su clanovi plemena neobicno zainteresirani za homor i salu. Ali kako se ljudi vecinom sale tako sto karikiraju sebe ili druge pitam se kako to sad ide...Jer kad se karikira vecinom se preuvelicava i stanje prikazuje onakvim kakvim nije, bar ne potpuno. Zar to nije neka vrsta lazi?

Sad da se vratim na ono sto sam juce zaboravila napisati. Jedan od razloga za njihovu bezbriznost je i taj sto oni uopste ne poznaju egzistencijalne strahove. Ukoliko su gladni upecace ribu, uloviti kakvu zivotinju u prasumi, a ako ni toga nema jesce plodove i hranjivo korenje. Mnogo lakse i duze podnose glad u odnosu na "modernog" coveka. Tj verovatno je niti ne osecaju na ist nacin.
Ne zive dugo, jer su izlozeni svakakvim opasnim zivotinjama i parazitima, ali smrt prihvataju bez straha.


Plasim se da cu se raspisati... Piraha  1zouo36 Svasta mi pada na pamet.
Juce sam naime odgledala film "Perfect Sence" u kojem covecanstvo biva zahvaceno epidemijom koja im prvo oduzima culo mirisa, nakon cega pokusavaju ziveti sto normalnije, zatim culo ukusa, culo sluha i na kraju mrak-culo vida.
Pre svakog gubljenja cula dolazi do emotivnog kraha, pa tako pre nesto sto izgube culo mirisa obuzima ih nevidjena tuga zbog svih ruznih i nepravednih stvari koje su u zivotu ucinili. I to se navodi kao najveca kocnica za opusten i bezbrizan zivot. Teret koji smo sami sebi nabacili na pleca i koji ne znamo sa istih zbaciti.
Pre nego sto izgube culo sluha obuzima ih neverovatan bes. Iz istih razloga. Ruznih stvari koje su ucinili, koje su kroz kajanje stvorile frustraciju, pa onda tu frustraciju ispoljavaju kroz agresiju prema drugima, a i prema samom sebi.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  Empty Re: Piraha

Postaj  pizda 25.11.14 13:37

cat_claw je napisao/la:

Sad da se vratim na ono sto sam juce zaboravila napisati. Jedan od razloga za njihovu bezbriznost je i taj sto oni uopste ne poznaju egzistencijalne strahove. Ukoliko su gladni upecace ribu, uloviti kakvu zivotinju u prasumi, a ako ni toga nema jesce plodove i hranjivo korenje. Mnogo lakse i duze podnose glad u odnosu na "modernog" coveka. Tj verovatno je niti ne osecaju na ist nacin.
Ne zive dugo, jer su izlozeni svakakvim opasnim zivotinjama i parazitima, ali smrt prihvataju bez straha.


egzistencijalne strahove vjerojatno nemaju posto im je cijele godine skoro pa ista klima i plodova u izobilju. Medjutim, cisto sumnjam da uopce ne poznaju strah. Strah od divljih zivotinja, zmijurina, vatre...nema teorije da su prema tome indiferentni...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Piraha  Empty Re: Piraha

Postaj  Gost 25.11.14 13:55

pizda je napisao/la:
egzistencijalne strahove vjerojatno nemaju posto im je cijele godine skoro pa ista klima i plodova u izobilju. Medjutim, cisto sumnjam da uopce ne poznaju strah. Strah od divljih zivotinja, zmijurina, vatre...nema teorije da su prema tome indiferentni...

usudila bih se reć da njihova bezbrižnost puno ovisi i o njihovom prihvaćanju stvari kako stoje, sebe kakvi jesu ... jel, životinjski totemi i slične priče ... netko tko je po prirodi plah al vješt u slikarijama neće se trudit nadmetati u ratnim vještinama nit će ga to itko tjerati da radi ... isto kao što nitko neće nekog tko pokazuje jak karaktet tjerati da veze i oslikava lonce nego će radit nešto što traži takve osobine ... zato je plemenski vrač ujedno bio i onaj tko najbolje čita ljude i pomogne im nać mjesto u hijerarhiji plemena ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  Empty Re: Piraha

Postaj  Gost 25.11.14 14:16

cat_claw je napisao/la:Nisam ocekivala da ce te kao razlog spomenuti laz, ali sad ste me potakle na razmisljanje. Piraha  1zouo36 U tekstovima pisanim o ovom plemenu, a i u dokumentarcu zbog kojeg sam se zapravo i zainteresirala za njih, nisu spominjali njihov odnos prema laganju. Ali su rekli da su clanovi plemena neobicno zainteresirani za homor i salu. Ali kako se ljudi vecinom sale tako sto karikiraju sebe ili druge pitam se kako to sad ide...Jer kad se karikira vecinom se preuvelicava i stanje prikazuje onakvim kakvim nije, bar ne potpuno. Zar to nije neka vrsta lazi?

je, neka vrsta, ali je zapravo otvoreno izvrtanja realnosti, igra kojoj je svrha nasmijati... 
laž je namjerno prikrivanje istine, s nadom da će je druga strana prihvatiti kao istinu i uglavnom ima za cilj sebične i često vrlo prizemne potrebe "lagača", pridobivanje neke koristi, prednosti ili oprosta......

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  Empty Re: Piraha

Postaj  Yehudi 25.11.14 20:35

cat_claw je napisao/la:

Sad da se vratim na ono sto sam juce zaboravila napisati. Jedan od razloga za njihovu bezbriznost je i taj sto oni uopste ne poznaju egzistencijalne strahove. Ukoliko su gladni upecace ribu, uloviti kakvu zivotinju u prasumi, a ako ni toga nema jesce plodove i hranjivo korenje. Mnogo lakse i duze podnose glad u odnosu na "modernog" coveka. Tj verovatno je niti ne osecaju na ist nacin.
Ne zive dugo, jer su izlozeni svakakvim opasnim zivotinjama i parazitima, ali smrt prihvataju bez straha.


Morao bih najprije pogledati nešto više o njima ali evo odmah mogu reći da -ne postoji zajednica- koja nema egzistencijalnih strahova. Nekako mi je teško u sve to povjerovati. Čuo sam nešto za jedno takvo pleme ali sve nekako mislim da je to pretjerano.
 Europljani su skloni takvim pričama o -plemenitom divljaku- 
 Sve u svemu  (i ovako i onako sam skeptičan, sumnjičav, paranoičan ) tako da smatramda je priča 
 vješto uberdimensioniert.

Yehudi

Broj postova : 2225
Join date : 18.04.2014

[Vrh] Go down

Piraha  Empty Re: Piraha

Postaj  Gost 26.11.14 8:16

Yehudi je napisao/la:
Morao bih najprije pogledati nešto više o njima ali evo odmah mogu reći da -ne postoji zajednica- koja nema egzistencijalnih strahova. Nekako mi je teško u sve to povjerovati. Čuo sam nešto za jedno takvo pleme ali sve nekako mislim da je to pretjerano.
 Europljani su skloni takvim pričama o -plemenitom divljaku- 
 Sve u svemu  (i ovako i onako sam skeptičan, sumnjičav, paranoičan ) tako da smatramda je priča 
 vješto uberdimensioniert.

naravno ... sklonost ka romantiziranju svega što još egzistira na tom nivou je prisutna u takvim reportažama ili dokumentiranim primjerima ... maltene ih pretvore u mjesto primjereno za ladanje, čovjek si samo poželjet može živjeti tako a oni itekako teško žive u usporedbi sa nama samo su oni navikli na to a mi bi se u njihovoj koži osjećali uskratiti jer smo razmaziti ... ono što njih zadovoljava i veseli, nas bi frustriralo i činilo nesretnim ... dovoljno samo zamisliti život sličan onom kojem su živjele naše bake i djedovi a kamoli povratak u plemensku zajednicu ... pa i danas u mnogim krajevima možeš bez problema otić upecati ribu kad si gladan il uhvatiti neku životinju u šumi a svugdje čim zamakneš iz urbane sredine bez problema možeš nabrati korijenja i bilja za pojest, nije to nikakva mudrolija nit posebnost ... al nećemo to napraviti jer je lakše otvorit konzervu neg oderat životinju i spremit za jelo, i lakše je napakirat voća i povrća koje je očišćeno i na policama nego brat bilje i kopat korijenje ... jebote, znam masu ljudi koji ne jedu ribu jerbo im je teško ribu očistit i to im je fuj ... dalje da ne govorim dalje ... očerupat pile, zaklat neku veću živinu, oderat, očistit ... al kad čuješ da to netko drugi radi odma ti ispadne super i misliš si kako ti koji tako žive bezbrižni i veseli zato jer nemaju briga ... imaju i oni itekako i briga i problema i strahova samo im je odnos do njih drugačiji nego naš ...

al slično ti je i sa usporedbom zapadnih zemalja sa nama ovdje ... imaš i na tom nivou romantiziranja ... jel, prosječan amerikanac il evropejac slini za našim načinom života i romantizira ga gledajući izdaleka ... te maslina, te riba svježa, te janjetina koja šeta po brdašcima a tako fina i ukusna kad se nađe pod pekom, te ljudi gostoljubivi, sretni, srdačni, nasmijati, liepo im ... ne jednom sam slušala takve krive percepcije o nama koji nismo u prašumi i ne živimo u plemenima al nekom sa strane ispada da živimo idilično i ko na razglednicama ... al dovedi ti takvog amerikance il evropejca ovde da živi takav život, brzo mu prisjedne sva ljepota i idiličnost nestane onog trena kad treba zagrebati motikom po zemlji, ribu očistit prije nego ju staviš pod peku il janje priklat i oderat prije nego ga poslužiš sa krumpirićima .... onda u trenu sve postane fuj i divljački

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  Empty Re: Piraha

Postaj  Gost 26.11.14 8:35

sjetih se na šta me podsjećaju takve priče , na jednu koju je napisala vesna krmpotić a zapravo je samo prenijela ono šta je već čula, pa kome se da čitati ako ju nije već pročitao jerbo je dosta poznata

http://ocimadrugoga.blogspot.com/2009/08/kosulja-sretnog-covjeka.html


ima ih još brdo na sličnu temu

samo, to su samo priče koje je lijepo slušati ... današnji ljudi ne znaju više biti sretni na taj način ( bojim se da ne znaju biti sretni na bilo koji način ) ... ljudi koji su se previše odmaknuli od prirode teško da mogu nazad u nju i biti sretni živeći u skladu sa njom ( djeca su izuzetak ali ne sva djeca, samo neka ) ... vidim ja to i u ovom mjerilu u kojem sama živim a niti slučajno ne živim daleko od suvremenih pizdarija niti ko divljak al si tu i tamo priuštim takve male doze divljaštva ... i kad se vratim sa nekih svojih putešestvija, ljudi vole slušati moje priče i šta sam sve vidjela, doživjela pa požele drugi puta ić sa mnom al dovoljno ih povest samo u neku malo dalju šetnju prirodom, vrate se nakostriješeni i nemirni jerbo im svaka dlaka smeta, buba ustraši a sama pomisao na išta više od toga pravi sijede a sve ono šta je lijepo niti ne primjećuju ... ne smim ni spominjati na šta to liči ako se ide i prespavati negdje vani u šumi ... al mislim da sam i to jednom prepričavala na forumu ... bokte, to pol stana ponesu sa sobom i onda kobajagi provode vikend u prirodi na prirodan način ... bezbrižno Piraha  1523192931 ... nedobog da im usfali otvarač za flaše il konzerve a o jastucima, prenosnim frižiderima i bešteku da ne govorim ... toliko o sretnom i lagodnom životu u prirodi ... to je za nas bajka koja bi se onog časa kad bi ju morali živjeti pretvorila u noćnu moru

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  Empty Re: Piraha

Postaj  pizda 26.11.14 8:46

kišna glista je napisao/la:
naravno ... sklonost ka romantiziranju svega što još egzistira na tom nivou je prisutna u takvim reportažama ili dokumentiranim primjerima  ... maltene ih pretvore u mjesto primjereno za ladanje, čovjek si samo poželjet može živjeti tako a oni itekako teško žive u usporedbi sa nama samo su oni navikli na to a mi bi se u njihovoj koži osjećali uskratiti jer smo razmaziti ... ono što njih zadovoljava i veseli, nas bi frustriralo i činilo nesretnim ... dovoljno samo zamisliti život sličan onom kojem su živjele naše bake i djedovi a kamoli povratak u plemensku zajednicu ...

jebiga, postoji nesto sto se naziva i kvaliteta zivota a tu kvalitetu treba i platiti i tu nastaju te disproporcie izmedju tog naizgled, idilicnog plemena i civiliziratog covieka.
Ko prvo, koliki je zivotni viek tih ljudi, kolika stopa mortaliteta djece, koliko ih pohara neka nama bezazlena bolestina. Zatim ide sve ostalo, od kvalitete prehrane pa do drustvenog zivota Piraha  684758713. Mi tu kvalitetu i te kako placamo, placamo troskove telefona, mobitela, interneta, kablovske. Troskove struje i vode, hrane koja se uzgaja u kontroliranim uvjetima jer drukcije i ne moze obzirom na broj ljudi, itd. itd. Stoga normalno da nam je egzistencialna letvica prilicno visoko postavljena a njihova se svodi na skloniste i jednolicnu prehranu.
Uostalom, svako od nas moze tako zivjeti ako ga privlaci. Jest da nemamo istu klimu ciele godine ali se mogu tijekom ljeta i jeseni napraviti zalihe. Opet, osim tu i tamo nekog pastira, nema bas interesa...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Piraha  Empty Re: Piraha

Postaj  Gost 26.11.14 8:56

pizda je napisao/la:
Uostalom, svako od nas moze tako zivjeti ako ga privlaci. Jest da nemamo istu klimu ciele godine ali se mogu tijekom ljeta i jeseni napraviti zalihe. Opet, osim tu i tamo nekog pastira, nema bas interesa...

tako je ... a bio je dugo oglas u kojem su se tražili pastiri i bili bi još plaćeni da žive na taj način ... vidjelo se kolko ljudi žude za životom u prirodi ... oni koji si mogu egzistanciju na taj način osigurati jer imaju vrtove i okućnice, ne održavaju više to neg sve poploče da ne moraju ništa raditi a ne sad pričati kako je bajka i lako otić u šumu uhvatit neku životinju za pojest pa si onda veseo jer nemaš egzistencijalnih strahova ... ima ona smiješna izreka koja poprilično ima i temelje u stvarnom životu plemena : vegetarijanac je indijanska riječ za lošeg lovca ... ajd, u plemenima se to riješi kroz hijerarhiju koja se da složiti u tako malim zajednicama jer žive maltene ko obitelj i jedan drugom pomažu, al mi više ne možemo živjeti na taj način ... ja barem ne bih izdržala da moram imati oko sebe ljude sa kojima moram sa svima bit dobra i živjeti u slozi 24/7... eto, meni bi to smetalo jerbo sam više samotnjak neg timski igrač

al druga je stvar da su sustavi koje smo mi danas izgradili i u kojima živimo neodrživi ... kad tad će doć do kraha il naglog preoblikovanja u nešto drugo ... ako to krene putem kraha, tko zna, možda se i mi nađemo za naših života bezbrižno sa toljagama u rukama mlateći jedan drugog da preživimo ... nako se malo i nadam da ću to doživjeti ... voljela bih samu sebe iskušati u takvoj situaciji ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  Empty Re: Piraha

Postaj  Gost 26.11.14 9:05

pizda je napisao/la:

jebiga, postoji nesto sto se naziva i kvaliteta zivota a tu kvalitetu treba i platiti i tu nastaju te disproporcie izmedju tog naizgled, idilicnog plemena i civiliziratog covieka.

što se kvalitete života tiče, to je upitno ... ono što je nama kvaliteta njima je skroz bezveze i obrnuto ... al primjera radi, meni mnogi jako zavide na kaminu dok je taj kamin upalit, vlada idila, može se sjest oko kamina ... al jebat ga, da bih si mogla to priuštiti moram raditi nešto šta mi se nekad i ne radi da mogu kupiti drva i onda ih još i ukrcati i složiti ... danas većina želi samo kvalitetu al da preskoče ono što se treba odraditi da bi se postigla ta kvaliteta ... jedno bez drugog ne ide ... meni osobno se kvaliteta čini baš prihvaćanje obe strane medalje ...

još nečega sam se sjetila zbog one teme sa smradovima ... dokazato jer da ti plemenski ljudi koji još jedu prirodno i direct iz prirode ne smrde ko mi ... mi smo ti koji smrdimo jer smo krcati raznim otrovima koje nam tijelo kroz znoj i uriniranje i sranje izbacujemo ... tak da eto, imamo izbor, il zdravo pa znojit se manje smrdljivim znojem al redovno, il znojenje svesti na najmanje moguću mjeru al kad izbije, to bude koncentrirati otrov koji štipa za oči ... mi kad dođemo među njih oni nas smatraju smrdljivima i nema tog deodoranta kojim možemo zamaskirati sve te otrove koji nam izbijaju kroz pore

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  Empty Re: Piraha

Postaj  Lena 26.11.14 9:05

zanimljiva priča i zanimljivo pleme.....je budi dašak želje za robizonizmom u meni,ali opet ne bi ja mogla bez tekovina civilizacije ako baš ne moram  Piraha  11484130
kvaka je u tome da se ima i previše realno gledajući,a da je opet masu ljudi na svijetu koji nemaju šta jest.....nužna je neka vrsta preraspodjele jer ravnoteže nema....
uglavnom ja sam i za prirodu i za društvo koje će se lokalno umrežiti i pomagat i uključit u svoju cirkulaciju one kojima je to u nekom trenu potrebno....
mislim i da je moguće ako damo sebe i malo od sebe

_________________
....All those moments will be lost in time, like tears in rain....
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Piraha  Empty Re: Piraha

Postaj  pizda 26.11.14 9:05

kišna glista je napisao/la:... ima ona smiješna izreka koja poprilično ima i temelje u stvarnom životu plemena : vegetarijanac je indijanska riječ za lošeg lovca ...

Piraha  1523192931 Piraha  1523192931 nevezano (ili slabo) vezano za to jedna nedoumica. Podsjetio me Robin Hood na TV, tj. seoske kuce tog vremena. Krov napravit od brda pobacate slame, kako to ne propusti ?
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Piraha  Empty Re: Piraha

Postaj  Gost 26.11.14 9:09

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:... ima ona smiješna izreka koja poprilično ima i temelje u stvarnom životu plemena : vegetarijanac je indijanska riječ za lošeg lovca ...

Piraha  1523192931 Piraha  1523192931 nevezano (ili slabo) vezano za to jedna nedoumica. Podsjetio me Robin Hood na TV, tj. seoske kuce tog vremena. Krov napravit od brda pobacate slame, kako to ne propusti ?

ne propusti ... al to su debeli slojevi slame i složiti kako treba ... nisu od pobacate slame nego to mora baš bit lijepo i uredno složeno

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  Empty Re: Piraha

Postaj  pizda 26.11.14 9:12

kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:

jebiga, postoji nesto sto se naziva i kvaliteta zivota a tu kvalitetu treba i platiti i tu nastaju te disproporcie izmedju tog naizgled, idilicnog plemena i civiliziratog covieka.

što se kvalitete života tiče, to je upitno ... ono što je nama kvaliteta njima je skroz bezveze i obrnuto ... al primjera radi, meni mnogi jako zavide na kaminu dok je taj kamin upalit, vlada idila, može se sjest oko kamina ... al jebat ga, da bih si mogla to priuštiti moram raditi nešto šta mi se nekad i ne radi da mogu kupiti drva i onda ih još i ukrcati i složiti ... danas većina želi samo kvalitetu al da preskoče ono što se treba odraditi da bi se postigla ta kvaliteta ... jedno bez drugog ne ide ... meni osobno se kvaliteta čini baš prihvaćanje obe strane medalje ...

još nečega sam se sjetila zbog one teme sa smradovima ... dokazato jer da ti plemenski ljudi koji još jedu prirodno i direct iz prirode ne smrde ko mi ... mi smo ti koji smrdimo jer smo krcati raznim otrovima koje nam tijelo kroz znoj i uriniranje i sranje izbacujemo ... tak da eto, imamo izbor, il zdravo pa znojit se manje smrdljivim znojem al redovno, il znojenje svesti na najmanje moguću mjeru al kad izbije, to bude koncentrirati otrov koji štipa za oči ... mi kad dođemo među njih oni nas smatraju smrdljivima i nema tog deodoranta kojim možemo zamaskirati sve te otrove koji nam izbijaju kroz pore

pa ne bi se bas slozijo, mislim da bi se oni munjevitom brzinom popravili kvalitet zivota kad bi mogli vidjeti nas nacin zivota. Cisto sumnjam da njihovo dijete ne bi voljelo jesti cokolade, kolace, da ne bi voljeli jesti raznovrsno, imati u kuci grijanje, vodu...itd. itd. Oni su zadovoljni onim sto imaju jer za bolje i ne znaju.
Ne bih se slozijo ni sa onim o mirisima. Svi ti domoroci sa kojima su ljudi dosli u kontakt su i te kako smrdili a i nemoguce je da lijepo mirisu...Piraha  684758713
Kad gledas realno, oznojen ali cist covjek i ne smrdi pretjerano, smrdi onaj koji se ne pere. Znaci, nije taj smrad bas iznutra, kao posljedica unesenih toksina vec vanjskog faktora, nehigijene...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Piraha  Empty Re: Piraha

Postaj  pizda 26.11.14 9:16

kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:... ima ona smiješna izreka koja poprilično ima i temelje u stvarnom životu plemena : vegetarijanac je indijanska riječ za lošeg lovca ...

Piraha  1523192931 Piraha  1523192931 nevezano (ili slabo) vezano za to jedna nedoumica. Podsjetio me Robin Hood na TV, tj. seoske kuce tog vremena. Krov napravit od brda pobacate slame, kako to ne propusti ?

ne propusti ... al to su debeli slojevi slame i složiti kako treba ... nisu od pobacate slame nego to mora baš bit lijepo i uredno složeno

bas su nabaciti bez veze, neuredno a vidijo sam i jos neke takva kuce koje se danas koriste, sa nekom travurinom na krovu. Pa kako kisa to ne promoci kad recimo pad dan, dva bez prestanka? Prodje voda ko od sale izmedju tih vlakana trave ili slame...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Piraha  Empty Re: Piraha

Postaj  pizda 26.11.14 9:18

Lena je napisao/la:zanimljiva priča i zanimljivo pleme.....je budi dašak želje za robizonizmom u meni,ali opet ne bi ja mogla bez tekovina civilizacije ako baš ne moram  Piraha  11484130

ne bi ni oni da ne moraju, mos bit sigurna...Piraha  684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Piraha  Empty Re: Piraha

Postaj  Lena 26.11.14 9:20

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:... ima ona smiješna izreka koja poprilično ima i temelje u stvarnom životu plemena : vegetarijanac je indijanska riječ za lošeg lovca ...

Piraha  1523192931 Piraha  1523192931 nevezano (ili slabo) vezano za to jedna nedoumica. Podsjetio me Robin Hood na TV, tj. seoske kuce tog vremena. Krov napravit od brda pobacate slame, kako to ne propusti ?

ne propusti ... al to su debeli slojevi slame i složiti kako treba ... nisu od pobacate slame nego to mora baš bit lijepo i uredno složeno

bas su nabaciti bez veze, neuredno a vidijo sam i jos neke takva kuce koje se danas koriste, sa nekom travurinom na krovu. Pa kako kisa to ne promoci kad recimo pad dan, dva bez prestanka? Prodje voda ko od sale izmedju tih vlakana trave ili slame...

ne propusti ako je dobro složito i debelo kako je kišna navela.....dio upija kišu,ali ne sve....
ja bi rado imala veliku kuću djelomično ukopanu u zemlju i napravitu tako da je dio okoline....možda jednom i napravim na selu to Piraha  11484130

_________________
....All those moments will be lost in time, like tears in rain....
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Piraha  Empty Re: Piraha

Postaj  Gost 26.11.14 9:21

pizda je napisao/la:
pa ne bi se bas slozijo, mislim da bi se oni munjevitom brzinom popravili kvalitet zivota kad bi mogli vidjeti nas nacin zivota. Cisto sumnjam da njihovo dijete ne bi voljelo jesti cokolade, kolace, da ne bi voljeli jesti raznovrsno, imati u kuci grijanje, vodu...itd. itd. Oni su zadovoljni onim sto imaju jer za bolje i ne znaju.
Ne bih se slozijo ni sa onim o mirisima. Svi ti domoroci sa kojima su ljudi dosli u kontakt su i te kako smrdili a i nemoguce je da lijepo mirisu...Piraha  684758713
Kad gledas realno, oznojen ali cist covjek i ne smrdi pretjerano, smrdi onaj koji se ne pere. Znaci, nije taj smrad bas iznutra, kao posljedica unesenih toksina vec vanjskog faktora, nehigijene...

ne bih ja njima popravljala kvalitet života jer mislim da ga itekako imaju ... a i načitala sam se knjiga tih "civiliziratih" divljaka koje su kao djecu školovali i dovodili k nama u "civilizaciju" pa su pisali svoje dojmove o svemu iz prve ruke .... treba ih pustiti i ne dirati ...

a ovo o mirisima ti je istina ... dovoljno sebe ponjušit kad si bolestan i kad si zdrav ... nije isto ... neću tebi objašnjavati o tome jerbo znam da znaš više od mene tak da ti badava palamuđenje ... naša tijela itekako imaju način izbacivanja toksina i što ih je manje, manje smrdimo ... nije isto kad se popiša zdrav čovjek il netko tko je bolestan il se najeo pizdarija i napio alkohola ... da ga jebeš, prirodno hranjen čovjek ne smrdi koliko onaj koji je stalno na galofaku ... ima miris al ne smrdi ... druga je stvar to što si ti naviko tokom života pod ugodne mirise smatrati one konfekcijki proizvedene pa tebi samo ti mirišu ... to su ti probali i jehudi i mojca objasniti pa si to izvrnuo u zoofiliju možda zajebancije radi a možda jer si stvarno sebe ubijedio da je tako ... nebitno ... al zdrav čovjek lijepo miriše bar meni ... uostalom, najskuplji proizvedeni mirisi ti se i prave na bazi raznih izlučevina iz žlijezda životinja baš iz tog razloga jer mi itekako još reagiramo na njih

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  Empty Re: Piraha

Postaj  pizda 26.11.14 9:23

Lena je napisao/la:

ne propusti ako je dobro složito i debelo kako je kišna navela.....dio upija kišu,ali ne sve....
ja bi rado imala veliku kuću djelomično ukopanu u zemlju i napravitu tako da je dio okoline....možda jednom i napravim na selu to Piraha  11484130

pa ne kuzim kako jebate. Imas crijepove i dovoljno da bude neka sitna rupica i imas poplavu u kuci. Slama nije kompaktna vec supljikava i ne kuzim kako ne prodje voda kad pada dulje vrijeme...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Piraha  Empty Re: Piraha

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 6. 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.