kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Piraha

Stranica 4 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Piraha  - Page 4 Empty Re: Piraha

Postaj  pizda 27.11.14 11:01

kišna glista je napisao/la:jel tko pogledao cijeli film o pirahama ? meni baš zanimljiva tema i da se brdo toga pričati oko nje

ja nisam, ne da mi se...Piraha  - Page 4 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Piraha  - Page 4 Empty Re: Piraha

Postaj  Gost 27.11.14 11:03

pizda je napisao/la:
a cuj, divlje slavensko pleme upalo na ova podrucja, potamanilo miroljubivije i slabo naoruzate liburne, japode, histre...a kasnije nas mocnici nisu dirali jer smo im bili topovska hrana. Pustali nas ovdje kao sluzincad sto smo ostali do danasnjih dana...

pa daj si zamisliti na šta je to moralo ličiti ... ovi ovdje bili cijenjeni evropski travari, vidari, umjetnici, lončari i ulete im divljaci, stočari i grmalji neki  ... neš ti takvog ratovanja ... ti njih gađaš šalicama i grnčarijom, mašeš travkama a ovi te zaspu kopljima i strelicama, kamenjem i ispadoše hrabar narod koji je eto, navratijo u svoju novu domovinu Piraha  - Page 4 3114667799

al to mi je najbolji dijo u tekstu ... nisu hrvati oteli drugima zemlju nego su konačno stigli u svoju novu domovinu Piraha  - Page 4 3114667799

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  - Page 4 Empty Re: Piraha

Postaj  pizda 27.11.14 11:23

kišna glista je napisao/la:

al to mi je najbolji dijo u tekstu ... nisu hrvati oteli drugima zemlju nego su konačno stigli u svoju novu domovinu Piraha  - Page 4 3114667799

da, nismo bili barbari i okupatori nego smo dosli na ono sto nam je bog namjenijo. Piraha  - Page 4 1523192931 Sto je najfora, masu budala puse takve price i jos ih sa ponosom prepricavaju...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Piraha  - Page 4 Empty Re: Piraha

Postaj  Gost 27.11.14 11:38

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:

al to mi je najbolji dijo u tekstu ... nisu hrvati oteli drugima zemlju nego su konačno stigli u svoju novu domovinu Piraha  - Page 4 3114667799

da, nismo bili barbari i okupatori nego smo dosli na ono sto nam je bog namjenijo. Piraha  - Page 4 1523192931  Sto je najfora, masu budala puse takve price i jos ih sa ponosom prepricavaju...

al zbog takvih pizdarije sa većinom ljudi ne moš pričati jer su se takve priče uvukle u sve pore društva ... i još kad čuješ ove šta ti preko politike uvaljuju kojekakva sranja, pozlije ti ... nije ona kolinda uopće luda kao što misle ... naučili ju amerikanci da stočarima treba reč da znaš kravu pomust pa će te izabrat za predsjednika ... šta stočare briga jel zna državu vodit ? jebga, mi smo a-pirahe ... razvili nemoguć jezik, doslovno svako selo priča svoje narječje da se ni međusobno ne možemo razumjeti, nakon rata počeli izmišljati i nove riječi da ne bi slučajno koja bila tuđica a vamo imaš pleme usred prašume koje ima jednostavan jezik al se svi međusobno razumiju ... i onda njima pošalju misijonare da ih popravljaju ... di je tu pamet ? nas treba nanovo pokrstiti i naučit pameti

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  - Page 4 Empty Re: Piraha

Postaj  pizda 27.11.14 11:54

kazem, za te parazite misionare postoji jednostavan nacin. Kanibalima na jelovnik i nece ih bit ni cut ni vidjet...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Piraha  - Page 4 Empty Re: Piraha

Postaj  Gost 27.11.14 11:57

al palo mi na pamet kolko je misionara moralo mučit to što pirahe nemaju pojam o brojevima ... pa kako ćeš im onda bibliju čitati? bokte, kad dođeš do nabrajanja biblijskih plemena i pokoljenja pa onda u novom zavjetu za pojam nofca i za kolko je škuda isus prodan ... nemoguće Piraha  - Page 4 11484130 neprevodivo ... i kad krene prva pričest pa druga pričest a njih zaboli jel prva il druga ... da ne govorim o sedam smrtnih grijeha i dvanaest apostola i deset božjih zapovjedi Piraha  - Page 4 3114667799

al sjetih se na koji način se sedam smrtnih grijeha prenosilo na neka azteška plemena ... azteci imali neki sveti ritual razbijanja glinenog ćupa sa štapom ... misijonari to probali ukinit pa nisu uspjeli pa im sinula bolja ideja ... umjesto ćupa napravili zvijezdu sa sedam krakova a svaki krak je ko simbolizirao jedan od smrtnih grijehova i to dali indijancima da lupaju štapom pa kobajagi se na taj način azteci borili protiv 7 smrtnih grijeha... tako su u biti pomogli aztecima da i dan danas svoju tradiciju šire svijetom jerbo sad diljem svijeta djeca lupaju pinjate Piraha  - Page 4 3114667799 treba znat koristit te kršćane u svoje svrhe a njih pustit da vjeruju da su uspjeli ukinit paganske vjere ... jesu kurac ... svi kite jelku, svi šaraju jaja, a čak i po krku se raširilo među djecom lupanje pinjata ... tak da je pitanje ko misijonari pametnije ... sve ćemo vas poindijančit Piraha  - Page 4 1656216332


Zadnja promjena: kišna glista; 27.11.14 12:02; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  - Page 4 Empty Re: Piraha

Postaj  pizda 27.11.14 11:59

kišna glista je napisao/la:al palo mi na pamet kolko je misionara moralo mučit to što pirahe nemaju pojam o brojevima ... pa kako ćeš im onda bibliju čitati? bokte, kad dođeš do nabrajanja biblijskih plemena i pokoljenja pa onda u novom zavjetu za pojam nofca i za kolko je škuda isus prodan ... nemoguće Piraha  - Page 4 11484130 neprevodivo ... i kad krene prva pričest pa druga pričest a njih zaboli jel prva il druga ... da ne govorim o sedam smrtnih grijeha i dvanaest apostola i deset božjih zapovjedi Piraha  - Page 4 3114667799

ma treba tim sranjima zabraniti bilo kakav doticaj sa domorocima. Neka lizu oltare po crkvama i to im je plafon...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Piraha  - Page 4 Empty Re: Piraha

Postaj  Gost 27.11.14 12:08

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:al palo mi na pamet kolko je misionara moralo mučit to što pirahe nemaju pojam o brojevima ... pa kako ćeš im onda bibliju čitati? bokte, kad dođeš do nabrajanja biblijskih plemena i pokoljenja pa onda u novom zavjetu za pojam nofca i za kolko je škuda isus prodan ... nemoguće Piraha  - Page 4 11484130 neprevodivo ... i kad krene prva pričest pa druga pričest a njih zaboli jel prva il druga ... da ne govorim o sedam smrtnih grijeha i dvanaest apostola i deset božjih zapovjedi Piraha  - Page 4 3114667799

ma treba tim sranjima zabraniti bilo kakav doticaj sa domorocima. Neka lizu oltare po crkvama i to im je plafon...

ma meni je još najžalosnije kad čujem šta su po africi napravili i još uvijek rade ... ovi po američkim kontinentima se bome drže i jebeno organiziraju ... umirem od smijeha kako ih zajebavaju sad nazad ... u par američkih gradova su ukinuli dekretima proslavu kolumbovog dana i preinačili ju u neku svoju .... a najsmješnije mi kako te priče idu ... bokte, u vijećnici proglasili da su indijanci u pravu i dobili svoj dan, ukinuli kolumbov, pol vjećnice ustalo i lupa o bubnjeve, slavi a druga polovica užaljenih i pokislih u vijećnici bili predstavnici talijanskih manjina Piraha  - Page 4 3114667799  jebote smijurije, indijanci potukli talijane dekretom Piraha  - Page 4 2733991369 neš ti više slavit osvajanje indijanske zemlje nego ćemo obrnuto

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  - Page 4 Empty Re: Piraha

Postaj  Gost 27.11.14 12:10

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:al palo mi na pamet kolko je misionara moralo mučit to što pirahe nemaju pojam o brojevima ... pa kako ćeš im onda bibliju čitati? bokte, kad dođeš do nabrajanja biblijskih plemena i pokoljenja pa onda u novom zavjetu za pojam nofca i za kolko je škuda isus prodan ... nemoguće Piraha  - Page 4 11484130 neprevodivo ... i kad krene prva pričest pa druga pričest a njih zaboli jel prva il druga ... da ne govorim o sedam smrtnih grijeha i dvanaest apostola i deset božjih zapovjedi Piraha  - Page 4 3114667799

ma treba tim sranjima zabraniti bilo kakav doticaj sa domorocima. Neka lizu oltare po crkvama i to im je plafon...

ajd, ovog su uspjeli isto sjebat ... došo ko kršćanski misijonar  a sad je posto ateista i protivnik misijonarenja i najgorljiviji zagovornik njihovog načina života ... isplatilo im se što su ga ostavili živog Piraha  - Page 4 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  - Page 4 Empty Re: Piraha

Postaj  Gost 27.11.14 12:13

al super temu je kate otvorila ... meni jedna od najomiljenijih ... ono šta su pizdi vanzemljaci meni su plemena i proučavanje paganskih korijena svih nas ... da ga jebeš, zemljani su po prirodi pagani a ne ovo šta sad pričaju samo su neki toga svjesni i žive sretno a drugi nisu pa se pitaju što su nesretni ... a nešto mi pada na pamet i dalje ... ako je pizda u pravu pa smo u biti zemljani potomci vanzemaljaca, jebat ga, po nekoj logici su onda i vanzemaljci pagani Piraha  - Page 4 11484130 baš ljepo

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  - Page 4 Empty Re: Piraha

Postaj  Gost 27.11.14 12:40

al da tema ne postane preteška zbog previše teksta, evo sažetak u slici  Piraha  - Page 4 684758713

Piraha  - Page 4 10420229_10152930712540850_4120840559775994710_n

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  - Page 4 Empty Re: Piraha

Postaj  Yehudi 27.11.14 18:18

Slažem se sa vamin i ima bih šta dodati ali sad nemam vrimena.

Yehudi

Broj postova : 2225
Join date : 18.04.2014

[Vrh] Go down

Piraha  - Page 4 Empty Re: Piraha

Postaj  taja 27.11.14 18:33

kišna glista je napisao/la:al super temu je kate otvorila ... meni jedna od najomiljenijih ... ono šta su pizdi vanzemljaci meni su plemena i proučavanje paganskih korijena svih nas ... da ga jebeš, zemljani su po prirodi pagani a ne ovo šta sad pričaju samo su neki toga svjesni i žive sretno a drugi nisu pa se pitaju što su nesretni ... a nešto mi pada na pamet i dalje ... ako je pizda u pravu pa smo u biti zemljani potomci vanzemaljaca, jebat ga, po nekoj logici su onda i vanzemaljci pagani Piraha  - Page 4 11484130  baš ljepo
Bez spominjanja Kate ,molim  Piraha  - Page 4 1523192931
taja
taja

Broj postova : 5995
Join date : 22.09.2012
Age : 52

[Vrh] Go down

Piraha  - Page 4 Empty Re: Piraha

Postaj  Yehudi 27.11.14 20:51

kišna glista je napisao/la:al super temu je kate otvorila ... ... ako je pizda u pravu pa smo u biti zemljani potomci vanzemaljaca, jebat ga, po nekoj logici su onda i vanzemaljci pagani Piraha  - Page 4 11484130  baš ljepo
Zaharia Sitchin takodjer govori o tome ( prevodeci sumerske glinene tablice)
Isto sam uvjeren u to.
A Caty  je pogodila temu. Piraha  - Page 4 1523192931

Yehudi

Broj postova : 2225
Join date : 18.04.2014

[Vrh] Go down

Piraha  - Page 4 Empty Re: Piraha

Postaj  Gost 27.11.14 22:32

taja je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:al super temu je kate otvorila ... meni jedna od najomiljenijih ... ono šta su pizdi vanzemljaci meni su plemena i proučavanje paganskih korijena svih nas ... da ga jebeš, zemljani su po prirodi pagani a ne ovo šta sad pričaju samo su neki toga svjesni i žive sretno a drugi nisu pa se pitaju što su nesretni ... a nešto mi pada na pamet i dalje ... ako je pizda u pravu pa smo u biti zemljani potomci vanzemaljaca, jebat ga, po nekoj logici su onda i vanzemaljci pagani Piraha  - Page 4 11484130  baš ljepo
Bez spominjanja Kate ,molim  Piraha  - Page 4 1523192931
krši vlastita pravila Piraha  - Page 4 1523192931

ona ne smije, ali ja smijem
kato, ova tema je postala poput hobotnice, krakova koliko hoćeš...vidim da svatko tumači po svoje... daj poantu. ili preformuliraj pitanje da se ne luta okolo Piraha  - Page 4 3111943984

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  - Page 4 Empty Re: Piraha

Postaj  Yehudi 28.11.14 6:51

btw je napisao/la:
taja je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:al super temu je kate otvorila ... meni jedna od najomiljenijih ... ono šta su pizdi vanzemljaci meni su plemena i proučavanje paganskih korijena svih nas ... da ga jebeš, zemljani su po prirodi pagani a ne ovo šta sad pričaju samo su neki toga svjesni i žive sretno a drugi nisu pa se pitaju što su nesretni ... a nešto mi pada na pamet i dalje ... ako je pizda u pravu pa smo u biti zemljani potomci vanzemaljaca, jebat ga, po nekoj logici su onda i vanzemaljci pagani Piraha  - Page 4 11484130  baš ljepo
Bez spominjanja Kate ,molim  Piraha  - Page 4 1523192931
krši vlastita pravila Piraha  - Page 4 1523192931

ona ne smije, ali ja smijem
kato, ova tema je postala poput hobotnice, krakova koliko hoćeš...vidim da svatko tumači po svoje... daj poantu. ili preformuliraj pitanje da se ne luta okolo Piraha  - Page 4 3111943984
Temica je poprave aktualna i dobro se razvija. Meandrira prirodno poput ljudske pomisli. Piraha  - Page 4 1523192931

Yehudi

Broj postova : 2225
Join date : 18.04.2014

[Vrh] Go down

Piraha  - Page 4 Empty Re: Piraha

Postaj  pizda 28.11.14 8:36

btw je napisao/la:
kato, ova tema je postala poput hobotnice, krakova koliko hoćeš...vidim da svatko tumači po svoje... daj poantu. ili preformuliraj pitanje da se ne luta okolo Piraha  - Page 4 3111943984

nema nikakve poante, zena jednostavno napisala ko kurijozitet...Piraha  - Page 4 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Piraha  - Page 4 Empty Re: Piraha

Postaj  Lena 28.11.14 8:45

pizda je napisao/la:
btw je napisao/la:
kato, ova tema je postala poput hobotnice, krakova koliko hoćeš...vidim da svatko tumači po svoje... daj poantu. ili preformuliraj pitanje da se ne luta okolo Piraha  - Page 4 3111943984

nema nikakve poante, zena jednostavno napisala ko kurijozitet...Piraha  - Page 4 684758713

tema je zapravo o ljepoti življenja i šarovitosti istog.....kvaka je u tome da se pronađe ravnoteža i uživa u njemu neovisno koliko imamo ili nemamo.....
ovo šta je kišna stavila o jednostavnosti...to je to  Piraha  - Page 4 1523192931
Lena
Lena

Broj postova : 8936
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Piraha  - Page 4 Empty Re: Piraha

Postaj  Gost 28.11.14 8:57

Lena je napisao/la:
pizda je napisao/la:
btw je napisao/la:
kato, ova tema je postala poput hobotnice, krakova koliko hoćeš...vidim da svatko tumači po svoje... daj poantu. ili preformuliraj pitanje da se ne luta okolo Piraha  - Page 4 3111943984

nema nikakve poante, zena jednostavno napisala ko kurijozitet...Piraha  - Page 4 684758713

tema je zapravo o ljepoti življenja i šarovitosti istog.....kvaka je u tome da se pronađe ravnoteža i uživa u njemu neovisno koliko imamo ili nemamo.....
ovo šta je kišna stavila o jednostavnosti...to je to  Piraha  - Page 4 1523192931

.. ostati ko djeca ... djeca su ko pirahe dok ih ne počnemo kvariti i usađivati nam svoje svjetonazore ...

al šta ga lingvisti zakomplicirali i ko nešto pametno raspravljaju a u biti debelo zacementirani u znanstvenu dogmu koja se po ničem ne razlikuje od one religijske ... u biti je tip skroz u pravu ... jezik itekako ovisi i okolini i načinu na koji sa tom okolinom zaživimo ... pirahe istina nemaju riječi za brojeve, budućnost i prošlost jer im ne trebaju al zato imaju naziv za svaku biljnu i životinjsku vrstu koje ih okružuju i ne samo da imaju nazive za njih nego ih u tančine poznaju jer to jeste sastavni dio svijeta u kojem oni žive i u skladu sa kojim žive ( zapravo su živjeli, na kraju im dovukli i tv i struju i tekuću vodu i skroz ih ujebali ) ... oni savršeno poznaju svijet oko sebe za razliku od nas civiliziratih koji više kurca znamo o svom svijetu koji nas okružuje ... šteta .. na kraju filma je grozno vidjeti njihovo selo za žaruljom, sa tekućom vodom iz cijevi i televizijom preko koje će saznati koliko su "siromašni" u usporedbi sa ostatkom svijeta i unijeti nemir u njihov dotada uravnotežen mentalni sklop ... kraj još jedne lijepe priče

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  - Page 4 Empty Re: Piraha

Postaj  Lena 28.11.14 9:03

kišna glista je napisao/la:
Lena je napisao/la:
pizda je napisao/la:
btw je napisao/la:
kato, ova tema je postala poput hobotnice, krakova koliko hoćeš...vidim da svatko tumači po svoje... daj poantu. ili preformuliraj pitanje da se ne luta okolo Piraha  - Page 4 3111943984

nema nikakve poante, zena jednostavno napisala ko kurijozitet...Piraha  - Page 4 684758713

tema je zapravo o ljepoti življenja i šarovitosti istog.....kvaka je u tome da se pronađe ravnoteža i uživa u njemu neovisno koliko imamo ili nemamo.....
ovo šta je kišna stavila o jednostavnosti...to je to  Piraha  - Page 4 1523192931

.. ostati ko djeca ... djeca su ko pirahe dok ih ne počnemo kvariti i usađivati nam svoje svjetonazore ...

al šta ga lingvisti zakomplicirali i ko nešto pametno raspravljaju a u biti debelo zacementirani u znanstvenu dogmu koja se po ničem ne razlikuje od one religijske   ...  u biti je tip skroz u pravu ... jezik itekako ovisi i okolini i načinu na koji sa tom okolinom zaživimo ... pirahe istina nemaju riječi za brojeve, budućnost i prošlost jer im ne trebaju al zato imaju naziv za svaku biljnu i životinjsku vrstu koje ih okružuju i ne samo da imaju nazive za njih nego ih u tančine poznaju jer to jeste sastavni dio svijeta u kojem oni žive i u skladu sa kojim žive ( zapravo su živjeli, na kraju im dovukli i tv i struju i tekuću vodu i skroz ih ujebali ) ... oni savršeno poznaju svijet oko sebe za razliku od nas civiliziratih koji više kurca znamo o svom svijetu koji nas okružuje ... šteta .. na kraju filma je grozno vidjeti njihovo selo za žaruljom, sa tekućom vodom iz cijevi i televizijom preko koje će saznati koliko su "siromašni" u usporedbi sa ostatkom svijeta i unijeti nemir u njihov dotada uravnotežen mentalni sklop ... kraj još jedne lijepe priče  
nisam pogledala film,ali zaista nije sve za svakoga i slažem se da smo mi "civilizirani" zakinuti za dosta toga jer imamo svakakve prečice koje rado koristimo,a masu toga više ne vidimo niti primjećujemo.....
od svih današnjih pošasti i loših stvari meni je nagore šta više ne vidimo ljude kraj sebe....
Lena
Lena

Broj postova : 8936
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Piraha  - Page 4 Empty Re: Piraha

Postaj  Gost 28.11.14 9:09

Lena je napisao/la:a masu toga više ne vidimo niti primjećujemo.....
od svih današnjih pošasti i loših stvari meni je nagore šta više ne vidimo ljude kraj sebe....

to je zato jer smo počeli ljude brojati ... imaš u filmu kako tip pomalo šeprtljasto odgovara na pitanje o tome kako pirahe onda znaju koliko djece imaju pa kaže da ne znaju ali poznaju svako dijete pojedinačno kakvo je ... najprije mi je to bilo smiješno i šeprtljasto kako se izrazio a onda mi palo na pamet da je skroz u pravu ... ima puno ljudu u našem svijetu koji se ne potrude ni vlastitu djecu upoznati i prihvatiti onakvima kakvi jesu ... bitan je broj

nije meni toliko grozno što ne vidimo više ljude oko sebe ... puno groznije mi je što većina ne vidi sebe u sebi i ne prihvaća se takvim kakvi jesu ... to je najgora bolest našeg društva i takvim ljudima kao što smo mi se da vrlo lako manipulirati raznim igračkicama, garderobicama, blještavilom i šljaštilom , ju nejm it ... a da nam sve to uzmeš, većina bi pocrkavala od dosade jer ne bi znali šta bi sami sa sobom radili jer se nisu upoznali nit znaju šta zaista žele ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  - Page 4 Empty Re: Piraha

Postaj  Gost 28.11.14 9:17

nedavno sam stavila već ovo al skroz mi paše i na ovu temu samo što apsolutno ne vjerujem da je to život za svakoga ... za neke može biti lijepi izlet, kratkotrajna radna akcija, ljetovanje ali rijetki mogu baš stalno živjeti ovako .... kućice koje tip gradi izgledaju predivne al su predivne samo za ljude koji su stalno vani i ne traže moderni komoditet u svojim nastambama ... nekada se i kod nas tako živjelo ... sad se svi čude kad vide unutrašnjost primorskih kamenih kuća i kako su malecke iznutra i pitaju se kako su nekad ljudi živjeli u tako malim prostorijama i svi u jednoj prostoriji ... al radi se o tome da nisu ... većinu dana su provodili izvan kuće a u kuću se išlo samo odmoriti i prespavati nakon cjelodnevnog radnog dana ... mi smo sve obrnuli ... cijeli dan provodimo u kućama ( uredima ) a vani idemo ponekad kad izaberemo ili kad moramo


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  - Page 4 Empty Re: Piraha

Postaj  Lena 28.11.14 9:31

kišna glista je napisao/la:nedavno sam stavila već ovo al skroz mi paše i na ovu temu samo što apsolutno ne vjerujem da je to život za svakoga ... za neke može biti lijepi izlet, kratkotrajna radna akcija, ljetovanje ali rijetki mogu baš stalno živjeti ovako .... kućice koje tip gradi izgledaju predivne al su predivne samo za ljude koji su stalno vani i ne traže moderni komoditet u svojim nastambama ... nekada se i kod nas tako živjelo ... sad se svi čude kad vide unutrašnjost primorskih kamenih kuća i kako su malecke iznutra i pitaju se kako su nekad ljudi živjeli u tako malim prostorijama i svi u jednoj prostoriji ... al radi se o tome da nisu ... većinu dana su provodili izvan kuće a u kuću se išlo samo odmoriti i prespavati nakon cjelodnevnog radnog dana ... mi smo sve obrnuli ... cijeli dan provodimo u kućama ( uredima ) a vani idemo ponekad kad izaberemo ili kad moramo


pogledat ću.....
ma kako mi je i samoj vrijeme neke velike osobne promjene zaista intenzivno razmišljam i o sebi i kako želim dalje......uhvati me i neki osjećaj nemoći povremeno,ali znam da ne želim biti i raditi nešto šta nisam "ja"....
Lena
Lena

Broj postova : 8936
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Piraha  - Page 4 Empty Re: Piraha

Postaj  Gost 28.11.14 9:40

Lena je napisao/la:

pogledat ću.....
ma kako mi je i samoj vrijeme neke velike osobne promjene zaista intenzivno razmišljam i o sebi i kako želim dalje......uhvati me i neki osjećaj nemoći povremeno,ali znam da ne želim biti i raditi nešto šta nisam "ja"....

dođe to kad makneš sve što te ometalo do tada i odjednom imaš brdo vremena za sebe Piraha  - Page 4 684758713 tako sam se i ja preslagivala kad sam ostala bez posla ... i sve se složilo kako treba

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  - Page 4 Empty Re: Piraha

Postaj  Yehudi 28.11.14 16:33

kišna glista je napisao/la:
Lena je napisao/la:
pizda je napisao/la:
btw je napisao/la:
kato, ova tema je postala poput hobotnice, krakova koliko hoćeš...vidim da svatko tumači po svoje... daj poantu. ili preformuliraj pitanje da se ne luta okolo Piraha  - Page 4 3111943984

nema nikakve poante, zena jednostavno napisala ko kurijozitet...Piraha  - Page 4 684758713

tema je zapravo o ljepoti življenja i šarovitosti istog.....kvaka je u tome da se pronađe ravnoteža i uživa u njemu neovisno koliko imamo ili nemamo.....
ovo šta je kišna stavila o jednostavnosti...to je to  Piraha  - Page 4 1523192931

..... pirahe istina nemaju riječi za brojeve, budućnost i prošlost jer im ne trebaju 
To je jednostavno -nemoguće- Jasno je kao dan da moraju znati šta je jučer ili sutra........
 isto tako moraju znati brojati makar na prste kako bi objasnili da su vidili 2-3 majmuna ili ulovili četiri pet glisti za ručak. 
 Opet ponavljam da je priča samo fino upakirana spika o -plemenitom divljaku-...........

Yehudi

Broj postova : 2225
Join date : 18.04.2014

[Vrh] Go down

Piraha  - Page 4 Empty Re: Piraha

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.