kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Piraha

Stranica 3 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Piraha  - Page 3 Empty Re: Piraha

Postaj  Gost sri stu 26, 2014 12:49 pm

Ovo malo sto sam uspela procitati na preskok mi govori da bas i niste razumeli o cemu se u temi radi... Piraha  - Page 3 1zouo36

Odakle izleti sad to "odusevljenje prirodnim zivotom" i "romanticni pogled", nije mi jasno?! Ali nema veze. Piraha  - Page 3 1zouo36

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  - Page 3 Empty Re: Piraha

Postaj  pizda sri stu 26, 2014 2:16 pm

cat_claw je napisao/la:Ovo malo sto sam uspela procitati na preskok mi govori da bas i niste razumeli o cemu se u temi radi... Piraha  - Page 3 1zouo36

Odakle izleti sad to "odusevljenje prirodnim zivotom" i "romanticni pogled", nije mi jasno?! Ali nema veze. Piraha  - Page 3 1zouo36

tema se razvila...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Piraha  - Page 3 Empty Re: Piraha

Postaj  pizda sri stu 26, 2014 2:18 pm

Vel'ka Maca je napisao/la:sad sam se sejtila pidzo šta da si skineš na mob - došao mi je jutros upit za brod od direktora shazama... skini shazam - aplikaciju koja prepoznaja koja I čija pjesma svira na radiju... meni je super

pobrisao sam sve aplikacije sto sam skinijo. Na svakoj prije instalacije pise app permission a nisam bas upucen odnose li se na moja dopustenja ili vlasnika aplikacije...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Piraha  - Page 3 Empty Re: Piraha

Postaj  pizda sri stu 26, 2014 2:21 pm

kišna glista je napisao/la: a mlađa sluša pa pita  zašto treba učiti povijest kad je uvijek sve isto i ljudi uvijek sve isto rade ... ajd, šta odgovorit na to ?

zato jer to nije istina, samo jednom je Hanibal presao Alpe a Napoleon zaglavijo na Elbi...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Piraha  - Page 3 Empty Re: Piraha

Postaj  Gost sri stu 26, 2014 2:29 pm

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la: a mlađa sluša pa pita  zašto treba učiti povijest kad je uvijek sve isto i ljudi uvijek sve isto rade ... ajd, šta odgovorit na to ?

zato jer to nije istina, samo jednom je Hanibal presao Alpe a Napoleon zaglavijo na Elbi...

veliš, osobno iskustvo je bitnije neg povjesne lekcije ... jer, nije hanibal jedini ni zadnji koji je prešao alpe a ni napoleon jedini koji je zaglavijo na elbi ... ilitiga tko iz povijesti nije ništa naučijo, mora ju ponovit

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  - Page 3 Empty Re: Piraha

Postaj  Lena sri stu 26, 2014 2:42 pm

cat_claw je napisao/la:Ovo malo sto sam uspela procitati na preskok mi govori da bas i niste razumeli o cemu se u temi radi... Piraha  - Page 3 1zouo36

Odakle izleti sad to "odusevljenje prirodnim zivotom" i "romanticni pogled", nije mi jasno?! Ali nema veze. Piraha  - Page 3 1zouo36

pa ajde ti malo kako si to zamislila i o čemu si mislila da se radi....

ako se radi o jednostavnosti života i kako smo zakomplicirali....i o tome se radi,ali jednom kad nešto pronađeš,a misliš da je bolje teško ćeš se vratiti na gore....uvjetno rečeno.....
osim toga ljudi su po prirodi takvi da kad negdje odrastu i upiju one prve dojmove uvijek teže toj sredini....život ih odnese negdje drugdje i prilagode se,ali mislim da bi većina ako bi mogla birati birala mjesto gdje su rasli....to onako uz neke preduvjete naravno
Lena
Lena

Broj postova : 8933
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Piraha  - Page 3 Empty Re: Piraha

Postaj  Gost sri stu 26, 2014 2:59 pm

pisala sam o sličnoj temi kad je ošo malnar i tu sam napisala isto ono što sam u biti htjela napisati i ovdje al sam odustala da se ne bi opet krivo interpretiralo ... al evo  parafraziranog malnarovog odgovora na slično pitanje od ranije a tiče se i ove teme :

https://kultnix.forumcroatian.com/t503-oso-malnar

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  - Page 3 Empty Re: Piraha

Postaj  Yehudi sri stu 26, 2014 3:50 pm

kišna glista je napisao/la:

slično kao kad učim povijest sa starijom pa prolazimo kroz fazu naseljavanja hrvata u ove krajeve, pa knezove, pa kako je papino priznanje nekog tamo kneza za kralja bitna jer je kobajagi tad hrvatska postala neovisnom ali ... uvijek to ali, za protuuslugu mora taj kralj/knez raditi za papu i njegove interese, širiti kršćanstvo, graditi nove crkve, renovirati stare  i veli mi mala, ali mama, pa onda zašto kažu da se taj osamostalijo kad nije više sluga franačkom i bizantskom caru ... pa šta nije sad posto sluga papi ? ... a pametnica moja Piraha  - Page 3 1425538829 ... al da ga jebeš, sve se to ponavlja ... čitaš povijest hrvata iz stoljeća sedmog na dalje i to ti skroz suvremeno zvuči ... isto tako smo i sad i na isti način kobajagi dobili samostalnost priznanjem vatikana a u biti samo postali sluge drugom gospodaru i na isti način ko onomad  Piraha  - Page 3 3114667799 a mlađa sluša pa pita  zašto treba učiti povijest kad je uvijek sve isto i ljudi uvijek sve isto rade ... ajd, šta odgovorit na to ?
BORIS DEŽULOVIĆ OTKRIVA PET NAJVEĆIH HRVATSKIH MITOVA Lijepa naša domovino bajki

. MIT O KRALJU TOMISLAVU I DRUGE PRIPOVIJETKE

Svakako, nisu Hrvati ni prvi ni jedini što su svoju povijest sintetizirali u fantasy-literaturu. Pa ipak, malo je takvih bajki kao što je povijest Hrvata, uzbudljiva priča o jednom narodu čijega je dobrog kralja - sad govorim po sjećanju - zla vještica lukavstvom zarobila u kućicu od čokolade, pa se tamo ubo na vreteno i usnuo tisućljetni san, sve dok na kraju nije došao lovac Luka, ubio vuka, gurnuo babu u peć i odveo Hrvate u palaču Ujedinjenih naroda, gdje su sretno živjeli do kraja šestog toma. I to je to, neka mi hrvatski povjesničari oproste poneko možebitno pojednostavljivanje. Ipak su ovo novine.
Nije, opet, da ne napadamo odmah hrvatske povjesničare, ni njima bilo lako. Pređi su im u tmici srednjeg vijeka ostavili malo tragova, gdjekoji ulomak kakve kamene ploče, poneka darovnica i rasparene naušnice, pa ti sad piši priču. A pisati povijest Hrvata na temelju raspoloživih pisanih tragova i izvora jednako je kao, štajaznam, na temelju jednog pronađenog nožnog prsta rekonstruirati Michelangelovog Davida. Hrvatskim povjesničarima, da je povjeriti taj posao, David bi ispao jednoruki lola s penisom do koljena.
Najslavniji naš kralj, Tomislav, dobar je primjer za to. Pouzdano se o tom vrlom hrvatskom mužu zna tek da se zvao Tomislav, da je početkom desetog stoljeća vladao dalmatinskim gradovima, da je... hm, to je otprilike sve. Sva je sreća ispala i za njega i za hrvatsku medievistiku da je najmarljiviji kroničar srednjega vijeka, bizantski car Konstantin Porfirogenet, živio baš u to vrijeme. Ali avaj - on ne spominje nikakvog tog, kako ste rekli, Tomislava.

Ne znamo tako ni tko je ni što zapravo bio Tomislav, tko je bio prije njega, tko poslije njega, ne znamo ni kako je i gdje došao na vlast, ni kako je s nje otišao, ni što je uopće na njoj radio.


 Pa ipak, vrijedna nam je historiografija za potrebe narodnog preporoda ispisala o njemu cijele “Gospodare prstenova“, s detaljnim opisima bitke protiv Mađarima, pobjede nad Bugarima i veličanstvene krunidbe na Duvanjskom polju, o čemu djeca i danas uče u školama.
Poslije je bilo lako. Kad je povjesničare jednom krenulo, utemeljili su odmah veličanstveno srednjovjekovno kraljevstvo i lozu hrvatskih kraljeva, sve do onoga posljednjeg, znate ga, Zvonimiružica se zvao junak, što se onomad na velikom narodnom saboru ubo na vreteno. Ostalo je, štono se kaže, povijest.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 Eo daj ovo maloj pa neka zna istinu. Piraha  - Page 3 727654710

Yehudi

Broj postova : 2225
Join date : 18.04.2014

[Vrh] Go down

Piraha  - Page 3 Empty Re: Piraha

Postaj  Gost sri stu 26, 2014 5:13 pm

thx al ne bih dijete opterećivala sa tim .. onoliko koliko me sama pita, ajd ... al najbolji mi je neki knez za vrijeme mletaka kojeg mlečani nisu voljeli i nazvali ga najgorim hrvatskih knezom ikada .... a razlog ? vršio piratske napade na mletačke brodove ilitga narodski rečeno, krao Piraha  - Page 3 3114667799 e, taj se djeci najviše sviđa ... odma ga mala zamislila ko nekog gusara i ispo frajer Piraha  - Page 3 1523192931 ovi drugi dosadnjakovići se dopisivali sa papama, krstili ... to je dosadno ... al ovaj šta je bio gusar njega najlakše upamtit Piraha  - Page 3 1619348112


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  - Page 3 Empty Re: Piraha

Postaj  Yehudi sri stu 26, 2014 5:39 pm

Očito nisi čitala tekst.
 Sve to šta piše u djačkim udžbenicima  je fikcija koju su kreirali (izmislili) tijekom -ilirskog pokreta u 19 st.
 Pa tako i ti možeš dici kreirati pustolovnu priču nekoga Hajduka (Uskoka) , velikog narodnog vodje sa Krka
 ( iz stoljeća 9 tog, koji je bio strog ( ali pravedan  Piraha  - Page 3 1523192931) vodja  , pljačkao bogate Mlečane a štitio sirotinju raju poput Robina Hooda.
 Za koju dekadu možda i to bude ušlo u udjbenike.

Yehudi

Broj postova : 2225
Join date : 18.04.2014

[Vrh] Go down

Piraha  - Page 3 Empty Re: Piraha

Postaj  Gost sri stu 26, 2014 8:06 pm

Yehudi je napisao/la:Očito nisi čitala tekst.
 Sve to šta piše u djačkim udžbenicima  je fikcija koju su kreirali (izmislili) tijekom -ilirskog pokreta u 19 st.
 Pa tako i ti možeš dici kreirati pustolovnu priču nekoga Hajduka (Uskoka) , velikog narodnog vodje sa Krka
 ( iz stoljeća 9 tog, koji je bio strog ( ali pravedan  Piraha  - Page 3 1523192931) vodja  , pljačkao bogate Mlečane a štitio sirotinju raju poput Robina Hooda.
 Za koju dekadu možda i to bude ušlo u udjbenike.

hvala na ideji ... meni je ta priča puno uvjerljivija samo neće bit ajduk nego ajdučica glista d magnificent Piraha  - Page 3 3114667799

ma kontam ja šta ti hoćeš reć al mislim da je to malo previše istine za dijete od 12 godina ... čekaj malo ... još se raspravljamo jel postoji zubić vila il ne ... di ćeš  dežulovića uvalit djetetu ... meni je drago čut da ipak misle svojom glavom i postavljaju nezgodna pitanja i donose neke svoje zaključke pa makar bili i pogrešni ... samo nek mi ne usvajaju nikakvo gradivo nako tupasto i iz prve kako im autoriteti nalažu ...

o fala ti bože da ih nisam dala na vjeronauk ... mogu misliti kako bi tek to izgledalo ... izludili bi vjeroučitaljicu nezgodnim pitanjima ... ovu stariju već sad sve to zanima i počela mi se izjašnjavati ko ateist i kopa za dobrim argumentima za rasprave ... nejde ona na ispit, ona ide na rasprave Piraha  - Page 3 3114667799  ... mlađa je zakleti pagan ... to joj je u krvi i u genima - nema dvojbe ... šuti i misli svoje i onda samo meni priča šta misli

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  - Page 3 Empty Re: Piraha

Postaj  Gost čet stu 27, 2014 3:00 am

cat_claw je napisao/la:Piraha je ime koje su im dali dosljaci. Sami sebe nazivaju "Hi'aiti'ihi" -  Ispravni. 


Maleno amazonsko pleme, koje ne broji vise od 400 ljudi koristi jezik koji ne poznaje brojeve, niti odrednice za vreme. Ne razumeju koncept Boga, nemaju rec za strah, a lingvist Dan Everett ih je nazvao "najsrecnijim ljudima na svetu." Zive na obali reke, bave se lovom i ribolovom i od sebe odaju neverovatan mir. 
Nije im jasan pojan proslosti, niti pojam buducnosti. Njihov jezik ne poznaje reci koje te termine mogu objasniti. Sve vreme govore i zive u sadasnjosti. Takodje im je nepoznat pojam raja i pakla, pojam kazne ili nagrade. Ne prakticiraju apsolutno nikakve rituale, sto je veoma neobicno. Ne znaju sta je levo ili desno, nemaju poglavice, na sebe ne stavljaju nakit.

Dugih osam meseci su im pokusali objasniti koncept aritmetike, ali niti jedan od pripadnika ovog plemena na kraju nije mogao izbrojati do 10. Oni u svom jeziku imaju izraze samo za: malo, puno, vise, manje.

Ovaj jednostavni i pomalo oskudni jezik je jedini jezik na svetu, koji pored reci i glasova kao komunikaciju koristi zvizdanje. Za svaku rec postoji odredjeni zvizduk. Kako se jezik razvija uporedo sa razvojem kulture pretpostavlja se da je za takav jezik sa  vrlo malo reci "kriv" njihov zivot u trenutku, koji ih opet cini izuzetno bezbriznim i opustenim. 
Pleme nije izolirano i susrece se i sa drugim plemenima, ali njihov nacin zivota i dalje ostaje isti.
Takav zivotni "stil" strucnjaci nazivaju "prakomunistickim" i vrlo su daleko od primitivnog. Cak ih se smatra neobicno inteligentnim.




Ta neka transcedentalna sadasnjost u kojoj zive citavim svojim bicem oznava ono cemu civilizacijski tezimo.
Da li je jezik ono sto je pomoglo nasem intelektualnom razvoju, ali nas je ujedno udaljilo od samog smisla zivota?
Ako je zivot u trenutku jednak sreci i opustenosti zasto nam je toliko tesko ziveti na taj nacin?
ovo je izuzetno dobra temica. obozavam ovakve stvari. mislim, ipak, da neki koncept vremena oni imaju iz prostog razloga jer postoje neki ritmovi u prirodi koje oni opazaju. dan se izmjenjuje sa noci, sunce izlazi i zalazi, mjesec mijenja oblik, monsuni dolaze i prolaze, zene dobijaju menstruaciju periodicno, nocu lijezu, nocu su neke zivotinje aktivnije; drugi vazan aspekt bi bio univerzalna ljudska teznja za blizinom drugog bica. mislim da i oni imaju tu teznju i da osjecaju potrebu za bliskoscu. treci veliki koncept bi bio koncept vise sile - sigurna sam da imaju neko objasnjenje kako se oni uklapaju u vecu sliku; vjerojatno njihov bog ima oblicje velike lijane ili ogromnog drveta... ma bas je ovo osvjezenje za procitati na ovim prostorima. antropologija i plemena su moja velika ljubav... bas sam neki dan gledala o nekim plemenima u amazoni - kako se jadnici uklapaju ili ne uklapaju na ubrazno unistenje njihvog zivotnog okruzja....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  - Page 3 Empty Re: Piraha

Postaj  Gost čet stu 27, 2014 3:13 am

inace kad smo kod rijeci i jezika i ko sta ima, ko sta nema: bavim se proucavanjem personlity-a i bas mi je bilo zanimljivo uciti o jezicima i kako svaki jezik ima puno rijeci u vezi onih stvari koje su nam najbitnije i kako "starije" osobine koje su od pradavnih vremena bile bitne u opstanku imaju puno puno vise rijeci da ih se opise, nego neke, recimo nove... tako npr. neuroticizam ima najvise rijeci kojima se moze opisati, onda ide extraversion, onda agreeableness i conscientiousness, a najmanje rijeci ima openness - opennes se kao koncept javlja tek sa dolaskom industrijske revolucije i zato sto je najkrace sa nama zato i imamo najmanje rijeci o njemu. otvorenost se odnosi na otvorenost prema novim idejama, dozivljajima, ljudima.... kazu da ruralne zajednice imaju najmanji level otvorenosti - one zajednice kod kojih tradicija igra veliki znacaj - npr. stvari se rade tako i tako i nema drugacije - npr. zetva je tada i tada i to je to... eto.. na to me sve skupa ova temica asocirala Piraha  - Page 3 11484130 Piraha  - Page 3 727654710

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  - Page 3 Empty Re: Piraha

Postaj  Gost čet stu 27, 2014 8:07 am

naletila na film o pirajama i temi pa koga zanima može odgledati


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  - Page 3 Empty Re: Piraha

Postaj  Gost čet stu 27, 2014 8:25 am

misionari Piraha  - Page 3 1523192931 a bokte što ne mogu zamislit te budaletine koje nude pomoć u istom paketu sa svojim bogom ... metak u guzicu sprašit svakom pa da vidiš dal bi ikom palo na pamet dolazi sa biblijom tamo gdje bibliji nije mjesto i brabonjat o isusu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  - Page 3 Empty Re: Piraha

Postaj  pizda čet stu 27, 2014 8:30 am

saritica je napisao/la:... ma bas je ovo osvjezenje za procitati na ovim prostorima. antropologija i plemena su moja velika ljubav...

normalno kad ti spadas u veliku plemensku skupinu zvanu Bosniaca...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Piraha  - Page 3 Empty Re: Piraha

Postaj  pizda čet stu 27, 2014 8:32 am

kišna glista je napisao/la:misionari Piraha  - Page 3 1523192931  a bokte što ne mogu zamislit te budaletine koje nude pomoć u istom paketu sa svojim bogom ... metak u guzicu sprašit svakom pa da vidiš dal bi ikom palo na pamet dolazi sa biblijom tamo gdje bibliji nije mjesto i brabonjat o isusu

ja bi ih elegantno isporucijo kanibalima pa nek omrse brk sa tustim misijonarima... Piraha  - Page 3 1523192931
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Piraha  - Page 3 Empty Re: Piraha

Postaj  Gost čet stu 27, 2014 8:39 am

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:misionari Piraha  - Page 3 1523192931  a bokte što ne mogu zamislit te budaletine koje nude pomoć u istom paketu sa svojim bogom ... metak u guzicu sprašit svakom pa da vidiš dal bi ikom palo na pamet dolazi sa biblijom tamo gdje bibliji nije mjesto i brabonjat o isusu

ja bi ih elegantno isporucijo kanibalima pa nek omrse brk sa tustim misijonarima... Piraha  - Page 3 1523192931

upravo si puštam film i slušam kako su ga htjeli ubit u više navrata prije nego su ga pripitomili ... sve su mi simpatičniji ti piraje, ko braća smo si  ... tako i ja kad mi misionari ulete u kuću ... ako ih se ne da pripitomit, dođe mi da ih ubijem Piraha  - Page 3 1523192931

al kolko sam skontala, nije misijonar proučavao piraje nego mu se dogodilo da je konačno počeo proučavati sebe ... e, to fali njima

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  - Page 3 Empty Re: Piraha

Postaj  pizda čet stu 27, 2014 8:46 am

Yehudi je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:

slično kao kad učim povijest sa starijom pa prolazimo kroz fazu naseljavanja hrvata u ove krajeve, pa knezove, pa kako je papino priznanje nekog tamo kneza za kralja bitna jer je kobajagi tad hrvatska postala neovisnom ali ... uvijek to ali, za protuuslugu mora taj kralj/knez raditi za papu i njegove interese, širiti kršćanstvo, graditi nove crkve, renovirati stare  i veli mi mala, ali mama, pa onda zašto kažu da se taj osamostalijo kad nije više sluga franačkom i bizantskom caru ... pa šta nije sad posto sluga papi ? ... a pametnica moja Piraha  - Page 3 1425538829 ... al da ga jebeš, sve se to ponavlja ... čitaš povijest hrvata iz stoljeća sedmog na dalje i to ti skroz suvremeno zvuči ... isto tako smo i sad i na isti način kobajagi dobili samostalnost priznanjem vatikana a u biti samo postali sluge drugom gospodaru i na isti način ko onomad  Piraha  - Page 3 3114667799 a mlađa sluša pa pita  zašto treba učiti povijest kad je uvijek sve isto i ljudi uvijek sve isto rade ... ajd, šta odgovorit na to ?
BORIS DEŽULOVIĆ OTKRIVA PET NAJVEĆIH HRVATSKIH MITOVA Lijepa naša domovino bajki

. MIT O KRALJU TOMISLAVU I DRUGE PRIPOVIJETKE


Svakako, nisu Hrvati ni prvi ni jedini što su svoju povijest sintetizirali u fantasy-literaturu. Pa ipak, malo je takvih bajki kao što je povijest Hrvata, uzbudljiva priča o jednom narodu čijega je dobrog kralja - sad govorim po sjećanju - zla vještica lukavstvom zarobila u kućicu od čokolade, pa se tamo ubo na vreteno i usnuo tisućljetni san, sve dok na kraju nije došao lovac Luka, ubio vuka, gurnuo babu u peć i odveo Hrvate u palaču Ujedinjenih naroda, gdje su sretno živjeli do kraja šestog toma. I to je to, neka mi hrvatski povjesničari oproste poneko možebitno pojednostavljivanje. Ipak su ovo novine.
Nije, opet, da ne napadamo odmah hrvatske povjesničare, ni njima bilo lako. Pređi su im u tmici srednjeg vijeka ostavili malo tragova, gdjekoji ulomak kakve kamene ploče, poneka darovnica i rasparene naušnice, pa ti sad piši priču. A pisati povijest Hrvata na temelju raspoloživih pisanih tragova i izvora jednako je kao, štajaznam, na temelju jednog pronađenog nožnog prsta rekonstruirati Michelangelovog Davida. Hrvatskim povjesničarima, da je povjeriti taj posao, David bi ispao jednoruki lola s penisom do koljena.
Najslavniji naš kralj, Tomislav, dobar je primjer za to. Pouzdano se o tom vrlom hrvatskom mužu zna tek da se zvao Tomislav, da je početkom desetog stoljeća vladao dalmatinskim gradovima, da je... hm, to je otprilike sve. Sva je sreća ispala i za njega i za hrvatsku medievistiku da je najmarljiviji kroničar srednjega vijeka, bizantski car Konstantin Porfirogenet, živio baš u to vrijeme. Ali avaj - on ne spominje nikakvog tog, kako ste rekli, Tomislava.

Ne znamo tako ni tko je ni što zapravo bio Tomislav, tko je bio prije njega, tko poslije njega, ne znamo ni kako je i gdje došao na vlast, ni kako je s nje otišao, ni što je uopće na njoj radio.


 Pa ipak, vrijedna nam je historiografija za potrebe narodnog preporoda ispisala o njemu cijele “Gospodare prstenova“, s detaljnim opisima bitke protiv Mađarima, pobjede nad Bugarima i veličanstvene krunidbe na Duvanjskom polju, o čemu djeca i danas uče u školama.
Poslije je bilo lako. Kad je povjesničare jednom krenulo, utemeljili su odmah veličanstveno srednjovjekovno kraljevstvo i lozu hrvatskih kraljeva, sve do onoga posljednjeg, znate ga, Zvonimiružica se zvao junak, što se onomad na velikom narodnom saboru ubo na vreteno. Ostalo je, štono se kaže, povijest.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 Eo daj ovo maloj pa neka zna istinu. Piraha  - Page 3 727654710

ti toboznji hrvatski kraljevi bi trebali dokazati i prikazati poludivlje slavensko pleme kao aristokratsko i kulturno. Kakvi jebeni kraljevi, eventualno su imali kakvog plemenskog poglavicu koji je izabrat na tu funkciu zato jer je mogo prnut jace od ostalih. Po tom rezonu se onda islo...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Piraha  - Page 3 Empty Re: Piraha

Postaj  Gost čet stu 27, 2014 8:56 am

pizda je napisao/la:

ti toboznji hrvatski kraljevi bi trebali dokazati i prikazati poludivlje slavensko pleme kao aristokratsko i kulturno. Kakvi jebeni kraljevi, eventualno su imali kakvog plemenskog poglavicu koji je izabrat na tu funkciu zato jer je mogo prnut jace od ostalih. Po tom rezonu se onda islo...

koji kraljevi jebote ??? ... uletili divljaci među kulturne romane koji su živjeli u uređenim gradovima i onda tu i tamo nekog od poglavica plemena neki polusenilni papa slučajno nazvo kraljem da mu se uliže a vamo pleme podivljalo od sreće i veselja išlo palit drugo pleme Piraha  - Page 3 3114667799 i vidli drugi kako ta taktika pali i svaki put kad hrvati podivljaju i nekog polome, dobiju nagradu da nastave u istom modusu ... jebate, dresirali su ih ko pse i onda puštali na svoje neprijatelje Piraha  - Page 3 1619348112  bokte, i onda mi onaj kretino pjeva o nekim hrvatima od stoljeća sedmog ... sramota se uopće prisjećat tih vremena ... oni piranhe iz amazone  su gospoda u usporedbi sa tim hrvatima ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  - Page 3 Empty Re: Piraha

Postaj  pizda čet stu 27, 2014 10:25 am

kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:

ti toboznji hrvatski kraljevi bi trebali dokazati i prikazati poludivlje slavensko pleme kao aristokratsko i kulturno. Kakvi jebeni kraljevi, eventualno su imali kakvog plemenskog poglavicu koji je izabrat na tu funkciu zato jer je mogo prnut jace od ostalih. Po tom rezonu se onda islo...

koji kraljevi jebote ??? ... uletili divljaci među kulturne romane koji su živjeli u uređenim gradovima i onda tu i tamo nekog od poglavica plemena neki polusenilni papa slučajno nazvo kraljem da mu se uliže a vamo pleme podivljalo od sreće i veselja išlo palit drugo pleme Piraha  - Page 3 3114667799 i vidli drugi kako ta taktika pali i svaki put kad hrvati podivljaju i nekog polome, dobiju nagradu da nastave u istom modusu ... jebate, dresirali su ih ko pse i onda puštali na svoje neprijatelje  Piraha  - Page 3 1619348112  bokte, i onda mi onaj kretino pjeva o nekim hrvatima od stoljeća sedmog ... sramota se uopće prisjećat tih vremena ... oni piranhe iz amazone  su gospoda u usporedbi sa tim hrvatima ...

to su ti hrvatske narodne bajke a obzirom na aktere bilo bi ih tocnije nazvat basnama. Rugali se srbima zbog raznih bitaka za koje niko ne zna jesu li uopce bile i krenuli istim sistemom, samo sto se sebi ne rugamo vec smo poviesno osviesteni domoljubi... Piraha  - Page 3 1523192931
Nema antipaticnijeg naroda od hrvata, ako se to uopce moze nazvat narodom...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Piraha  - Page 3 Empty Re: Piraha

Postaj  Gost čet stu 27, 2014 10:32 am

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:

ti toboznji hrvatski kraljevi bi trebali dokazati i prikazati poludivlje slavensko pleme kao aristokratsko i kulturno. Kakvi jebeni kraljevi, eventualno su imali kakvog plemenskog poglavicu koji je izabrat na tu funkciu zato jer je mogo prnut jace od ostalih. Po tom rezonu se onda islo...

koji kraljevi jebote ??? ... uletili divljaci među kulturne romane koji su živjeli u uređenim gradovima i onda tu i tamo nekog od poglavica plemena neki polusenilni papa slučajno nazvo kraljem da mu se uliže a vamo pleme podivljalo od sreće i veselja išlo palit drugo pleme Piraha  - Page 3 3114667799 i vidli drugi kako ta taktika pali i svaki put kad hrvati podivljaju i nekog polome, dobiju nagradu da nastave u istom modusu ... jebate, dresirali su ih ko pse i onda puštali na svoje neprijatelje  Piraha  - Page 3 1619348112  bokte, i onda mi onaj kretino pjeva o nekim hrvatima od stoljeća sedmog ... sramota se uopće prisjećat tih vremena ... oni piranhe iz amazone  su gospoda u usporedbi sa tim hrvatima ...

to su ti hrvatske narodne bajke a obzirom na aktere bilo bi ih tocnije nazvat basnama. Rugali se srbima zbog raznih bitaka za koje niko ne zna jesu li uopce bile i krenuli istim sistemom, samo sto se sebi ne rugamo vec smo poviesno osviesteni domoljubi... Piraha  - Page 3 1523192931
Nema antipaticnijeg naroda od hrvata, ako se to uopce moze nazvat narodom...

al ako pogledaš kako su dobar komad zemlje pokupili, mene sad čudi da im je to uspjelo obzirom da su kroz većinu povijesti bili pod nečijom tuđom vlasti ... gotovo nevjerojatno da im/nam je to uspjelo ... luđačka sreća al zato smo i nikakvi ... jebote, pa vidi se kolko slabo znamo upravljati svojim teritorijem da nama bude bolje a ugrabili doslovno najbolje što se moglo ... ispali bi bolji da smo ostali iza karpata i čeličili se na nekom daleko nepovoljnije teritoriju ... al ne, htjeli na more i postali nikakvi ... razmazita deriščad i još nas pustili da tu ostanemo a mi se bunimo umjesto da se brže bolje saberemo i počnemo organizirati kako treba ... na fejsu našla kartu kroz stoljeća kako se evropa mijenjala glede granica ( stavila bih ju tu al ne znam kako ) i većinom nas ni nema ... izmišljena država i jopet nas papa iskoristio i dao nam samostalnost ne bil mu bili najjači turbokatolici u evropi u kojoj gubi moć ... a bokte, jesmo najivni za popizdit ... i dalje nas koriste veći za svoje igre a mi ponositi i dični Piraha  - Page 3 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  - Page 3 Empty Re: Piraha

Postaj  Gost čet stu 27, 2014 10:33 am

jel tko pogledao cijeli film o pirahama ? meni baš zanimljiva tema i da se brdo toga pričati oko nje

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  - Page 3 Empty Re: Piraha

Postaj  Gost čet stu 27, 2014 10:58 am

kišna glista je napisao/la:jel tko pogledao cijeli film o pirahama ? meni baš zanimljiva tema i da se brdo toga pričati oko nje

za početak, meni se baš zgadio onaj dio kad je doletio avion kojeg smo već spominjali ... dobro sam na početku teme rekla, bolje da ih je taj avion odma zasuo bombama da se nauče bježati od nas a dolazit sa medicinom i to kad im djeca umirala i uz medicinu nude kolonizaciju misli ... pa jebote, baš mi se gade ti misionari ... jel ne znaju doć, pomoć i ne srat ... i onda još kreten od misionara sebe u tom dijelu predstavlja kao žrtvu jer su ga jadnička htjeli ubit ... bit će bijo dosadan sa svojom biblijom a piraje već od ranije znali da sa vragom imaju posla a ne sa božjim čovjekom ... skroz me podsjetio na one dane kad je meni tako u roditeljsku kuću dolazio svećenik i pokušavao nas pokrstit ... i moji roditelji uporno ponavljali da neće a on raširio mantiju i počeo tjerat sotonu iz kuće i neće izać milom ... pa jebote, i onda ti nemoj imat želju umlatit ga ... ajd, mene uhvatio smijeh kad sam vidjela face mojih roditelja šokiratih prizorom usred dnevne sobe ... nisu mogli vjerovati da toga još postoji u tom stoljeću Piraha  - Page 3 3114667799

al tako je i ovaj, dođe u tuđu "kuću" i sere i sere godinama i onda se čudi što ga netko htio ubit ... i ne samo da sere nego i laže ... da su ga htjeli ubit, bijo bi mrtav ... obzirom da nije, bit će su ga samo htjeli uplašit i ušutkat il ga koristili za zabavu Piraha  - Page 3 3114667799

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Piraha  - Page 3 Empty Re: Piraha

Postaj  pizda čet stu 27, 2014 11:00 am

kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:

ti toboznji hrvatski kraljevi bi trebali dokazati i prikazati poludivlje slavensko pleme kao aristokratsko i kulturno. Kakvi jebeni kraljevi, eventualno su imali kakvog plemenskog poglavicu koji je izabrat na tu funkciu zato jer je mogo prnut jace od ostalih. Po tom rezonu se onda islo...

koji kraljevi jebote ??? ... uletili divljaci među kulturne romane koji su živjeli u uređenim gradovima i onda tu i tamo nekog od poglavica plemena neki polusenilni papa slučajno nazvo kraljem da mu se uliže a vamo pleme podivljalo od sreće i veselja išlo palit drugo pleme Piraha  - Page 3 3114667799 i vidli drugi kako ta taktika pali i svaki put kad hrvati podivljaju i nekog polome, dobiju nagradu da nastave u istom modusu ... jebate, dresirali su ih ko pse i onda puštali na svoje neprijatelje  Piraha  - Page 3 1619348112  bokte, i onda mi onaj kretino pjeva o nekim hrvatima od stoljeća sedmog ... sramota se uopće prisjećat tih vremena ... oni piranhe iz amazone  su gospoda u usporedbi sa tim hrvatima ...

to su ti hrvatske narodne bajke a obzirom na aktere bilo bi ih tocnije nazvat basnama. Rugali se srbima zbog raznih bitaka za koje niko ne zna jesu li uopce bile i krenuli istim sistemom, samo sto se sebi ne rugamo vec smo poviesno osviesteni domoljubi... Piraha  - Page 3 1523192931
Nema antipaticnijeg naroda od hrvata, ako se to uopce moze nazvat narodom...

al ako pogledaš kako su dobar komad zemlje pokupili, mene sad čudi da im je to uspjelo obzirom da su kroz većinu povijesti bili pod nečijom tuđom vlasti ... gotovo nevjerojatno da im/nam je to uspjelo ... luđačka sreća al zato smo i nikakvi ... jebote, pa vidi se kolko slabo znamo upravljati svojim teritorijem da nama bude bolje a ugrabili doslovno najbolje što se moglo ... ispali bi bolji da smo ostali iza karpata i čeličili se na nekom daleko nepovoljnije teritoriju ... al ne, htjeli na more i postali nikakvi ... razmazita deriščad i još nas pustili da tu ostanemo a mi se bunimo umjesto da se brže bolje saberemo i počnemo organizirati kako treba ... na fejsu našla kartu kroz stoljeća kako se evropa mijenjala glede granica ( stavila bih ju tu al ne znam kako )  i većinom nas ni nema ... izmišljena država i jopet nas papa iskoristio i dao nam samostalnost ne bil mu bili najjači turbokatolici u evropi u kojoj gubi moć ... a bokte, jesmo najivni za popizdit ... i dalje nas koriste veći za svoje igre a mi ponositi i dični Piraha  - Page 3 1523192931

a cuj, divlje slavensko pleme upalo na ova podrucja, potamanilo miroljubivije i slabo naoruzate liburne, japode, histre...a kasnije nas mocnici nisu dirali jer smo im bili topovska hrana. Pustali nas ovdje kao sluzincad sto smo ostali do danasnjih dana...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Piraha  - Page 3 Empty Re: Piraha

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.