kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

intervju

Stranica 18 / 24. Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24  Next

Go down

intervju - Page 18 Empty Re: intervju

Postaj  pizda 17.03.15 8:45

Yehudi je napisao/la:
cat_claw je napisao/la:Klikam na temu i stizem na par stranica unazad, jer je duze vremena nisam otvarala.  Listam dalje sa odlukom da odvalim jedno:"Udri Lusi! Sta on tebi tako!" i onda naidjem na okrsaj izmedju Gliste i Sare i umalo ne padoh sa stolice. Sad mi je jasno zasto se Sara odjavila.



Neka Pipika obrise tih par postova. Tudje privatne stvari, ne trebamo to citati. Bolje je tako.

  Ne brisati dok i ja ne pročitam. intervju - Page 18 1523192931

sve je transparentno ko da je na transparentima...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

intervju - Page 18 Empty Re: intervju

Postaj  Gost 17.03.15 9:58

pizda je napisao/la:
Yehudi je napisao/la:
cat_claw je napisao/la:Klikam na temu i stizem na par stranica unazad, jer je duze vremena nisam otvarala.  Listam dalje sa odlukom da odvalim jedno:"Udri Lusi! Sta on tebi tako!" i onda naidjem na okrsaj izmedju Gliste i Sare i umalo ne padoh sa stolice. Sad mi je jasno zasto se Sara odjavila.



Neka Pipika obrise tih par postova. Tudje privatne stvari, ne trebamo to citati. Bolje je tako.

  Ne brisati dok i ja ne pročitam. intervju - Page 18 1523192931

sve je transparentno ko da je na transparentima...

ma jok, ovo je golo i bez celofana ... to ti je daleko više od transparentnosti ... al tako treba, sad će topliji dani pa treba sve poskidati sa sebe intervju - Page 18 11484130

Gost
Gost


[Vrh] Go down

intervju - Page 18 Empty Re: intervju

Postaj  Gost 17.03.15 12:16

Alhambra je napisao/la:
cat_claw je napisao/la:Klikam na temu i stizem na par stranica unazad, jer je duze vremena nisam otvarala.  Listam dalje sa odlukom da odvalim jedno:"Udri Lusi! Sta on tebi tako!" i onda naidjem na okrsaj izmedju Gliste i Sare i umalo ne padoh sa stolice. Sad mi je jasno zasto se Sara odjavila.

bolje da je nema...svako malo dolazi isključivo da nekog vrijeđa
svojim upisima žena se legitimirala do gole kože...može ona srat u deminutivima kolko hoće, rijetko je ljigava .. do koštane srži.

Ne dozivljavam ja nju bas tako. Ali bolje da napravi pauzu. Previse je neke stvari diraju. Ono sto je pre neki dan iz nje izaslo, jaoj Saro moja sta napisa... a kad ne moze izignorirati ono sto joj Kisna pise, a Kisna kao slon u staklari, pa sve po jednom istom, boli je uvo. Nema kod Sare ljigavosti. Bar je ja ne vidim. Meni je ona kao neka eksplozivna naprava.



Gost
Gost


[Vrh] Go down

intervju - Page 18 Empty Re: intervju

Postaj  Gost 17.03.15 12:28

cat_claw je napisao/la:
Alhambra je napisao/la:
cat_claw je napisao/la:Klikam na temu i stizem na par stranica unazad, jer je duze vremena nisam otvarala.  Listam dalje sa odlukom da odvalim jedno:"Udri Lusi! Sta on tebi tako!" i onda naidjem na okrsaj izmedju Gliste i Sare i umalo ne padoh sa stolice. Sad mi je jasno zasto se Sara odjavila.

bolje da je nema...svako malo dolazi isključivo da nekog vrijeđa
svojim upisima žena se legitimirala do gole kože...može ona srat u deminutivima kolko hoće, rijetko je ljigava .. do koštane srži.

Ne dozivljavam ja nju bas tako. Ali bolje da napravi pauzu. Previse je neke stvari diraju. Ono sto je pre neki dan iz nje izaslo, jaoj Saro moja sta napisa... a kad ne moze izignorirati ono sto joj Kisna pise, a Kisna kao slon u staklari, pa sve po jednom istom, boli je uvo.  Nema kod Sare ljigavosti. Bar je ja ne vidim. Meni je ona kao neka eksplozivna naprava.



e tu si se prevarila ... sa tobom sam bila ko slon u staklarni al sa sarom nisam ... sa sarom je skroz druga stvar ... sara dobro zna šta radi i zašto to radi al mi se za nju živo jebe ... manipulatorica od glave do pete i bit će tako godinama po forumu ljude zajebavala pa mislila da i mene može ... tamo ti na privat cvrkuće i sve mici mici a onda po forumu misli da će okrenut situaciju ... e bome neće ... gade mi se takvi licemjeri ... isto ko šta je dija ... sve cvrkut cvrkut oko mene a onda preko noći krenulo obrnuto iz samo njoj poznatih razloga ... i ono što sam rekla .. živo mi se jebe za nju samo ti kasnije bude malo žao što si toliko vremena trošio oko takvih ... i jedna i druga su mogle sve što im ne paše i reć i riješit sa mnom preko privatea al jok, oće one obje pod forumski reflektor preko moje tikve i da ispadnu žrtve ... što se mene tiče može intervju - Page 18 1523192931 zašto ne ?

al ti slobodno zadrži svoje mišljenje o njoj ... nisam ni ja vjerovala dok nisam na svoje oči vidjela ... nadam se da će tebe to zaobići jer si daleko osjetljivija od mene ... mene na kraju takve manipulacije zabave

Gost
Gost


[Vrh] Go down

intervju - Page 18 Empty Re: intervju

Postaj  Gost 17.03.15 12:34

Stvarno ne znam sta se privatno izmedju vas dogadjalo, pa bolje da tu nista ne komentarisem. Sigurna sam da znas zasto si dosla do takvih zakljucaka i takvog misljenja.  Samo i ja je "poznajem" tolike (forumske) godine, pa je nekako nisam dozivela kao manipulatoricu. Ma to sa Zingom je za nju uvek problematicna tema. Vecina sranja u kojima se nasla je potekla zbog njega. Jebiga...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

intervju - Page 18 Empty Re: intervju

Postaj  Gost 17.03.15 12:50

cat_claw je napisao/la:Stvarno ne znam sta se privatno izmedju vas dogadjalo, pa bolje da tu nista ne komentarisem. Sigurna sam da znas zasto si dosla do takvih zakljucaka i takvog misljenja.  Samo i ja je "poznajem" tolike (forumske) godine, pa je nekako nisam dozivela kao manipulatoricu. Ma to sa Zingom je za nju uvek problematicna tema. Vecina sranja u kojima se nasla je potekla zbog njega. Jebiga...

catice, ne opterećuj se time ... zadrži svoje mišljenje o njoj i na osnovu svojih iskustava ... ništa strašno se nije dogodilo a nit neće ... ti si dosta osjetljiva pa ti možda sve zvuči gore nego jeste ... intervju - Page 18 1425538829

Gost
Gost


[Vrh] Go down

intervju - Page 18 Empty Re: intervju

Postaj  Yehudi 17.03.15 15:51

Bašje ugodan dan.

Yehudi

Broj postova : 2225
Join date : 18.04.2014

[Vrh] Go down

intervju - Page 18 Empty Re: intervju

Postaj  Gost 19.03.15 4:19

Emir je genije,,potvrda moje teze koja nekako ovako glasi,,Kad naidjesh na chovjeka sa svim njegovim superlativima koje nosi u sebi ...na takvoga mozesh nabasati samo na Balkanu,,a kad naidjesh na gada nigdje veceg gada na svijetu necesh naci osim na Balkanu..Ovaj Intervju puno govori o chovjeku koji se opire globalizaciji ,,,jednoumlju zapada,,Monsantu za hranu i "Monsantu" (Bilderberg i ostali svjetski shljam)   koji putem medija i Holivuda ubija sve civilizacijske vrijednosti i norme koje u stvarane tisucama godina ,,Zato kad citate neke forume kao shto je i ovaj,,mozete lako uociti ovce koje bleje i uzivaju u shishanju koje im banksteri priredjuju sezonski..Daklem..moderni Che_Gevara koji se ne bori kalashom nego kulturom,,stvaralashtvom,,ne mogu oni toliko srushiti i sjebati koliko on i njegova ekipa mogu sagraditi,,prvenstveno on gradi nove generacije koje ce svojim znanjem i kulturom sjebati primitivizam u korijenu,, na Balkanu,,a onda ce se to prenijeti na chitav svijet,,Tako ce i Pizda jednom skontati kad se lupi onom gajbom piva u glavu,,pa pichka mu materina,,nemre cigo bit kulturniji od mene,,, intervju - Page 18 1354420400



EMIR KUSTURICA: Muhika je lider iz favele

Objavljeno: 18/03/2015



intervju - Page 18 Emir-Kusturica-Muhika-67452456Muhika se ne bavi politikom da bi zaradio novac za sebe, već da bi svojim građanima omogućio da napokon počnu da žive bolje. I to je jedina istina!
Ovim rečima naš proslavljeni reditelj Emir Kusturica otkriva za čitaoce „Novosti“ najsvežije utiske posle susreta sa već bivšim urugvajskim predsednikom Hoseom Muhikom o kome je, ovih dana u Montevideu, snimio završne kadrove dokumentarca „Poslednji heroj“. Najsvežiji kadrovi ovog filma zabeležili su poslednji radni dan „najsiromašnijeg lidera na planeti“ za koga Kusturica kaže da je iza sebe ostavio stabilnu državu.
- Kada pogledaš njegov životni put, to je kao da gledaš Skorsezeovog „Taksistu“. Od gerilca, koji je otimao ljude, ucenjivao ih i činio sve što je zabranjeno, stigao je do mirnog čiče, mudrog, sa političkim snom o boljem životu ljudi. I taj san je u njegovoj zemlji zaživeo – otkriva Kusturica.
Kakav je bio vaš prvi susret sa Muhikom?
- Pitao sam ga da li je istina da je pljačkao banke. Odgovorio mi je: Šta ti misliš, da je kriminalac onaj koji pljačka banke? Kriminalac je onaj koji ih formira. Ja nisam uzimao sebi! Imali smo gradsku gerilu, borili smo se protiv fašističke hunte, jedne od onih koje su Amerikanci uspostavili u Južnoj Americi, podržavajući ekstremnu desnicu. Najveće bolesti našeg kontinenta su fašizam i ortodoksni, tvrdi komunizam, ove ideologije instalirane su ovde u svakoj državi.
A kako je izgledao taj poslednji Muhikin predsednički dan?
- Ovako je bilo: odlazi čovek, predaje lentu novom predsedniku, krećemo glavnim trgom i nastaje frenetični aplauz, kakav nisam video ni kada najpoznatiji glumci izađu pred obožavaoce. Kasnije, dok smo leteli da se sretnemo sa predsednicom Brazila, u želji da ga podstaknem na priču, kažem mu: Lako je vama, vaša zemlja ima osam miliona krava. On me pogleda ispod oka i kaže: Trinaest! A ljudi, koliko? Tri miliona. Od izvoza zarađujemo šest milijardi dolara godišnje.
Dokazuje li vaš film da je moguće biti skroman predsednik u današnjem svetu?
- U jednoj faveli, blizu njegove kuće, a on živi u najsiromašnijoj kući koju sam video u životu, rekao mi je: „Moj slučaj je jednostavan. Ja sam čovek koji živi isto kao moj narod.“ Ljudima koji nemaju apsolutno ništa, u jednoj privatizovanoj pa propaloj fabrici nameštaja, dao je vlasništvo nad firmom. Rekao im je: „Ne sanjajte o bogatstvu. Imaćete dobar posao, pristojnu platu i dobar život. Svaki pokušaj da postanete nešto više, rizik je da taj boljitak izgubite.“
Muhika je, kažete, pravio neobične poteze za jednog gerilca.
- Legalizovao je marihuanu i gej brakove, što levičari inače pokušavaju da rade, ali je on to uradio u zemlji sa posebnom pozicijom. To je „jug juga“ Latinske Amerike. U mozaiku levičarskih država on je uspostavio najbolji recept. Iskustvo urbane gerile i ortodoksnog komunizma pretvorio je u socijalizam sposoban da stvara viškove. Onda ih raspoređuje, brinući prvo da drastično smanji broj sirotinje.
Kako je Muhika pridobio narod?
- Za razliku od evropske političke prakse, Muhika je na vlast došao ne retorikom, već stavljanjem sopstvenog života u zalog. Robijao je skoro deceniju i po. „Popio“ je šest metaka, gledao sam te rane, sav je ispresecan… Za razliku od njega, balkanski političari na rizik stavljaju nešto drugo, ono što im određuju strane obaveštajne službe. Špijuni postavljaju vladare po Balkanu, a moć ovih špijuna, nažalost, političare neverovatno opčinjava i ushićuje. A vidite Muhiku, njegova politička karijera išla je od gradskog bandita, preko mučenja u zatvoru, sve do predsednika.
Na kakvim iskušenjima je bio tokom robije?
- Posle punih osam godina zatvora, počeo je da sluša zvuke koji su ga vodili u psihičku bolest. Ali, našao je ključ da se spase – našao je sagovornike. Pričao je s mravima! U tim bunarima gde je držan, govorio je bubama ono što misli! Dok je premeštan iz jednog u drugi zatvor, hunti je došao kraj, američka kontrola više nije mogla da ubaci dovoljno obaveštajaca, da fašističku huntu održe. Kada je izašao s robije, sve levo orijentisane stranke u Urugvaju, zajedno sa masonima koji su tamo jaki, srušile su ekstremnu desnicu. Kao ministar poljoprivrede, uverio je narod da je bolje živeti dobro nego loše, napravio je velike reforme, pripremio se za uzlet na vrh države.
Postoji li u Srbiji šansa da neka od vizija boljeg života zaživi u realnosti?
- Sreo sam se jednom sa našim predsednikom Nikolićem, kada su kopači nikla pokušali da povedu novi rat za Mokru Goru. Tražio sam da to ne dozvoli. Tada sam mu predočio da Srbiji nedostaje milion hektara pod sadnicama i još 10 miliona krava. Ispostavilo se, da su voće i stoka, kod nas takođe pitanje puta u Evropu. Planiranje budućnosti Srbije, nije usklađeno sa našim stvarnim potencijalima. Usklađeno je sa nekim višim redom stvari, u kome naša država ne odlučuje previše. Tvrdim da Srbija gubi svoju autonomiju time što nema stratešku osnovu koja se jednostavno zove – ishrana. Kod nas nema te proizvodnje, jer plasman i Evropsku uniju, nije izvestan.
Ono što ste uradili u Mokroj Gori i u Andrićgradu tiha je kulturna revolucija; da li je moguće napraviti nešto slično u ekonomiji i privredi?
- Sve je pitanje hrabrosti i rizika. Svaki ozbiljan potez u privredi, podrazumeva politiku koja će stati iza ideja, poput one da za početak sebi proizvedemo hranu. Ljutnja i bes su me zahvatili, kada sam video da će 50. godišnjica Andrićevog „nobela“ proći samo sa njegovom kartonskom nalepnicom na bagažima beogradskog aerodroma. Da bih tihu kulturnu revoluciju, kako je zovete, sproveo, našao sam druga u tome. Dodik je pomogao da na polju kulture razvijemo jednu teoriju i da je sprovedemo u delo. U vreme Tadića i u vreme Vučića, pustili su nam na volju, pa taj kod zaštite našeg identiteta traje. On nas vraća na mapu opstanka. I to na mestu krvavom od rimskog perioda do današnjeg vremena. Tako se ideja o klanici, izmešta, kroz ideju o kulturi.
Kažete da ste sve to radili uz svu skepsu ovdašnjeg sveta…
- Uz svu nevolju koju je Andrić ovde i posthumno doživljavao, setite se, macolom su mu lomili glavu. Uz sve gestove protiv kulture smo radili, da u ovoj komuni sačinjenoj od došljaka i starosedelaca dokažemo, da kultura ipak može da se aktivira. I to na najvišem nivou. Kultura se sada pretvara u novu stvaralačku energiju. Ona proizvodi – miran život. Za pravoslavce, miran život je ljubav, a na nju nikoga ne možeš da nateraš.
LEPE UMETNOSTI
Pored Andrićevog instituta, u oktobru u Andrićgradu počinje da radi Internacionalna katedra dramskih umetnosti. To je naš odgovor na sve slične akademije u regionu. Već prva generacija studenata imaće na raspolaganju najbolju opremu, kakvu danas koristite najveći filmski stvaraoci u svetu. Od kamere, preko montaže i tona, imaćemo najviše standarde digitalne tehnike. Tako će pored teorije, akcenat biti na praktičnom radu. Ovde će najuspešniji moći da uče, ali i da prave filmove! Sve to pokrenuo je festival „Kustendorf“, koji je bio inspiracija za otvaranje fakulteta. Posle dramske katedre, doći će i druge, muzička, pa likovna, a na kraju ćemo u Andrićgradu, za nekoliko godina – imati formiran univerzitet lepih umetnosti.
E da..samo da objasni,,rvatske ,,slovenske i sanceroske medije ne chitam vec 20 godina,,zato shto vire iz guzice zapada,,mosh ih kupit za flashu brlje,,majku im jebem redom svima i to u po pichke,,kako bi ja to pobijo od reda,,,pred zid,,trrrrrrrrrrrrrrrr,,,sad pishi djavolu ,,propalo...pa ja..benzinom i vuzgat tu gamad,,'novinarsku" intervju - Page 18 2343104142 intervju - Page 18 2343104142 intervju - Page 18 2343104142

Gost
Gost


[Vrh] Go down

intervju - Page 18 Empty Re: intervju

Postaj  Gost 19.03.15 5:04

Dr.Besim Spahic

 Nikakvog razloga nije bilo da se raspadne država koja se zove Jugoslavija i ja je volim. Ovaj rat je apsolutno insceniran i projektovan izvana. Nikakvog razloga nije bilo ovde da se koljemo. Istorija nas je uništila, jer Jugoslavija nije imala zajednicku istoriju!

Ovako pocinje intervju za Glas Srpske prof. dr Besim Spahic, cije nedavno predavanje u Kaknju je top video na Jutjubu. Prof. Spahic kaže da nema "n" od nauke u kakvom je stanju BiH, jer smo mi samo deo medunarodnog projekta.
 
- Medunarodna zajednica je sve isplanirala i poslala OHR i visokog predstavnika ovamo da bude tako kako im odgovara.  ....Rat je vec pripremljen samo je pitanje kada ce doci vreme. Mi smo bure baruta i samo se ceka kada ce se fitilj zapaliti. Sve se forsira na prici "Koliko su oni vas u Srebrenici pobili?! Osam hiljada! Evo sad vi njih 28.000 pobijte i zato se ovi neki vec pripremaju. Rata ce biti samo je pitanje vremena, smatra Besim Spahic i iznosi crnu prognozu po kojoj nam "spasa nema".
 
Spasa nam nema.  Može nam medunarodna zajednica nametnuti neko rešenje, ali cemo se gložiti oko toga što su nam nametnuli. Razvoj gradanske svesti je jedina buducnost. Te snage nemamo. Tvrde da je dobar SDP, ali šta je ponudio? Ništa.  Propali smo. 
 
Spahic kaže da je situacija u BiH nikakva.
 

"Države nema. Narod nije narod, ma koliko bio u nekim entitetima, koliko god se zvao ovako ili onako. Država koja nema svoje ekonomije i cilja osim da prosi i ceka, ne može da opstane. Hrvati cekaju da im pomognu braca iz Hrvatske, muslimani - Bošnjaci da ce im pomoci islamske zemlje. Srbi opet misle da ce nas braca Rusi usreciti kao što su nas kroz celu istoriju usrecivali. Ekonomija to je trošenje i prodavanje duše, odnosno odricanje od autohtone autenticnosti. Na delu je strankokratija, partiokratija kojoj nije stalo da država funkcioniše. Samo vlada borba za vlast. Pokrali su sve i vladaju tajkuni - oni koji su se obogatili ne svojim znanjem ne svojim imanjem, šparanjem i štednjom, nego privrženošcu vladarima koje su smenjivali i kojima su pomagali da dodu na vlast da bi se ogrebali",kaže Spahic.
 
On dodaje da u BiH svi imaju svoju pricu.
 
"Svi imaju svoju pricu - Srbe zanima Kosovo, a o tome pojma nemaju, Hrvate hrvatske zemlje nekih pet država bela, plava, crvena, a nigde nijedne, a muslimane zanima samo turska istorija i Evlija Celebija. Za muslimane je prvi covek Al Fatih zato što je doneo islam, a drugi je Alija Izetbegovic. Ne znaju da je Al Fatiha rodila cerka nemanjicke dinastije,cerka Lazara i Milice. Imam srecu, iako sam Besim Spahic, da sam Vlah ciji su preci prešli na islam. Sad bi ja morao mrziti Vlahe. Volim više Vlahe nego planinu Vlašic", istice Spahic.
 
Prema njegovim recima, BiH je "deo jednog medunarodnog projekta i tu je kraj".
 
"Niko od mojih studenata nije cuo, ni procitao delo Naomi Klajn "Šok terapija" rast uništavajuceg kapitalizma gde upravo piše o principu robovlasništva. Svega itekako ima, ali su robovi države koje preko Medunarodnog monetarnog fonda dobijaju pomoc i placaju. Naši buduci praunuci vec su dužni do lakata da nikada nece moci stati na noge".
 
Odgovarajuci na pitanje da li je u  BiH voden dogovoreni rat Spahic kaže:
 
Gledali smo kako HDZ prodaje po dogovoru Miloševic - Tudman diktiranom izvana 400.000 posavskih Hrvata, a onda su se oni rešili pravoslavnih iz Kninske Krajine. Tvrde da je 400.000 Srba bilo u Hrvatskoj. To je cista laž. Bilo ih 680.000 u Kninskoj Krajini, plus Goranska regija gde su mnogi prihvatili katolicanstvo da bi ostali u Hrvatskoj. Samo u Zagrebu je bilo više od 200.000 Srba od kojih ogroman broj intelektualaca. Muslimanima ne možeš objasniti i za to snimak postoji da je Alija Izetbegovic rekao Srbi moraju dobiti svoj deo BiH.
 
Rekao je kako ce Muslimani imati onaj centralni deo, jer su tu vecinski narod. Ovom narodu treba svaki dan puštati snimak gde se Izetbegovic i Karadžic i Kljujic zagrljeni i srecni sa idejom samo da se sruši komunizam.
 
Ne sme niko da postavi pitanje otkud Aliji pravo da se sa Franjom Tudmanom dogovara o Hercegovini i da mu je daje.  Taj dogovor je poništila medunarodna zajednica. Nikakvog razloga nije bilo da se raspadne država koja se zove Jugoslavija i ja je volim. A sad sam ja roden ne u Jugoslaviji, nego u Srednjebosanskom kantonu, od kada su mašala naši došli na vlast. Ne smem reci koju sam osnovnu školu završio. Ne smem reci Dušan Kostic, jer ko je on? To je cetnik partizan koji je najvece ustaško leglo oslobadao i poginuo u Travniku.
 

Prema njegovim recima, svi zlocini koji su se desili deo su medunarodnog projekta.
 
"Nema šanse da je Mladic odlucio i projektovao Srebrenicu. Taj ko to misli neka se odmah javi neuropsihijatru. Samo onaj ko Srbe mrzi sa dna kace mogao bi uraditi Srbima ono što im se uradilo. Svi su svoje uloge dobili i samo su igrali po njima. Slobo ti ceš biti katil dželat, Alija ti ceš isto to biti, ako preživiš fala bogu imacete i vi svoj deo i imaceš svoju naciju, ali ne možete biti muslimanska nacija jer to nigde ne postoji. Franjo pošto niste sacuvali katolicanstvo na Drini dobiceš ovu enklavu u Hercegovini, ali morate pravoslavce isterati. To je dogovor po diktatu izvana. Pa Alija je rekao da Srbi moraju dobiti svoj procenat u BiH.
 
On  kaže da predratnog Sarajeva danas nema, jer nema  145.000 deklarisanih Srba u ovom gradu i još najmanje dvadesetak hiljada onih izmešanih koji su tu  bili.
 
"Sada ih nema. Sada kada bi prebrojali, ako nadete 20.000 dobro je, ali oni govore muslimansko-bošnjacki".

Gost
Gost


[Vrh] Go down

intervju - Page 18 Empty Re: intervju

Postaj  Gost 19.03.15 5:32

malo pojednostavljena verzija što se tiče naših krajeva u vrijeme formiranja nekakve zajedničke države jer se sve navodi kao jugoslavija al poanta je tu



a sjetih se i svog vjenčanja u vegasu kad sam morala na neki formular upisati državu rođenja majke i napišem BiH a referentica me ispravlja i kaže da ne mogu napisati obje države nego samo jednu, il je rođena u bosni ili u hercegovini ... i nikako joj objasniti da je to jedna država .... tada su i u americi službeno vodili bosnu i hercegovinu kao dvije države ... toliko o nepostojećoj državi koja je otkad se spominje u povijesti uvijek postojala samo kao tampon zona između dvaju svjetova a kao takvoj nikom izvana i ne paše da je tamo mir ... jebeš miroljubiv narod na razmeđi kultura ... treba ih uvijek držati divljima jer samo divlje možeš lako nagovoriti na ratovanja ako zatreba ... al ne važi to samo za bosnu ... važi i za hrvatsku i srbiju ... oduvijek se ljude na ovim područjim držalo ko pitbule koji se za lente i kobajagi počasti i kraljevske titule rado biju s kim god treba a međusobno uvijek .... živo me zanima kako će to dalje ići jer se i metode ratovanja razlikuju pa više ni ne trebamo nikome kao takvi ... intervju - Page 18 1425538829

razvoj građanske svijesti ? hm ... istina da nam je to potrebno ali smo malo zakasnili sa uvođenjem iste ... nema šanse da pohvatamo ostatak svijeta ... nema šanse pa da kusturica i njemu slični izgrade još ne znam koliko eko zona, sela, centara kulture .... predugo i previše smo se mi kroz povijest bavili ratovanjima i prebrojavanjem krvnih zrnaca da bi to imalo kod nas ikakav dugoročniji efekat ... tu i tamo će uvijek negdje bit neko povoljnije tlo za igranje kulture i ekologije i poljoprivrede koja će hraniti a ne uništavati zemlju al to je nešto što je tito trebao započeti uvoditi a nije ... i on je sva bazirao na umjetno nasađenom bratstvu i jedinstvu koje nije moglo trajati dugo, na veličanju jedne ideologije koju je vješto nosio ko lentu po svijetu pa sad i dalje nosamo lente bez ikakve vizije ... ovo što je mujica napravio je svakako daleko vjerodostojnije ... pouka je, ljudi, da bi sačuvali razum, pričajte sa mravima intervju - Page 18 11484130

Gost
Gost


[Vrh] Go down

intervju - Page 18 Empty Re: intervju

Postaj  Gost 19.03.15 6:17

cat_claw je napisao/la:

Ne dozivljavam ja nju bas tako.  Nema kod Sare ljigavosti. Bar je ja ne vidim.

Cato, svak je doživljava na svoj način. ja sam napisala kako je doživljavam ja.
a vidim da nisam jedina.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

intervju - Page 18 Empty Re: intervju

Postaj  Gost 19.03.15 6:21

malo sam na netu pogledala šta ima o tom andrićgradu i meni izgleda ok projekat kao projekat ... nije to ništa novo ... po cijeloj evropi u ostatku svijeta niču ta eko naselja i sela al ono što mi je kod andrićgrada upalo u oči je opet to povezivanje neke povijesti u cijelu priču ... ne vidim razloga tome ako se priča o eko selu i nekom centru kulturnih zbivanja ? to mi isto ko kad u modi krenu razni pokreti ne bil se bilo drugačiji, neuniformirat a na kraju ispadne isto samo u drugom pakovanju ... isti sadržaj upakiran u drugu formu ... isto mi je uniformiran čovjek koji društveni stalež dokazuje tako da ne izlazi iz odijela sa kravatom od onog koji se silno trudi dokazati da ne spada u taj sloj pa ode u čistu skrajnost i odabere neki od alternativnih modnih izričaja ... tako i ovo ... eko selo, super, kultura super ... al kud opet toliko o povijesti balkana u cijeloj toj priči ?

bar meni malo baca na bavljenje ekologijom iz mondenih razloga a ne onih stvarnih ... ko kad se netko počne baviti slikanjem jer to zvuči boemski pa romantično pa slika ne bil impresionirao druge a ne zato jer uživa u postupku slikanja .... poznam i takve ... stalno o tome, broje koliko su naslikali, doslovno recitiraju gluparije o tome što rade a vidiš da im muka kist uzeti u ruke ... al lijepo se zamislit kako to romantično i boemski izgleda kad ga imaju u ruci ... takav mi je bio bivši i na taj način pričao o mom slikanju ... jel, u glavi je imao viziju žene koja na balkonu slika a u pozadini sunčati zalasci, galeb leti i mediteran kakav je nekad bijo ... jebote, kad bih čula kako me opisuje svojim prijateljima amerikenjcima , rigalo mi se ... a stvarna slika je bila čista suprotnost od toga ... raščupana i u staroj trenerci silazila noću u konobu prepunu kramarije da ulovim koji sat za sebe i ono što volim raditi dok djeca spavaju

il ko jedan drugi bivši koji je počeo pisati pjesme jer sam ih i ja znala povremeno pisati i bio jednom na nekom susretu riječi sa mnom pa mi počeo slati svoje radove al već nakon prve napisane pjesme ( koja je blago rečeno bila čista patetika ) zamišljao kako će cool izgledati kad izda svoju prvu zbirku pjesama i bude imao javne prezentacije ... jebote, i to mi je bilo da se izrigam ... il radiš nešto jer ne možeš ne raditi to, jer iz tebe izlazi prirodno, jer ti daje smisao u životu il ne radiš uopće ... sve što se radi publike radi, nije to to

Gost
Gost


[Vrh] Go down

intervju - Page 18 Empty Re: intervju

Postaj  Gost 19.03.15 6:32

al kad smo kod tih eko naselja, sjetih se jednog od meni omiljenih ted nastupa ... ne znam, eto, meni je ovo daleko uvjerljivije kad već pričamo o eko naseljima i pravih razloga da ih se gradi ... čemu komplicirati sve kad je stvar jednostavna intervju - Page 18 1425538829




Gost
Gost


[Vrh] Go down

intervju - Page 18 Empty Re: intervju

Postaj  pizda 19.03.15 8:57

dirljivi su cigini pokusaji da nam predoci neku stvarnu povijest ovih krajeva a kao argument provlaci masu spodoba od kojih svaka ima svoju viziju te povijesti. Cigi jos nije jasno da na balkanu svaka susa ima tri doktorata iz povijesti i da jednu te istu cinjenicu (ako) svaki provlaci kroz svoj kaleidoskop. Od take povijesti nemas ni "P" moj cigo. Eto, po Spahicu je u Hrvackoj bilo maltene dva milijuna srba a sami srbi vele da ih je bilo oko tristo iljada. Nasi to jos malo umanjuju ali sve skupa nije ni bitno, bitno je koliko ih danas ima ali opet, to je bitno samo njima. Ostale zabole kurcina za to, ko sto srbe zaboli kurcina za hrvate a i jedne i druge za muslimane itd. itd.
Nije nas niko posvadjao niti je Mladic dobijao naredjenja za Srebrenicu iz bielog svijeta. Ispravljao covjek povijest retroaktivno na nacin kako se u regijonu vec stotinama godina radi jer nam jedino ludjaka ne manjka, hvala bogu. Stoga, ostavi se cigo jalova posla jer ces i sam postat taki, jalov.
Kad smo kod tenisa, aj mi reci u kojoj se ruci drzi teniski reket?
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

intervju - Page 18 Empty Re: intervju

Postaj  pizda 19.03.15 9:06

kišna glista je napisao/la:al kad smo kod tih eko naselja...

kad smo kod eko naselja i Kusturice, odakle covjeku naprasno poriv da se bavi eko naseljima i kakva je uopce svrha toga u nekoj republici srpskoj gdje je ekoloska osvijestenost na razini srednjeg vijeka i izljevanja fekalija po ulicama. Iz prakse znamo da se covjek u trenucima dezorijentiranosti prihvaca svega i svacega ne bi li tu dezorijentiranost nekako osmislijo i time posredno osmislijo i sebe i svoju ulogu u vremenu i prostoru. Taj Kusturicin besmislen pokusaj je skolski primjer tog i to se iz space shuttlea vidi tako da mi to niko ne moze umotati u nista smisleno, korisno, umjetnicki itd. itd.
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

intervju - Page 18 Empty Re: intervju

Postaj  Gost 19.03.15 12:56

Juce sam pogledala zanimljiv dokumentarac, koji se bavio demokratijom u podnebljima u kojima ona nikada nije bila prisutna.
Govorilo se o pocetku stvaranja velike islamske drzave. Amerikanci odlaze, demokratski izabran predsednik (znaci glasanje i sve sto ide uz to) pocinje sprovoditi svoj vid demokratije, koji sam prividno ima taj oblik, a iza kulisa se politicki vrh i dalje fura na jednoumlje i diktaturu. I pocinje progon, pritisak i broj terorista biva sve veci.

To je problem i sa nasim malim drzavicama. Dobro, nismo bas toliko iskljucivi, ali uzasno je koliko ne znamo funkcionirati ukoliko nemamo "vodju" koji nam govori sto trebamo raditi. Vecito biramo neke likove prepune sebe, glasne i samodopadne, njihovu bahatost mesamo sa samopouzdanjem, verujemo svim onim sarenim lazima kojima nas bombarduju, ne razmisljajuci koliko su te nazovi promene o kojima pricaju zaista izvodljive.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

intervju - Page 18 Empty Re: intervju

Postaj  Gost 19.03.15 13:10

cat_claw je napisao/la:Juce sam pogledala zanimljiv dokumentarac, koji se bavio demokratijom u podnebljima u kojima ona nikada nije bila prisutna.
Govorilo se o pocetku stvaranja velike islamske drzave. Amerikanci odlaze, demokratski izabran predsednik (znaci glasanje i sve sto ide uz to) pocinje sprovoditi svoj vid demokratije, koji sam prividno ima taj oblik, a iza kulisa se politicki vrh i dalje fura na jednoumlje i diktaturu. I pocinje progon, pritisak i broj terorista biva sve veci.

To je problem i sa nasim malim drzavicama. Dobro, nismo bas toliko iskljucivi, ali uzasno je koliko ne znamo funkcionirati ukoliko nemamo "vodju" koji nam govori sto trebamo raditi. Vecito biramo neke likove prepune sebe, glasne i samodopadne, njihovu bahatost mesamo sa samopouzdanjem, verujemo svim onim sarenim lazima kojima nas bombarduju, ne razmisljajuci koliko su te nazovi promene o kojima pricaju zaista izvodljive.

Zaboravila sam napomenuti da se radi o Iraku.


Gost
Gost


[Vrh] Go down

intervju - Page 18 Empty Re: intervju

Postaj  pizda 19.03.15 14:01

cat_claw je napisao/la:
cat_claw je napisao/la:Juce sam pogledala zanimljiv dokumentarac, koji se bavio demokratijom u podnebljima u kojima ona nikada nije bila prisutna.
Govorilo se o pocetku stvaranja velike islamske drzave. Amerikanci odlaze, demokratski izabran predsednik (znaci glasanje i sve sto ide uz to) pocinje sprovoditi svoj vid demokratije, koji sam prividno ima taj oblik, a iza kulisa se politicki vrh i dalje fura na jednoumlje i diktaturu. I pocinje progon, pritisak i broj terorista biva sve veci.

To je problem i sa nasim malim drzavicama. Dobro, nismo bas toliko iskljucivi, ali uzasno je koliko ne znamo funkcionirati ukoliko nemamo "vodju" koji nam govori sto trebamo raditi. Vecito biramo neke likove prepune sebe, glasne i samodopadne, njihovu bahatost mesamo sa samopouzdanjem, verujemo svim onim sarenim lazima kojima nas bombarduju, ne razmisljajuci koliko su te nazovi promene o kojima pricaju zaista izvodljive.

Zaboravila sam napomenuti da se radi o Iraku.


skuzili smo po onom "nasim malim drzavicama"...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

intervju - Page 18 Empty Re: intervju

Postaj  Gost 20.03.15 5:08

kišna glista je napisao/la:malo sam na netu pogledala šta ima o tom andrićgradu i meni izgleda ok projekat kao projekat ... nije to ništa novo ... po cijeloj evropi u ostatku svijeta niču ta eko naselja i sela al ono što mi je kod andrićgrada upalo u oči je opet to povezivanje neke povijesti u cijelu priču ... ne vidim razloga tome ako se priča o eko selu i nekom centru kulturnih zbivanja ? to mi isto ko kad  u modi krenu razni pokreti ne bil se bilo drugačiji, neuniformirat a na kraju ispadne isto samo u drugom pakovanju ... isti sadržaj upakiran u drugu formu ... isto mi je uniformiran čovjek koji društveni stalež dokazuje tako da ne izlazi iz odijela sa kravatom od onog koji se silno trudi dokazati da ne spada u taj sloj pa ode u čistu skrajnost i odabere neki od alternativnih modnih izričaja ... tako i ovo ... eko selo, super, kultura super ... al kud opet toliko o povijesti balkana u cijeloj toj priči ?

bar meni malo baca na bavljenje ekologijom iz mondenih razloga a ne onih stvarnih ... ko kad se netko počne baviti slikanjem jer to zvuči boemski pa romantično  pa slika ne bil impresionirao druge a ne zato jer uživa u postupku slikanja .... poznam i takve ... stalno o tome, broje koliko su naslikali, doslovno recitiraju gluparije o tome što rade a vidiš da im muka kist uzeti u ruke ... al lijepo se zamislit kako to romantično i boemski izgleda kad ga imaju u ruci ... takav mi je bio bivši i na taj način pričao o mom slikanju ... jel, u glavi je imao viziju žene koja na balkonu slika a u pozadini sunčati zalasci, galeb leti i mediteran kakav je nekad bijo  ... jebote, kad bih čula kako me opisuje svojim prijateljima amerikenjcima , rigalo mi se ... a stvarna slika je bila čista suprotnost od toga ... raščupana i u staroj trenerci silazila noću u konobu prepunu kramarije da ulovim koji sat za sebe i ono što volim raditi dok djeca spavaju

il ko jedan drugi bivši koji je počeo pisati pjesme jer sam ih i ja znala povremeno pisati i bio jednom na nekom susretu riječi sa mnom pa mi počeo slati svoje radove al već nakon prve napisane pjesme ( koja je blago rečeno bila čista patetika )  zamišljao kako će cool izgledati kad izda svoju prvu zbirku pjesama i bude imao javne prezentacije ... jebote, i to mi je bilo da se izrigam ... il radiš nešto jer ne možeš ne raditi to, jer iz tebe izlazi prirodno, jer ti daje smisao u životu il ne radiš uopće ... sve što se radi publike radi, nije to to
Malo si na netu pogledala i donijela zakljuchak,,daj nemoj me jebat da se moze na brzaka pregledanih par stranica donijeti pravo mishljenje o nechemu shto ima svoju povijest od najmanje 20 godina,,kao ideja i kao projekt,,Ajde shto se ne chudim da je Pizda glup ko kurac i da ima iste "argumente" kao Iluzija,,ali od tebe nisam ochekivao da budesh povrshna jer si se svojim upisima dokazala kao kreativac i chovjek kojeg nose ideje,,dok je recimo od onog glupog Pizde josh nikad nisam prochitao da je sam smece iz vlastite kuce iznio pred zgradu,Jebga..previshe ljubavi prema djeci napravi ljubomorne kretene kao shto je on,,Pa kakvi su to ljudi koji ne mogu kod nikoga naci neshto lijepo i pozitivno,,Bog te jebo s kim sam ja u kupeu,,Kakvo eko selo i kuratz palatz,,shta ti je,,shto razvodnjavash i shirish temu na internacionalni nivo,,,prichamo Balkanu,,,bog ga jebo,,???Shto si zapela za eko selo.....statije..pa ni Drven grad a kamo li Andric grad nemaju veze sa tim .Drven grad je nastao od ostataka kulisa iza snimanja filma,,a Andric grad je poezija u kamenu (otud moja usporedba sa antichkom Grchkom).Da bi to dozivjela moras biti tamo makar jedan dan.Sjesti kraj Drine na terasu jednog od kafica ,,gledati u onaj most i okolna brda pa se vratiti kroz mashtu u Andricevo vrijeme nakon chega ti postaje puno toga jasnije  chemu Emir stremi.Njemu se ochito gade svi veliki gradovi kao i meni gdje zivjeti nikako nije humano a kamo li lijepo.Njegova poruka je (a jebga skoro smo u svemu istomishljenici jer je ochiti utjecaj Andrica na nas) da se moze zivjeti nachinom kako Mujica reche u razgovoru sa Kustom.Tako mogu razmishljati samo ljudi sa bogatim iskustvom i visokom naobrazbom (ajd ja sam iznimka,,bez osnovne shkole) jer shvacaju sushtinu zivota.Nakon ozbiljnog razmishljanja ,,,shto smo...tko smo i kamo nas svi ovi nashi proshli i buduci dani vode..uvijek se dobije jedan odgovor..Prolazni smo kao vrijeme..treba stvarati a ne rushiti..graditi mostove ..premoshcavati rijeke koje nas razdvajaju ..graditi ne narushavajuci okolish betonskim megalomanskim projektima bolesnih pojedinaca i skupina...zivjeti u skladu sa prirodom..papati zdravu hranu pa onda nece biti ni debelih.Pogledaj stare slike od prije drugog svjetskog rata ..nidje necesh naci debelog chovjeka .Dakle..to je cijela jedna filozofija zivljenja koja se temelji na praiskustvima nashih predaka.U tome nachinu razmishljanja vidim spas za sjebane ljude koji zuje okolo ko muve zunzare ne znajuci pronaci pravu mjeru za sebe..nego protkani mrznjom i zavishcu prema takvim pozitivnim stremljenjima misle da ce im biti bolje u zivotu ako ne postoje ljudi koji grade..uche..stvaraju i mashtaju bolju buducnost za sebe a usput i za te zunzare koje iz navike uglavnom slijecu na govno pa im je njihova okolina postala smrdljiva septichka jama na koju su se navikli,,,ili chak shto vishe uzivaju u tome.
Ja sam zelio da pokazem kako Kusturichine ideje liche  na neshto o  chemu si ti svojevremeno pisala kada su bile u pitanju kamene kuce sa Krka.Tradicionalni nachin gradnje koji svojom formom uvazava i stapa se sa okolinom a ne da izgleda ko shaka u glavu kao shto izgleda recimo N.Zagreb ili N.Beograd.Ta betonska kockasta zdanja nemaju nikakvu dushu i ljepotu u sebi ako ih usporedjujemo sa onima tradicionalne mediteranske gradnje gdje je gradjevinski materijal dostupan u samoj oklini.Jedna mala metafora..sjecam se jednog frenda koji je slikao velika platna..na moje pitanje za koji to kuratz radi kad su mu minijature kudikamo bolje..dobio sam odgovor,,Jebaji ga..ljude fascinira sve shto je ogromno a rijetki su oni koji nalaze fascinaciju u malim stvarima.Zato su mi tvoje slije dobre jer te fascinira ono shto je drugim ochima nevidljivo.Neke ljude fasciniraju neboderi,,mene male kucice sa puno zelenila i cvijeca,,Dobra je ova tema,,konachno ste se pokazali kao pravi chopor,,kurac si ti ono shto tipkash,,,ti si jedna diplomatska Pizda koja pazi da se ne zamjeri,,kao i vecina vas ovdje,,jer da nije tako,,,ono tvoje tipkanje o kamenim kucama na Krku bi imalo nekog smisla,,sada znam da je bilo upotrijebljeno nekome kao udica..fakjubich:))

Gost
Gost


[Vrh] Go down

intervju - Page 18 Empty Re: intervju

Postaj  Gost 20.03.15 5:17

pizda je napisao/la:dirljivi su cigini pokusaji da nam predoci neku stvarnu povijest ovih krajeva a kao argument provlaci masu spodoba od kojih svaka ima svoju viziju te povijesti. Cigi jos nije jasno da na balkanu svaka susa ima tri doktorata iz povijesti i da jednu te istu cinjenicu (ako) svaki provlaci kroz svoj kaleidoskop. Od take povijesti nemas ni "P" moj cigo. Eto, po Spahicu je u Hrvackoj bilo maltene dva milijuna srba a sami srbi vele da ih je bilo oko tristo iljada. Nasi to jos malo umanjuju ali sve skupa nije ni bitno, bitno je koliko ih danas ima ali opet, to je bitno samo njima. Ostale zabole kurcina za to, ko sto srbe zaboli kurcina za hrvate a i jedne i druge za muslimane itd. itd.
Nije nas niko posvadjao niti je Mladic dobijao naredjenja za Srebrenicu iz bielog svijeta. Ispravljao covjek povijest retroaktivno na nacin kako se u regijonu vec stotinama godina radi jer nam jedino ludjaka ne manjka, hvala bogu. Stoga, ostavi se cigo jalova posla jer ces i sam postat taki, jalov.
Kad smo kod tenisa, aj mi reci u kojoj se ruci drzi teniski reket?
A sad stvarno iskreno,,,gluplji si od Iluzije,,ajd dobro susjedi ste,,Sarajevo i Kaknj nije daleko,,isti mentalni sklop..argumenti su vam u izmishljanju i uopcavanju,,,zato se i turchite ,,dva debila kojima je dupe zaraslo za stolicu ,,odjebi kretenchino,,sa svojim seljachkim spikama,,,Napishi ovdje shta si ti u svome sjebanom zivotu napravio svojim rukama,,naravno nishta,,bog te jebo...sad tek shvacam da su oni ustashoidi sa neta imali pravo.. Sad sam skuzijo zashto ti ona ruskinja ide na zivce svojim smijehom,,,podsjeca te na nekoga tko se smijao kad ti je vidila kuratz,,intervju - Page 18 2343104142 intervju - Page 18 2343104142 intervju - Page 18 2343104142

Gost
Gost


[Vrh] Go down

intervju - Page 18 Empty Re: intervju

Postaj  Gost 20.03.15 8:28

zingaro je napisao/la:
Ajd dobro ,,priznajem da mi je Amra simpa jer mi lichi na mog zingica papagaja,,sva se uzelenila,,a shtiklitze joj vuki na zuto zeleno shto reflektira plavim,,daklem koliko toliko se kuzi u farbe,,,

šta fali štiklicama s avatara?! intervju - Page 18 1523192931 intervju - Page 18 3114667799
ti bi da su vatreno crvene da u tebi još više krvi uskovitlaju, ha? intervju - Page 18 1523192931
aj priznaj, neću ti zamjerit intervju - Page 18 3084372643 intervju - Page 18 3776795594


Gost
Gost


[Vrh] Go down

intervju - Page 18 Empty Re: intervju

Postaj  Gost 20.03.15 8:36

zingaro je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:malo sam na netu pogledala šta ima o tom andrićgradu i meni izgleda ok projekat kao projekat ... nije to ništa novo ... po cijeloj evropi u ostatku svijeta niču ta eko naselja i sela al ono što mi je kod andrićgrada upalo u oči je opet to povezivanje neke povijesti u cijelu priču ... ne vidim razloga tome ako se priča o eko selu i nekom centru kulturnih zbivanja ? to mi isto ko kad  u modi krenu razni pokreti ne bil se bilo drugačiji, neuniformirat a na kraju ispadne isto samo u drugom pakovanju ... isti sadržaj upakiran u drugu formu ... isto mi je uniformiran čovjek koji društveni stalež dokazuje tako da ne izlazi iz odijela sa kravatom od onog koji se silno trudi dokazati da ne spada u taj sloj pa ode u čistu skrajnost i odabere neki od alternativnih modnih izričaja ... tako i ovo ... eko selo, super, kultura super ... al kud opet toliko o povijesti balkana u cijeloj toj priči ?

bar meni malo baca na bavljenje ekologijom iz mondenih razloga a ne onih stvarnih ... ko kad se netko počne baviti slikanjem jer to zvuči boemski pa romantično  pa slika ne bil impresionirao druge a ne zato jer uživa u postupku slikanja .... poznam i takve ... stalno o tome, broje koliko su naslikali, doslovno recitiraju gluparije o tome što rade a vidiš da im muka kist uzeti u ruke ... al lijepo se zamislit kako to romantično i boemski izgleda kad ga imaju u ruci ... takav mi je bio bivši i na taj način pričao o mom slikanju ... jel, u glavi je imao viziju žene koja na balkonu slika a u pozadini sunčati zalasci, galeb leti i mediteran kakav je nekad bijo  ... jebote, kad bih čula kako me opisuje svojim prijateljima amerikenjcima , rigalo mi se ... a stvarna slika je bila čista suprotnost od toga ... raščupana i u staroj trenerci silazila noću u konobu prepunu kramarije da ulovim koji sat za sebe i ono što volim raditi dok djeca spavaju

il ko jedan drugi bivši koji je počeo pisati pjesme jer sam ih i ja znala povremeno pisati i bio jednom na nekom susretu riječi sa mnom pa mi počeo slati svoje radove al već nakon prve napisane pjesme ( koja je blago rečeno bila čista patetika )  zamišljao kako će cool izgledati kad izda svoju prvu zbirku pjesama i bude imao javne prezentacije ... jebote, i to mi je bilo da se izrigam ... il radiš nešto jer ne možeš ne raditi to, jer iz tebe izlazi prirodno, jer ti daje smisao u životu il ne radiš uopće ... sve što se radi publike radi, nije to to
Malo si na netu pogledala i donijela zakljuchak,,daj nemoj me jebat da se moze na brzaka pregledanih par stranica donijeti pravo mishljenje o nechemu shto ima svoju povijest od najmanje 20 godina,,kao ideja i kao projekt,,Ajde shto se ne chudim da je Pizda glup ko kurac i da ima iste "argumente" kao Iluzija,,ali od tebe nisam ochekivao da budesh povrshna jer si se svojim upisima dokazala kao kreativac i chovjek kojeg nose ideje,,dok je recimo od onog glupog Pizde josh nikad nisam prochitao da je sam smece iz vlastite kuce iznio pred zgradu,Jebga..previshe ljubavi prema djeci napravi ljubomorne kretene kao shto je on,,Pa kakvi su to ljudi koji ne mogu kod nikoga naci neshto lijepo i pozitivno,,Bog te jebo s kim sam ja u kupeu,,Kakvo eko selo i kuratz palatz,,shta ti je,,shto razvodnjavash i shirish temu na internacionalni nivo,,,prichamo Balkanu,,,bog ga jebo,,???Shto si zapela za eko selo.....statije..pa ni Drven grad a kamo li Andric grad nemaju veze sa tim .Drven grad je nastao od ostataka kulisa iza snimanja filma,,a Andric grad je poezija u kamenu (otud moja usporedba sa antichkom Grchkom).Da bi to dozivjela moras biti tamo makar jedan dan.Sjesti kraj Drine na terasu jednog od kafica ,,gledati u onaj most i okolna brda pa se vratiti kroz mashtu u Andricevo vrijeme nakon chega ti postaje puno toga jasnije  chemu Emir stremi.Njemu se ochito gade svi veliki gradovi kao i meni gdje zivjeti nikako nije humano a kamo li lijepo.Njegova poruka je (a jebga skoro smo u svemu istomishljenici jer je ochiti utjecaj Andrica na nas) da se moze zivjeti nachinom kako Mujica reche u razgovoru sa Kustom.Tako mogu razmishljati samo ljudi sa bogatim iskustvom i visokom naobrazbom (ajd ja sam iznimka,,bez osnovne shkole) jer shvacaju sushtinu zivota.Nakon ozbiljnog razmishljanja ,,,shto smo...tko smo i kamo nas svi ovi nashi proshli i buduci dani vode..uvijek se dobije jedan odgovor..Prolazni smo kao vrijeme..treba stvarati a ne rushiti..graditi mostove ..premoshcavati rijeke koje nas razdvajaju ..graditi ne narushavajuci okolish betonskim megalomanskim projektima bolesnih pojedinaca i skupina...zivjeti u skladu sa prirodom..papati zdravu hranu pa onda nece biti ni debelih.Pogledaj stare slike od prije drugog svjetskog rata ..nidje necesh naci debelog chovjeka .Dakle..to je cijela jedna filozofija zivljenja koja se temelji na praiskustvima nashih predaka.U tome nachinu razmishljanja vidim spas za sjebane ljude koji zuje okolo ko muve zunzare ne znajuci pronaci pravu mjeru za sebe..nego protkani mrznjom i zavishcu prema takvim pozitivnim stremljenjima misle da ce im biti bolje u zivotu ako ne postoje ljudi koji grade..uche..stvaraju i mashtaju bolju buducnost za sebe a usput i za te zunzare koje iz navike uglavnom slijecu na govno pa im je njihova okolina postala smrdljiva septichka jama na koju su se navikli,,,ili chak shto vishe uzivaju u tome.
Ja sam zelio da pokazem kako Kusturichine ideje liche  na neshto o  chemu si ti svojevremeno pisala kada su bile u pitanju kamene kuce sa Krka.Tradicionalni nachin gradnje koji svojom formom uvazava i stapa se sa okolinom a ne da izgleda ko shaka u glavu kao shto izgleda recimo N.Zagreb ili N.Beograd.Ta betonska kockasta zdanja nemaju nikakvu dushu i ljepotu u sebi ako ih usporedjujemo sa onima tradicionalne mediteranske gradnje gdje je gradjevinski materijal dostupan u samoj oklini.Jedna mala metafora..sjecam se jednog frenda koji je slikao velika platna..na moje pitanje za koji to kuratz radi kad su mu minijature kudikamo bolje..dobio sam odgovor,,Jebaji ga..ljude fascinira sve shto je ogromno a rijetki su oni koji nalaze fascinaciju u malim stvarima.Zato su mi tvoje slije dobre jer te fascinira ono shto je drugim ochima nevidljivo.Neke ljude fasciniraju neboderi,,mene male kucice sa puno zelenila i cvijeca,,Dobra je ova tema,,konachno ste se pokazali kao pravi chopor,,kurac si ti ono shto tipkash,,,ti si jedna diplomatska Pizda koja pazi da se ne zamjeri,,kao i vecina vas ovdje,,jer da nije tako,,,ono tvoje tipkanje o kamenim kucama na Krku bi imalo nekog smisla,,sada znam da je bilo upotrijebljeno nekome kao udica..fakjubich:))

zingaro, ja živim u svojevrsnom "drven gradu" i ovo šta si ti opisao doživljavam na dnevnoj bazi tako da me teško može impresionirat plagijat nečeg što je nekada bilo a pogotovo ako se gradilo od kulisa filma .... na isti način ti je nastalo i romsko naselje u ljubljani nakon što se snimao vinetu iako je to naselje jel, pravo, u njemu se živilo iako ne izgleda tako lijepo kao kusturičin drven grad ... četiri godine sam živjela doslovno ulicu dalje od tog naselja i na jedan način me fascinirao taj način života a kad se probalo romima izgraditi novo naselje do toga, mini kućice al malo višeg reda, nije im se to svidjelo, nisu naviknuti živjeti unutar betonskih zidova pa je grad bio na čudu šta sad ? .... iako, velim, drven grad nije loš i ne vidim gdje sam ga to popljuvala al mi neš prodavat pod nešto više od onoga što jeste ... badava ti ovo tvoje pržnjenje ... veliš šta sam se ulovila eko sela ??? kao drvengrad nije to ??? a onda sam sebi uskočiš u usta i opišeš ga točno tako i kao promotor te ideje ... pa sve ti je to jedna ideja, povratak prirodnijem načinu života samo to svak radi na svoj način ... neki se dogovore pa nađu oko toga i naprave sami pravo selo koristeći se starim metodama gradnje pa nastanu sela koja postepeno rastu i organski a neki ovako ko kusturica, na horuk i od kulisa ... al velim, obzirom kako je nastao, super je to napravljeno al je napravljeno za turizam a ne da se u njemu živi stalno ( ako griješim sorry, nisam nealetila na taj podatak a bome ne mislim ni obrađivati drven grad ko doctorsku disertaciju ) ... al priznajem da su tradicionalne kuće tamošnjeg kraja super plagirane al ništa novo .... imaš tako u teksasu čitav onaj kaubojski gradić izgrađen za potrebe filma a kasnije i dalje tamo stoji i možeš isto tako hodati po kućama, ulaziti u bar, u zatvor i sve je to napravljeno tako za potrebe turizma ... ne žive tamo kauboji ko nekad al jel, možeš doć i sjest u bar i zamišljat kako se nekada živjelo i zamišljati da si kauboj, možeš se dat na kratko zatvorit u zatvor pa zamišljat da si bandit ... al jebote, kad sam vidjel sliku zatvora u drven gradu, to mi je bilo malo tumač intervju - Page 18 3114667799 mogao je i bez toga

Gost
Gost


[Vrh] Go down

intervju - Page 18 Empty Re: intervju

Postaj  pizda 20.03.15 8:51

zingaro je napisao/la:
A sad stvarno iskreno,,,gluplji si od Iluzije,,ajd dobro susjedi ste,,Sarajevo i Kaknj nije daleko,,isti mentalni sklop..argumenti su vam u izmishljanju i uopcavanju,,,zato se i turchite ,,dva debila kojima je dupe zaraslo za stolicu ,,odjebi kretenchino,,sa svojim seljachkim spikama,,,Napishi ovdje shta si ti u svome sjebanom zivotu napravio svojim rukama,,naravno nishta,,bog te jebo...sad tek shvacam da su oni ustashoidi sa neta imali pravo.. Sad sam skuzijo zashto ti ona ruskinja ide na zivce svojim smijehom,,,podsjeca te na nekoga tko se smijao kad ti je vidila kuratz,,intervju - Page 18 2343104142 intervju - Page 18 2343104142 intervju - Page 18 2343104142

a sta si ti jado napravijo svojim rukama osim sto si zagadijo pola Floride drkajuc? intervju - Page 18 1523192931
Nisi mi odgovorijo, u kojoj ruci se drzi teniski reket?
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

intervju - Page 18 Empty Re: intervju

Postaj  pizda 20.03.15 9:01

zingaro je napisao/la:
a Andric grad je poezija u kamenu (otud moja usporedba sa antichkom Grchkom).Da bi to dozivjela moras biti tamo makar jedan dan.Sjesti kraj Drine na terasu jednog od kafica ,,gledati u onaj most i okolna brda pa se vratiti kroz mashtu u Andricevo vrijeme nakon chega ti postaje puno toga jasnije  chemu Emir stremi...

intervju - Page 18 1523192931 intervju - Page 18 1523192931 Emir je prolupao ali ti si jos gori jebote. Tebi koji sadis bamije na Floridi odma sve jasno, i cemu Emir stremi i koje su mu poruke.
Pa sto se ne vratis u Bosnu i ne sjednes kraj Drine i uzivas mastajuci o Andricevom vremenu? Nemanja bas treba takve neimare-udarnike poput tebe da provode u djelo njegove sulude ideje. Udren on, udren ti...intervju - Page 18 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

intervju - Page 18 Empty Re: intervju

Postaj  Gost 20.03.15 9:04

zingaro je napisao/la:ti si jedna diplomatska Pizda koja pazi da se ne zamjeri,,kao i vecina vas ovdje,,jer da nije tako,,,ono tvoje tipkanje o kamenim kucama na Krku bi imalo nekog smisla,,sada znam da je bilo upotrijebljeno nekome kao udica..fakjubich:))

ajd da i mene netko na forumu prozove diplomatom intervju - Page 18 11484130 i još kaže da pazim da se nekom ne zamjerim intervju - Page 18 1619348112 jedan si od rijetkih koji tako misli intervju - Page 18 11484130

a glede ovog boldanog ne kužim al stvarno ne kužim štas htio reć ... kakve udice ? i šta imaš za uhvatit tu na forumu ? i koje moje tipkanje o kamenim kućama na krku ? pa ako sam ih i spominjala nisam to tipkala zato da nekog hvatam nego zato jer živim u jednoj i okružita mnogim takvim intervju - Page 18 1523192931 pa ne mogu reć da živim u drvenoj kući ako živim u kamenoj intervju - Page 18 3114667799

Gost
Gost


[Vrh] Go down

intervju - Page 18 Empty Re: intervju

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 18 / 24. Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.