kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Život u doba Corone

Stranica 39 / 40. Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

Go down

Život u doba Corone - Page 39 Empty Re: Život u doba Corone

Postaj  pizda 01.11.20 2:38

Dudette je napisao/la:
Ne govorim samo o starima. Govorim o mladjim ljudima s komorbiditetima. Karcinomima, presadjenim organima itd. Jesul' i oni za otpis po tebi?

ma nisu, kad sam rekao da jesu? Ko je rekao da jesu, svedjani? Svi se oni lijece ako se zaraze isto kao i oni koji nemaju teza oboljenja. Medjutim, ne mozes rec da ga je usmrtio covid. Kazem, takvima i prehlada moze biti kobna i kako ces ih zastiti, zabranit im dozivotno da izlaze da ne poberu prehladu?
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Život u doba Corone - Page 39 Empty Re: Život u doba Corone

Postaj  pizda 01.11.20 2:40

Dudette je napisao/la:
pizda je napisao/la:
Dudette je napisao/la:
Trump jedino zingaru moze biti napet. Tu su negdje intelektualno.

Trump je kurcina ali dobro informirana kurcina, u tome je point. Imas cijelu silu ljudi koji ukazuju da tu nesto jako smrdi ali jebiga. Izgleda da nekome i zbog necega to nije prihvatljivo a zasto to je vec pitanje za milijun dolara...
Tako je dobro informiran da ne zna izgovoriti Bhutan i Nepal na sastanku s Azijatima. Život u doba Corone - Page 39 30caqzl Ali to je sve CNN urota protiv njega. Život u doba Corone - Page 39 F24sqg

ako nista drugo, moram priznat da su ti veceras argumenti za vola ubit...Život u doba Corone - Page 39 684758713 Odakle ih samo izvlacis da mi je znat...
Ajd odi spavat na onu gredu, pametnije ti...Život u doba Corone - Page 39 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Život u doba Corone - Page 39 Empty Re: Život u doba Corone

Postaj  pizda 01.11.20 2:42

Dudette je napisao/la:
pizda je napisao/la:
Dudette je napisao/la:Trump je patoloski lazljivac i notorni idiot. Takvi isti ce ga ponovno izabrati. Na zalost.

nadam se da nece iako su mu kao protukandidata mogli izabrati nekog mladjeg i vitalnijeg...
Da Bidena ne pokosi Covid-19. A mozda bi zivio samo koji mjesec duze. Život u doba Corone - Page 39 34zehjp

mozda, a mozda progura i cijeli mandat Život u doba Corone - Page 39 684758713...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Život u doba Corone - Page 39 Empty Re: Život u doba Corone

Postaj  Gost 01.11.20 2:43

pizda je napisao/la:
Dudette je napisao/la:
Trump jedino zingaru moze biti napet. Tu su negdje intelektualno.

Trump je kurcina ali dobro informirana kurcina, u tome je point. Imas cijelu silu ljudi koji ukazuju da tu nesto jako smrdi ali jebiga. Izgleda da nekome i zbog necega to nije prihvatljivo a zasto to je vec pitanje za milijun dolara...
Sto smrdi? Sismisi? Virus 'uteko' iz jednog od laboratorija? Kao da to sada ima veze kad se prosirio po kugli zemaljskoj. Zbog tvog imuniteta krda medicinsko osoblje je svakih toliko u izolaciji ili inficira pacijente, od kojih su neki tezi bolesnici kojima treba kirurski tretman. Ljudi od straha da se ne zaraze Covidom ne odlaze na preglede. Nakon sto pronadju cjepivo za Covid imat cemo pandemiju karcinoma i ostalih bolestina.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Život u doba Corone - Page 39 Empty Re: Život u doba Corone

Postaj  Gost 01.11.20 2:45

pizda je napisao/la:
Dudette je napisao/la:
pizda je napisao/la:
Dudette je napisao/la:
Trump jedino zingaru moze biti napet. Tu su negdje intelektualno.

Trump je kurcina ali dobro informirana kurcina, u tome je point. Imas cijelu silu ljudi koji ukazuju da tu nesto jako smrdi ali jebiga. Izgleda da nekome i zbog necega to nije prihvatljivo a zasto to je vec pitanje za milijun dolara...
Tako je dobro informiran da ne zna izgovoriti Bhutan i Nepal na sastanku s Azijatima. Život u doba Corone - Page 39 30caqzl Ali to je sve CNN urota protiv njega. Život u doba Corone - Page 39 F24sqg

ako nista drugo, moram priznat da su ti veceras argumenti za vola ubit...Život u doba Corone - Page 39 684758713 Odakle ih samo izvlacis da mi je znat...
Ajd odi spavat na onu gredu, pametnije ti...Život u doba Corone - Page 39 684758713
Politika je dio mog posla. A s Amerikancima vec dugo radim.  Život u doba Corone - Page 39 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Život u doba Corone - Page 39 Empty Re: Život u doba Corone

Postaj  Gost 01.11.20 2:46

Mene tvoji argumenti oborise s nogu gore nego Cov'd. Odoh spavat na gredu. Život u doba Corone - Page 39 F24sqg 

Nocka! Život u doba Corone - Page 39 1zouo36

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Život u doba Corone - Page 39 Empty Re: Život u doba Corone

Postaj  pizda 01.11.20 2:49

Dudette je napisao/la:
pizda je napisao/la:
Dudette je napisao/la:
Trump jedino zingaru moze biti napet. Tu su negdje intelektualno.

Trump je kurcina ali dobro informirana kurcina, u tome je point. Imas cijelu silu ljudi koji ukazuju da tu nesto jako smrdi ali jebiga. Izgleda da nekome i zbog necega to nije prihvatljivo a zasto to je vec pitanje za milijun dolara...
Sto smrdi? Sismisi? Virus 'uteko' iz jednog od laboratorija? Kao da to sada ima veze kad se prosirio po kugli zemaljskoj. Zbog tvog imuniteta krda medicinsko osoblje je svakih toliko u izolaciji ili inficira pacijente, od kojih su neki tezi bolesnici kojima treba kirurski tretman. Ljudi od straha da se ne zaraze Covidom ne odlaze na preglede. Nakon sto pronadju cjepivo za Covid imat cemo pandemiju karcinoma i ostalih bolestina.

je, sve stoji ali zasto to meni govoris, nisam ja prosirio covid !? Život u doba Corone - Page 39 684758713 Nije meni virus cudan vec nevjerojatna panika koja se siri, lazirane slike, itd. itd. Toga nikada do sada nije bilo a bilo je znatno tezih virusa i zaraznih bolesti. Imali smo za Jugoslavije boginje. Kako je Tile to rijesio, bila zabranjena panika i sve proslo bez masovnih psihoza...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Život u doba Corone - Page 39 Empty Re: Život u doba Corone

Postaj  pizda 01.11.20 2:50

Dudette je napisao/la:Mene tvoji argumenti oborise s nogu gore nego Cov'd. Odoh spavat na gredu. Život u doba Corone - Page 39 F24sqg 

Nocka! Život u doba Corone - Page 39 1zouo36

kad te vec argumenti oborise s nogu, pazi da ne padnes sa te grede i polomis koju Život u doba Corone - Page 39 684758713. Ajd lijepo spavaj i sanjaj ruzicaste viruse...Život u doba Corone - Page 39 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Život u doba Corone - Page 39 Empty Re: Život u doba Corone

Postaj  Gost 01.11.20 11:42

pizda je napisao/la:
Dudette je napisao/la:
Ne govorim samo o starima. Govorim o mladjim ljudima s komorbiditetima. Karcinomima, presadjenim organima itd. Jesul' i oni za otpis po tebi?

ma nisu, kad sam rekao da jesu? Ko je rekao da jesu, svedjani? Svi se oni lijece ako se zaraze isto kao i oni koji nemaju teza oboljenja. Medjutim, ne mozes rec da ga je usmrtio covid. Kazem, takvima i prehlada moze biti kobna i kako ces ih zastiti, zabranit im dozivotno da izlaze da ne poberu prehladu?
Pa sto se onda zapadna civilizacija uopce trudi po pitanju starcadi. Svi ti domovi i institucije su nepotreban trosak. Kad im dodje vrijeme, a znaju oni kad je to, poslat ih na planininu da legnu i cekaju smrt. Kao Indijanci... Život u doba Corone - Page 39 F24sqg

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Život u doba Corone - Page 39 Empty Re: Život u doba Corone

Postaj  Gost 01.11.20 11:44

pizda je napisao/la:
Dudette je napisao/la:Mene tvoji argumenti oborise s nogu gore nego Cov'd. Odoh spavat na gredu. Život u doba Corone - Page 39 F24sqg 

Nocka! Život u doba Corone - Page 39 1zouo36

kad te vec argumenti oborise s nogu, pazi da ne padnes sa te grede i polomis koju Život u doba Corone - Page 39 684758713. Ajd lijepo spavaj i sanjaj ruzicaste viruse...Život u doba Corone - Page 39 684758713
Trebat ce mi vise vremena da se oporavim od argumenata nego od Cov'da. Život u doba Corone - Page 39 F24sqg

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Život u doba Corone - Page 39 Empty Re: Život u doba Corone

Postaj  Gost 01.11.20 11:57

pizda je napisao/la:
Dudette je napisao/la:
pizda je napisao/la:
Dudette je napisao/la:
Trump jedino zingaru moze biti napet. Tu su negdje intelektualno.

Trump je kurcina ali dobro informirana kurcina, u tome je point. Imas cijelu silu ljudi koji ukazuju da tu nesto jako smrdi ali jebiga. Izgleda da nekome i zbog necega to nije prihvatljivo a zasto to je vec pitanje za milijun dolara...
Sto smrdi? Sismisi? Virus 'uteko' iz jednog od laboratorija? Kao da to sada ima veze kad se prosirio po kugli zemaljskoj. Zbog tvog imuniteta krda medicinsko osoblje je svakih toliko u izolaciji ili inficira pacijente, od kojih su neki tezi bolesnici kojima treba kirurski tretman. Ljudi od straha da se ne zaraze Covidom ne odlaze na preglede. Nakon sto pronadju cjepivo za Covid imat cemo pandemiju karcinoma i ostalih bolestina.

je, sve stoji ali zasto to meni govoris, nisam ja prosirio covid !? Život u doba Corone - Page 39 684758713 Nije meni virus cudan vec nevjerojatna panika koja se siri, lazirane slike,  itd. itd. Toga nikada do sada nije bilo a bilo je znatno tezih virusa i zaraznih bolesti. Imali smo za Jugoslavije boginje. Kako je Tile to rijesio, bila zabranjena panika i sve proslo bez masovnih psihoza...
Govorim tebi jer ti volis kad je virus u slobodnom opticaju. Tako se, po tebi, a slijedeci svijetli primjer Svedske, stvara imunitet krda. Masala! Život u doba Corone - Page 39 F24sqg Ostatak Evrope i svijeta su sve kreteni koji nemaju strucnjake i pojma nemaju ni o cemu. 

Cudno ti je sto se o virusnoj kugi prica po Evropi i svijetu zato sto ovaj puta Azijati nisu uspjeli zaustaviti sirenje. Dok to samo hara Azijom, to je njihov probljem, jel'te...

Sto se variole vere tice, to se suzbilo ovako: 

"The government's reaction was swift. Martial law was declared on March 16. Measures included cordons sanitaires of villages and neighborhoods, roadblocks, the prohibition of public meetings, closure of borders and prohibition of all non-essential travel. Hotels were requisitioned for quarantines in which 10,000 people who may have been in contact with the virus were held under guard by the army.


Mumdžić's brother developed a smallpox rash on March 20, resulting in medical authorities realizing that Mumdžić had died of smallpox. The authorities undertook massive revaccination of the population, helped by the World Health Organization (WHO), "almost the entire Yugoslavian population of 18 million people was vaccinated". Leading experts on smallpox were flown in to help, including Donald Henderson and Don Francis.


By mid-May, the outbreak was contained and the country returned to normal life. During the epidemic, 175 people contracted smallpox and 35 died."


Sloboda govora i informiranja nadaleko je bila poznata u bivsoj Jugoslaviji. 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Život u doba Corone - Page 39 Empty Re: Život u doba Corone

Postaj  Gost 01.11.20 12:08

pizda je napisao/la:
Dudette je napisao/la:
pizda je napisao/la:
Dudette je napisao/la:

Govorim o njihovoj sklonosti ka eugenici. Cistoj, zdravoj rasi. Virus ima istu ulogu kao i sterilizacija. Sve sto je staro i za skartirat neka krepa.

ovo ti je stvarno jaci argument, sklonost eugenici Život u doba Corone - Page 39 684758713. Koje onda sklonosti imaju nijemci ili ameri?
Adj izvuci jos ponesto monstruozno po svede...Život u doba Corone - Page 39 684758713
P.S. nisu prepustili starce smrti vec rekli da samo njih treba zastititi a ostali nek zive normalno. U svim drugim drzavama je umrlo vise staraca po starackim domovima...
Ajde se ti informiraj. Oko 2000 lijecnika i znanstvenika pisalo je peticiju zbog staraca koji su bez kisika ili bilo kakve druge pomoci umirali po domovima za starije. Odbijali su ih hospitalizirati, a imali su kapacitete. Vele da bi ionako umrli za 2-3 mjeseca. Život u doba Corone - Page 39 Qnwg93

ma da, u te bajke samo Dudette vjeruje Život u doba Corone - Page 39 684758713. Jebote, svedi bi vec promjenili dvije vlade da im samo malo zaskripi zdravstvo a toboze pustili starce da poumiraju. Teski pamflet  raznih zagovornika lockdowna koji se moraju opravdati. Imali visemjesecni lockdown a zarazitih nikad vise, kako to!?
Slusaj, mozda nesto i naucis... Život u doba Corone - Page 39 F24sqg 





Znam da mozda neces pronaci vremena za odslusati i odgledati sve ovo... Život u doba Corone - Page 39 F24sqg

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Život u doba Corone - Page 39 Empty Re: Život u doba Corone

Postaj  Gost 01.11.20 12:16

pizda je napisao/la:
Dudette je napisao/la:
pizda je napisao/la:
Dudette je napisao/la:Trump je patoloski lazljivac i notorni idiot. Takvi isti ce ga ponovno izabrati. Na zalost.

nadam se da nece iako su mu kao protukandidata mogli izabrati nekog mladjeg i vitalnijeg...
Da Bidena ne pokosi Covid-19. A mozda bi zivio samo koji mjesec duze. Život u doba Corone - Page 39 34zehjp

mozda, a mozda progura i cijeli mandat Život u doba Corone - Page 39 684758713...
To se isto moze tvrditi za mnoge starce i one s komorbiditetima koje je pokosio Covid. Mozda bi zivjeli jos nekoliko godina, a ne samo nekoliko mjeseci duze. 

Sokantno mi je, ipak, da svedski znanstvenici mogu hladnokrvno pred kamerama izjaviti tako nesto...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Život u doba Corone - Page 39 Empty Re: Život u doba Corone

Postaj  besposlenpop 01.11.20 19:32

Dudette je napisao/la:Te povrsne predodzbe o Svedjanima, Norvezanima i Dancima idu mi na zivce. Sjebani su do baldricka.
Zato je on otišel u Španju.

_________________
Život u doba Corone - Page 39 A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5743
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Život u doba Corone - Page 39 Empty Re: Život u doba Corone

Postaj  Gost 02.11.20 23:25

besposlenpop je napisao/la:
Dudette je napisao/la:Te povrsne predodzbe o Svedjanima, Norvezanima i Dancima idu mi na zivce. Sjebani su do baldricka.
Zato je on otišel u Španju.
Ja sam nekako shvatila da je iz poslovnih razloga.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Život u doba Corone - Page 39 Empty Re: Život u doba Corone

Postaj  Gost 02.11.20 23:35

LAUC IZAZVAO BURNE REAKCIJE SVOJOM OBJAVOM O ŠIRENJU KORONE, KOLEGA MU ODGOVORIO: ‘Fakat pričaš nebuloze’


Šokantne izjave


Jedan od komentatora mu je odvratio: “Može se i ovako dalje, naravno, no uvijek će ostat pitanje koliko se života moglo spasiti da se išlo sa strožim mjerama”, na što je Lauc odgovorio, po mnogima, još šokantnijom izjavom.


Ako želite samo imati minimalan broj mrtvih, onda treba pustiti pandemiju da se slobodno širi i ubije 0.1 ili 0.2 populacije, uglavnom starijih i bolesnih. Već sada znamo da će dugoročno gledano ukupan broj mrtvih koji će biti posljedica mjera za suzbijanje koronavirusa značajno nadmašiti broj ljudi koji će te mjere spasiti. Što strože mjere, to će više ljudi zbog njih umrijeti. Računica je tu vrlo jednostavna i ne ide u prilog strožijih mjera”, poručio je Lauc.


Potom se u raspravu uključio i molekularni biolog s kanadskom adresom, Igor Štagljar, koji mu je nebiranim riječima poručio što misli o svim njegovim izjavama.


Već duže vremena šutim, ali fakat pričaš nebuloze, jer je očito je da zagovaraš nesuvislu strategiju da ova pandemija “ubije” starije i imunokompromitirane. Nadalje, već nekoliko mjeseci svakodnevno komentiraš stvari koje nisu u tvojoj domeni posla. Daj nam please radije malo reci o važnosti glikana nego da pišeš ovakve gluposti. Fakat si pretjerao! I, toplo se nadam da u tvom krugu obitelji i prijatelja više nemasšstarih i onemoćalih. Pozdravi iz Toronta”, napisao mu je Štagljar.


----- 


Stagljar mi je oduvijek bio simpatican jer je skroman, inteligentan, a izuzetno uspjesan znanstvenik. Nakon ovoga jos mi je simpaticniji i drazi. Život u doba Corone - Page 39 2dt2dz8

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Život u doba Corone - Page 39 Empty Re: Život u doba Corone

Postaj  pizda 03.11.20 1:38

Dudette je napisao/la:

Stagljar mi je oduvijek bio simpatican jer je skroman, inteligentan, a izuzetno uspjesan znanstvenik. Nakon ovoga jos mi je simpaticniji i drazi. Život u doba Corone - Page 39 2dt2dz8

tako su na pocetku i Beros, Markotic, Capan...bili ljudima simpaticni i kratkotrajni heroji nacije. Sad ih mora policija cuvat. Sto se tice Stagljarica, Lauca itd. kazem, jebe lud zbunjenog. Sve strucnjaci i svako iznosi svoju istinu a medjusobno se ne poduraraju. Kako onda neupuceni narod ne bi bio zbunjen?
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Život u doba Corone - Page 39 Empty Re: Život u doba Corone

Postaj  besposlenpop 03.11.20 1:49

Dudette je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Dudette je napisao/la:Te povrsne predodzbe o Svedjanima, Norvezanima i Dancima idu mi na zivce. Sjebani su do baldricka.
Zato je on otišel u Španju.
Ja sam nekako shvatila da je iz poslovnih razloga.
Bilo bi nam lakše da njegov nick makneš iz potpisa, stalno mislim da on piše.  Život u doba Corone - Page 39 11484130

_________________
Život u doba Corone - Page 39 A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5743
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Život u doba Corone - Page 39 Empty Re: Život u doba Corone

Postaj  Yehudi 03.11.20 11:56

Corona pays the bills ... Život u doba Corone - Page 39 727654710

Yehudi

Broj postova : 2225
Join date : 18.04.2014

[Vrh] Go down

Život u doba Corone - Page 39 Empty Re: Život u doba Corone

Postaj  Gost 03.11.20 17:40

pizda je napisao/la:
Dudette je napisao/la:

Stagljar mi je oduvijek bio simpatican jer je skroman, inteligentan, a izuzetno uspjesan znanstvenik. Nakon ovoga jos mi je simpaticniji i drazi. Život u doba Corone - Page 39 2dt2dz8

tako su na pocetku i Beros, Markotic, Capan...bili ljudima simpaticni i kratkotrajni heroji nacije. Sad ih mora policija cuvat. Sto se tice Stagljarica, Lauca itd. kazem, jebe lud zbunjenog. Sve strucnjaci i svako iznosi svoju istinu a medjusobno se ne poduraraju. Kako onda neupuceni narod ne bi bio zbunjen?
Na pocetku ili na kraju, ta stozer trojka je HDZ ekipa. Život u doba Corone - Page 39 N0263 Cemu cudjenje sto su uzivali podrsku istih onih koji su svojim glasovima omogucili da HDZ ponovno pobijedi na izborima? Beros je tek nesto uljudjeniji od svog prethodnika koji je redovito obilazio Pavelicev grob u Madridu. 

Markoticka je na pocetku epidemije uvjeravala ljude kako su maske stetne, kontraproduktivne. Svakom sa zrnom soli u glavi bilo je jasno da se radi o najgnjusnijoj propagandi jer maski za plebs nije bilo. A kako su samo pobijedili Covid pred izbore - cudo jedno! Život u doba Corone - Page 39 30caqzl Lauc je dio iste te price/ekipe. Clan je Znanstvenog savjete Vlade RH. Dakle, aparatcik koji melje kako mu se kaze. 

Stagljar nije dio te price, ali mu savjest ne dopusta da ne reagira na Laucove nesuvislosti. Usporedba Stagljara s HDZ-ovim stozerom i savjetnikom u HDZ-ovoj Vladi cini mi se tendencioznom i malicioznom.  Život u doba Corone - Page 39 3102334490 

Nadalje, nema znanstvenog dokaza koji ide u prilog tvojih obozavanih Svedjana kako ce se pustanjem virusa da se slobodno siri populacijom stvoriti imunitet krda. Vec sam spomenula kako je WHO izjavio da to nije ni medicinski ni eticki opravdano. To je kocka (s ljudskim zivotima!) temeljena na matematickim modelima i njihovoj demografskoj slici. Svedske statistike ne pokazuju i ne dokazuju nista. Naprotiv, u usporedbi sa susjedima stoje bitno losije. 

Ali, zato su kineske i novozelandske mjere, restriktivne doduse, urodile rezulatima. Oni, barem za sada, mogu reci da su ukrotili Covid. Život u doba Corone - Page 39 1zouo36

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Život u doba Corone - Page 39 Empty Re: Život u doba Corone

Postaj  Gost 03.11.20 17:52

KULTUROLOŠKE RAZLIKE 

KINA SE RIJEŠILA VIRUSA? Pavle se javio iz specijalnog hotela: ‘Način na koji su to učinili je apsolutno teško zamisliv, a još teže provediv kod nas’


Život u doba Corone - Page 39 Profimedia-0566963960

‘Mnogi Europljani grčevito kao brane neku svoju ‘slobodu’, a zapravo brane svoju komociju, pri tome ne razlikujući slobodu od komocije te hiperindividualizma’ 



Poznati znanstvenik koji je studirao farmaciju u Zagrebu te doktorirao kemiju u Irskoj, a radi u Velikoj Britaniji na Sveučilištu u Manchesteru, Pavle Močilac, objavio je zanimljivu usporedbu kineskog i zapadnog odgovora na pandemiju koronavirusa. Močilac je otputovao u posjet Kini odakle se javio iz karantene u jednom hotelu u Xi’anu gdje će biti još 13 dana. Test je pokazao da je negativan na koronavirus, ali će ipak pratiti njegovo stanje još 13 dana. 


Ima li korone u Kini?


“Sigurno se pitate: dobro, ima li korone u Kini, lažu li nas Kinezi da su se riješili korone? Što to oni rade da su to uspjeli? Za većinu zapadnjaka (a svi ex-YU narodi u zapadnjake generalno spadaju, iako sami mislimo da nismo, ali generalno jesmo) to su legitimna pitanja.


Naime, oni se očito jesu riješili korone, ali na način koji je apsolutno teško zamisliv, a još teže provediv u Europi. Naime, mnogi Europljani grčevito kao brane neku svoju ‘slobodu’, a zapravo brane svoju komociju, pri tome ne razlikujući slobodu od komocije te hiperindividualizma. Uloga države, ali i samog društva je pak oslabljena društvenim filozofijama iz zemalja FUKUSA koja su nam pod egidom liberalizma uvalila ultrasebični hiperindividualizam i taj neki generalni stav: ‘boli me ku*ac za ove oko mene, ko im je*e mater, nije moj problem, nek se svak za sebe pobrine”, piše Močilac.


.....


Kinezi očito ne lažu kad govore da su se korone riješili, ali su jako na oprezu, svjesni da je samo mala nepažnja dovoljna da se opet sve vrati u ono stanje: zbog gustoće stanovništva ovdje je epidemiju zapravo puno teže i zahtjevnije kontrolirati nego na Zapadu. No kineske konfucijanske društvene vrijednosti to olakšavaju dok je nama na Zapadu gdje ne razlikujemo ‘ljudska prava i slobode’ od ‘osobne komocije i sebičnosti’ to puno teže”, zaključuje Močilac.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Život u doba Corone - Page 39 Empty Re: Život u doba Corone

Postaj  Gost 03.11.20 17:56

besposlenpop je napisao/la:
Dudette je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Dudette je napisao/la:Te povrsne predodzbe o Svedjanima, Norvezanima i Dancima idu mi na zivce. Sjebani su do baldricka.
Zato je on otišel u Španju.
Ja sam nekako shvatila da je iz poslovnih razloga.
Bilo bi nam lakše da njegov nick makneš iz potpisa, stalno mislim da on piše.  Život u doba Corone - Page 39 11484130
Moram se konzultirati s njim. 

Baldrice, sto kazes na popov prijedlog? Život u doba Corone - Page 39 F24sqg

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Život u doba Corone - Page 39 Empty Re: Život u doba Corone

Postaj  Gost 03.11.20 20:42

Pazi vamo! Život u doba Corone - Page 39 F24sqg 

Izgleda da je svedski premijer odlucio osobno intervenirati jer mu je pun kufer imuniteta krda... Život u doba Corone - Page 39 C040 

Coronavirus: Sweden brings in rule of eight for diners amid spike in infections


Život u doba Corone - Page 39 _113575655_daneklundandfriendhakalolsson

Sweden has limited to eight per table the number of people sitting together in cafes and restaurants, amid a sharp rise in coronavirus infections.

"We have a very serious situation," Prime Minister Stefan Löfven warned, saying the virus was "going in the wrong direction".

Sweden has reported 31 Covid deaths since Friday, taking the death toll to 5,969 - far higher than its neighbours.

Unlike them, Sweden has never imposed a nationwide lockdown. 

[size=16]Mr Löfven also announced stricter recommendations - including working from home if possible and avoiding public transport - for another three regions: Halland, Örebro and Jönköping,
[/size]

[size=16]This means that about 70% of the country's 10.5 million people now live under the new government guidelines, which are voluntary. 
[/size]
[size=16]
[size=16]The head of the Swedish Public Health Agency, Johan Carlson, said he hoped the public could work together to stop the spread of the virus, by complying with national and regional voluntary guidelines, as they did during the spring and summer.
[/size][/size]
[size=16]
[size=16]However, he warned Swedes that "we have a long, tough winter in front of us".
[/size][/size]
[size=16]
[size=16]More than 134,000 people have been infected in the Scandinavian country since the start of the pandemic.
[/size][/size]
[size=16]
[size=16]Last month, [size=16]the health authorities urged Swedes over 70 and other at-risk group to follow the same coronavirus guidelines as the rest of the population.
[/size][/size][/size]
[size=16]
[size=16]The authorities previously advised those groups to avoid all close contact with people they did not live with.

But Sweden's public health chief said self-isolation had taken a toll on the elderly.
[/size][/size]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Život u doba Corone - Page 39 Empty Re: Život u doba Corone

Postaj  Gost 03.11.20 20:50

Odustajem! 

Zasto mi se ovo s kodom za velicinu fonta dogadja, i to vec drugi puta? Onda se cudite sto Baldrick bestima...  Život u doba Corone - Page 39 32354122

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Život u doba Corone - Page 39 Empty Re: Život u doba Corone

Postaj  besposlenpop 03.11.20 21:04

Dudette je napisao/la:Odustajem! 

Zasto mi se ovo s kodom za velicinu fonta dogadja, i to vec drugi puta? Onda se cudite sto Baldrick bestima...  Život u doba Corone - Page 39 32354122
Zato jer si ostavila nesavršenom sustavu da se buni protiv nekompatibilne veličine.  Život u doba Corone - Page 39 3679994209

_________________
Život u doba Corone - Page 39 A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5743
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Život u doba Corone - Page 39 Empty Re: Život u doba Corone

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 39 / 40. Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.