kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filmoteka

Stranica 22 / 23. Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23  Next

Go down

Filmoteka - Page 22 Empty Re: Filmoteka

Postaj  Gost 03.05.15 15:58

sad mi se uopće ne gleda taj blade runner Filmoteka - Page 22 1523192931 sve nešto sumorno zvuči i još stalno kiša pada al mi je jasno zašto se pizda lako uživijo u njega Filmoteka - Page 22 1619348112 osjećo se ko kod kuće

al se sjetih da sam nedavno odgledala interstellar i film je tak-tak ... al mi je fora bio kraj jer sam otkad sam uselila u kuću u kojoj živim pričala kako ziher u njoj postoje crne rupe jer mi stvari il nestaju pa se pojavljuju na drugom mjestu, il uzastopce padaju bez ikakve logike il razloga  pa ih više ni ne dižem nego ostavim na podu naslonjene na zid ( imam dvije slike koje se tako malo čudno ponašaju pa mi dopizdilo stalno ih vješati nazad na zid  i sad lijepo stoje na podu gdje su izabrale stajati ) ... a jednom mi se kuća iz čista mira počela dimiti na jednom mjestu gdje uopće nije bilo ni vatre nit logike da se vidi dim ....  a u filmu se isto dešava jednoj djevojčici koja je vjerovala da u kući ima duha  i na kraju ispadne da  u kući imala crnu rupu kroz koju joj je otac slao poruke iz neke druge dimenzije Filmoteka - Page 22 1619348112  ... sad kad ispadne da sama sebi šaljem poruke iz neke druge dimenzije a nikako skontat šta hoću sama sebi reć Filmoteka - Page 22 11484130 ... skroz zanimljivo živjeti u takvoj kući iako su prethodni stanari pobjegli glavom bez obzira jer su vjerovali da je kuća ukleta i tako sam ju sa bivšim i kupila za užas male pare obzirom na lokaciju  - vlasnici jedva dočekali da je itko hoće kupiti jer je bila na zlom glasu i kasnije su me neki i pitali kako me nije strah živjeti u takvoj kući Filmoteka - Page 22 1523192931  ... a nije ništa strašno  al sam sto posto sigurna da u njoj ima nečeg al ne znam još čega ... skroz je zabavno živjeti u njoj Filmoteka - Page 22 11484130 a tko zna, možda vodim razgovor sa nekim iz neke druge dimenzije a da ni ne znam ... Filmoteka - Page 22 3114667799  u svakom slučaju, film je poprilično glup, ljudi ulaze u crne rupe u svemiru i nije im ništa, ostanu živi i zdravi ...  al eto, meni je zbog tog jednog detalja zanimljiv jer se poklopio sa mojom zajebancijom o crnoj rupi u kući ... jednom sam pozvala i onu ekipu koja ti mjeri da li ti kuća stoji na nekom nezgodnom energetskom čvorištu al ništa nisu čudno otkrili, uobičajena mreža i blagi vodeni tokovi kako su i očekivali na tom mjestu zbog same lokacije  ... a i svi ukućani su mi veceli i zdravi pa se nemam zašto brinuti ... al jebote, sjetih se dije i koliko se bojala ostati sama u kući i zabarikadirala se kad sam otišla ne znajući da su u kuću ti kojih se boji ... da ju nisu išli zajebavati ovi iz druge dimanzije  pa došla ona meni jopet izvoditi egzorcizam Filmoteka - Page 22 3114667799  Filmoteka - Page 22 3114667799  Filmoteka - Page 22 3114667799

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmoteka - Page 22 Empty Re: Filmoteka

Postaj  Gost 03.05.15 16:01

metilda je napisao/la:Tako da... dobrota je ta koja čovjeka čini čovjekom.

ma istina, al jopet, i dobrota ti je rastegljiv pojam ... ono što je dobro meni, nije možda dobro nekom drugom ... al neka suština dobrote u kojoj činiš stvari kojima drugima ne nanosiš stvarnu štetu, slažem se da se radi o tome ... samo, kako onda objasniti dobrotu među životinjskim svijetom a ima je sve više dokumantirane ... u mojoj kući recimo, kuja koja je usvojila napuštenu mačku bez da ju itko potiče na to ? i to je dobrota al moja kuja nije čovjek Filmoteka - Page 22 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmoteka - Page 22 Empty Re: Filmoteka

Postaj  Gost 03.05.15 19:13

kišna glista je napisao/la:
metilda je napisao/la:Tako da... dobrota je ta koja čovjeka čini čovjekom.

ma istina, al jopet, i dobrota ti je rastegljiv pojam ... ono što je dobro meni, nije možda dobro nekom drugom ... al neka suština dobrote u kojoj činiš stvari kojima drugima ne nanosiš stvarnu štetu, slažem se da se radi o tome ... samo, kako onda objasniti dobrotu među životinjskim svijetom a ima je sve više dokumantirane ... u mojoj kući recimo, kuja koja je usvojila napuštenu mačku bez da ju itko potiče na to ? i to je dobrota al moja kuja nije čovjek Filmoteka - Page 22 1523192931

Ma da, nisam ni mislila ulaziti u neke dublje definicije dobrote ili što je dobro a što zlo, uglavnom pod dobrotom sam mislila baš to, ne učiniti svjesno nekome nešto što bi mu moglo nauditi, ili malo proširenije – učiniti svjesno nekome nešto što bi mu moglo pomoći u savladavanju životnih prepreka. Filmoteka - Page 22 684758713
Što se tiče životinja mislim da su one po prirodi dobre i da nikada ne čine zlo čak se nama čini da ga čine. Međutim, gledajući emisije Cezara Milana i njegovo 'preodgajanje' pasa ili čak bih mogla reći liječenje pseće 'psihe' zaključila sam da na životinjama ljudsko ponašanje ostavlja traume i tako oblikuje i njihovo ponašanje. Tvoja je kuja od tebe doživjela samo dobrotu i pažnju, vidjela je da se brineš o macama i naučila je da ta stvorenja treba štititi i tako je i postupila. Filmoteka - Page 22 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmoteka - Page 22 Empty Re: Filmoteka

Postaj  antonac 03.05.15 21:01

kišna glista je napisao/la:sad mi se uopće ne gleda taj blade runner Filmoteka - Page 22 1523192931 sve nešto sumorno zvuči i još stalno kiša pada al mi je jasno zašto se pizda lako uživijo u njega Filmoteka - Page 22 1619348112 osjećo se ko kod kuće

al se sjetih da sam nedavno odgledala interstellar i film je tak-tak ... al mi je fora bio kraj jer sam otkad sam uselila u kuću u kojoj živim pričala kako ziher u njoj postoje crne rupe jer mi stvari il nestaju pa se pojavljuju na drugom mjestu, il uzastopce padaju bez ikakve logike il razloga  pa ih više ni ne dižem nego ostavim na podu naslonjene na zid...
toti nie interstelar nego alchajmer.... Filmoteka - Page 22 11484130

_________________
daite im da seru....Filmoteka - Page 22 29xutcyFilmoteka - Page 22 7
antonac
antonac

Broj postova : 1923
Join date : 23.09.2012
Age : 24
Lokacija : ogorje

[Vrh] Go down

Filmoteka - Page 22 Empty Re: Filmoteka

Postaj  Gost 04.05.15 4:44

antonac je napisao/la:
toti nie interstelar nego alchajmer.... Filmoteka - Page 22 11484130

ha? Filmoteka - Page 22 984513234 tko si ti ?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmoteka - Page 22 Empty Re: Filmoteka

Postaj  pizda 04.05.15 7:48

metilda je napisao/la:
Vel'ka Maca je napisao/la:Ja sve to pogledam i procitam i mam zaboravim... bez obzira koliko me se dojmilo.... valjda sam glupa.
Blade runner mi je bio dobar filmek, mi lajk it



Meni treba malo više vremena da mi film 'legne' odnosno da se slegnu dojmovi, ali me prvi dojam rijetko kada prevari. Tako je i sa Blade Runnerom, makar sada mogu vidjeti i njegove kvalitete, posebno na filozofskom planu mišljenja o čovjeku i onome što čovjeka čini čovjekom.
Naime, najprije mi se nije svidjela apokaliptična atmosfera noći i sumraka u kojem stalno pada kiša, u kojoj se život odvija na ulicama gdje nema prostora ni za hodanje a interijeri su prazni i destruirani, a uz to moram spomenuti i nelogičnosti koje sam primijetila i koje odmah utječu na moj doživljaj filma, posebno ako se ne mogu (kao u Shawshank Redemption) poistovjetiti sa nekim od likova, a u godinama sam kad mi ne odgovaraju tjeskobne egzistencijalne dramske priče. Nije mi sasvim jasno zbog čega je replikante trebalo ubiti ako od njih nije postojala realna prijetnja za čovječanstvo budući da im je isticao rok trajanja a to je njihov tvorac morao znati. Nadalje,  u jednom trenutku umjesto kiše počinje padati snijeg da bi u sljedećem kadru opet padala kiša. To je sitnica, ali meni te sitne nelogičnosti ne mogu promaknuti i kvare mi ukupni dojam filma. Cjepidlaka. Filmoteka - Page 22 1523192931

A sada o onome što mi se svidjelo – a to je preispitivanje onog ljudskog u nama samima – što je to što nas čini čovjekom više od replikanata. Kad sam jutros na temu na onim kultnima stavila scenu iz filma s naslovom Tears in rain upitala sam se po čemu je Rick više čovjek od Roya koji, kao replikant predviđen da bude bez emocija, spašava čovjeka koji ga želi ubiti. Tako da... dobrota je ta koja čovjeka čini čovjekom. Malo sam nabacala misli, prevelika je gužva oko mene, ali to bi bilo to... u grubim crtama. Filmoteka - Page 22 684758713

kolko se siecam, ona skupina replikanata se pobunila i htjela doci do svog tvorca da im produzi vijek trajanja makar ko ljudima. Usput su cinili razne nepodopstine, vecinom ubijali...Filmoteka - Page 22 684758713. Opcenito, cim bi neko od njih utekao iz strogo kontroliranih uvjeta bijo je eliminiran. Sto se snijega/kise/snijega tice, pa to nije nista neobicno, dapace...Filmoteka - Page 22 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Filmoteka - Page 22 Empty Re: Filmoteka

Postaj  Gost 04.05.15 7:52

pizda je napisao/la:
kolko se siecam, ona skupina replikanata se pobunila i htjela doci do svog tvorca da im produzi vijek trajanja makar ko ljudima. Usput su cinili razne nepodopstine, vecinom ubijali...Filmoteka - Page 22 684758713. Opcenito, cim bi neko od njih utekao iz strogo kontroliranih uvjeta bijo je eliminiran. Sto se snijega/kise/snijega tice, pa to nije nista neobicno, dapace...Filmoteka - Page 22 684758713

sad sam sto posto sigurna da ga neću gledati ... jel ima koji detalj u radnji koji ti je promaknulo ispričati ? Filmoteka - Page 22 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmoteka - Page 22 Empty Re: Filmoteka

Postaj  pizda 04.05.15 7:56

kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:
kolko se siecam, ona skupina replikanata se pobunila i htjela doci do svog tvorca da im produzi vijek trajanja makar ko ljudima. Usput su cinili razne nepodopstine, vecinom ubijali...Filmoteka - Page 22 684758713. Opcenito, cim bi neko od njih utekao iz strogo kontroliranih uvjeta bijo je eliminiran. Sto se snijega/kise/snijega tice, pa to nije nista neobicno, dapace...Filmoteka - Page 22 684758713

sad sam sto posto sigurna da ga neću gledati ... jel ima koji detalj u radnji koji ti je promaknulo ispričati ? Filmoteka - Page 22 1523192931  

Filmoteka - Page 22 1523192931 fora mi je ona obrada fotografija kad mos manipunirat njima, okretat, vidjet u dubinu, sa strane... Imas npr sliku krckog mosta i uvecavanjem, skretanjem itd dodje do tebe koja na livadi beres sparoge. Bas bi bilo fora da ima tako nesto...Filmoteka - Page 22 3111943984
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Filmoteka - Page 22 Empty Re: Filmoteka

Postaj  Gost 04.05.15 8:35

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:
kolko se siecam, ona skupina replikanata se pobunila i htjela doci do svog tvorca da im produzi vijek trajanja makar ko ljudima. Usput su cinili razne nepodopstine, vecinom ubijali...Filmoteka - Page 22 684758713. Opcenito, cim bi neko od njih utekao iz strogo kontroliranih uvjeta bijo je eliminiran. Sto se snijega/kise/snijega tice, pa to nije nista neobicno, dapace...Filmoteka - Page 22 684758713

sad sam sto posto sigurna da ga neću gledati ... jel ima koji detalj u radnji koji ti je promaknulo ispričati ? Filmoteka - Page 22 1523192931  

Filmoteka - Page 22 1523192931 fora mi je ona obrada fotografija kad mos manipunirat njima, okretat, vidjet u dubinu, sa strane... Imas npr sliku krckog mosta i uvecavanjem, skretanjem itd dodje do tebe koja na livadi beres sparoge. Bas bi bilo fora da ima tako nesto...Filmoteka - Page 22 3111943984

ama pizdo, to su ti već izmislili i zove se strit vju i možeš putovati i u prošlost ... al ako vidim blizu svoje livade onu crvenu traku nasred puta, ja ću je odlijepit ... samo mi još to treba Filmoteka - Page 22 11484130 zamisli da stvarno tako možeš putovati kroz fotografije i procvata voajerističkog turizma ... Filmoteka - Page 22 1523192931

tako je nedavno moja kolegica naletila na sliku svoje pokojne prijateljice pred njenom kućom kako se smije i okružena svojom djecom ... Filmoteka - Page 22 1425538829

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmoteka - Page 22 Empty Re: Filmoteka

Postaj  Lena 04.05.15 9:04

cat_claw je napisao/la:Glede Blade Runner-taj film jeste kultni film, ali se pitam kako bih na njega reagirala ukoliko bih ga sada prvi put pogledala. Mozda bi delovao naivno i mrvicu prevazidjeno, ko zna...
pa i to je poprilično važno u kojem periodu života gledaš neki film prvi put.....sa ove distance je malo drugačiji doživljaj,ali mi ona prva emocija ostaje....
meni se najviše i sviđa ta sumorna atmosfera i kiša koja ne prestaje......kao zavjesa koja pojačava najvažniji utisak,nit filma.... da uvijek i svuda emocija,ono nešto u nama koje se i ne može prepričati riječima do kraja je najvažnije.....mislim možeš i kazat dosta toga,ali kako opisati kad voliš,kako kad si iskusio sa nekim zajedno i teško i dobro.....kad je dovoljno pogledat se i znaš šta ta osoba osjeća.....
hladne mašine koje su razvile svoje osjećaje i otele se kreatoru.....
a muzika je genijalna.....tu je vangelis tako pogodio da se ja svaki put naježim kad slušam te stvari....

ovo naprimjer....toliko intimno....blisko.....divota

Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Filmoteka - Page 22 Empty Re: Filmoteka

Postaj  Gost 15.06.15 23:54

naletila opet na moj omiljeni i najljepši film ikada snimljen na youtubu pa eto, dok ga ne skinu opet možda se još kome svidi Filmoteka - Page 22 684758713


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmoteka - Page 22 Empty Re: Filmoteka

Postaj  Yehudi 16.06.15 6:00

A zašto bi ga skidali?

Yehudi

Broj postova : 2225
Join date : 18.04.2014

[Vrh] Go down

Filmoteka - Page 22 Empty Re: Filmoteka

Postaj  Gost 16.06.15 10:12

Yehudi je napisao/la:A zašto bi ga skidali?

zbog kršenja autorskih prava Filmoteka - Page 22 684758713 al svako toliko opet osvane, pa nestane a ja nikako naučit kako ga trajno snimiti negdje kod sebe ... s guštom sam ga sinoć ponovo odgledala ... baš mi je pasalo nešto tako meditativno

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmoteka - Page 22 Empty Re: Filmoteka

Postaj  Gost 28.06.15 20:19

odgledala ovo i meni je dobar film ... nakon filma ti dopizdi bilo kakvo veličanje ratova i vojski i svega što je vezano uz njega ... zadnjom rečenicom glavna akterka kaže doslovno sve što je bilo potrebno čuti odmah na početku al joj se nije dalo reći to dok sama nije iskusila na svojoj koži svu glupost ratovanja

http://www.filmovita.com/battle-for-sevastopol-2015/

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmoteka - Page 22 Empty Re: Filmoteka

Postaj  Yehudi 28.06.15 20:30

Ah taj. Odličan je.

 Sada mi je malo jasnije zašto ga skidaju američki cenzori.

Yehudi

Broj postova : 2225
Join date : 18.04.2014

[Vrh] Go down

Filmoteka - Page 22 Empty Re: Filmoteka

Postaj  Gost 29.06.15 7:05

Opet se ne vidi koji je.  Filmoteka - Page 22 1425538829 
Sinoć sam došla na polovicu Velikog malog čovjeka ali srećom nisam propustila kultnu scenu   Filmoteka - Page 22 3111943984


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmoteka - Page 22 Empty Re: Filmoteka

Postaj  Gost 29.06.15 10:10

metilda je napisao/la:Opet se ne vidi koji je.  Filmoteka - Page 22 1425538829 
Sinoć sam došla na polovicu Velikog malog čovjeka ali srećom nisam propustila kultnu scenu   Filmoteka - Page 22 3111943984

odgledala samo drugu polovicu i cerila se ko blesava Filmoteka - Page 22 11484130

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmoteka - Page 22 Empty Re: Filmoteka

Postaj  Gost 03.07.15 6:20


Obavezno pogledati,prevod nepotreban..

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmoteka - Page 22 Empty Re: Filmoteka

Postaj  Gost 16.02.16 8:21

sinoć odgledala ovaj jako lijepi film .... alhambra, to je nešto što bi se i tebi jako svidjelo ... Filmoteka - Page 22 684758713

http://www.filmovita.com/wolf-totem-2015/

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmoteka - Page 22 Empty Re: Filmoteka

Postaj  Gost 16.02.16 9:26

Glista je napisao/la:sinoć odgledala ovaj jako lijepi film .... alhambra, to je nešto što bi se i tebi jako svidjelo ... Filmoteka - Page 22 684758713

http://www.filmovita.com/wolf-totem-2015/

sad mi palo na pamet ... pizdo, ovo bi se i tebi svidjelo ... nema drame, nitko ne pati, sve idila i lijepo i u prirodi a vukovi zavijaju Filmoteka - Page 22 1523192931

ima fantastičnih scena u filmu ... jedna sa konjima u jezeru je mrak !

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmoteka - Page 22 Empty Re: Filmoteka

Postaj  pizda 16.02.16 9:33

ja u nedjelju slucajno naletijo na neku novu domacu seriju, "Montirani proces". Je da skidaju strance ali sasvim dobar humor i neuobicajena hrabrost obzirom na to da se radi o hrt. Nadam se da ih nece skinut vec nakon ove prve...Filmoteka - Page 22 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Filmoteka - Page 22 Empty Re: Filmoteka

Postaj  Gost 16.02.16 10:33

pizda je napisao/la:ja u nedjelju slucajno naletijo na neku novu domacu seriju, "Montirani proces". Je da skidaju strance ali sasvim dobar humor i neuobicajena hrabrost obzirom na to da se radi o hrt. Nadam se da ih nece skinut vec nakon ove prve...Filmoteka - Page 22 684758713

To ti je ekipa s News bara.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmoteka - Page 22 Empty Re: Filmoteka

Postaj  pizda 16.02.16 11:13

Vel'ka Maca je napisao/la:
pizda je napisao/la:ja u nedjelju slucajno naletijo na neku novu domacu seriju, "Montirani proces". Je da skidaju strance ali sasvim dobar humor i neuobicajena hrabrost obzirom na to da se radi o hrt. Nadam se da ih nece skinut vec nakon ove prve...Filmoteka - Page 22 684758713

To ti je ekipa s News bara.

a ko su ti?
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Filmoteka - Page 22 Empty Re: Filmoteka

Postaj  Gost 16.02.16 11:16

pizda je napisao/la:
Vel'ka Maca je napisao/la:
pizda je napisao/la:ja u nedjelju slucajno naletijo na neku novu domacu seriju, "Montirani proces". Je da skidaju strance ali sasvim dobar humor i neuobicajena hrabrost obzirom na to da se radi o hrt. Nadam se da ih nece skinut vec nakon ove prve...Filmoteka - Page 22 684758713

To ti je ekipa s News bara.

a ko su ti?

ekipica sa fejsa Filmoteka - Page 22 11484130 rekoh ja da je tamo ekipa

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmoteka - Page 22 Empty Re: Filmoteka

Postaj  Gost 26.02.16 7:47

jučer dan završila u razgovorima sa kolegicom koja mi je odselila u london jer nije više mogla podnijeti primitivizam kod nas ... ovdje nikako na zelenu granu iako je iznimno i kreativna i vrijedna i probala sve, i raditi kod drugoga, i imati svoj obrt al badava  .... vječito životarila sa mužem i troje djece ... tamo svi odlično žive samo od muževe plaće a nju primili na akademiju i sad studira antropologiju i nedavno joj pisala preporuke za upis ... fora, tamo moraš na upise doć sa preporukom jer primaju u akademsku zajednicu one koji dokažu da su ih do tada cijenili i imaju nešto i odrađenih projekata prije upisa , znaju šta je timski rad, i cijenjeni su od kolega ... hvala bogu, ova je sa mnom bila uključena u aktivizam i bilo mi je zadovoljstvo ženu nahvaliti jer nisam morala ništa lagati ....

 ali, brejnstormale do kasno da dobijem inspiraciju za napisati jedan članak koji mi je naručen al još dvojim hoću li se dati u to ... i dalje izdaleka prati šta se kod nas događa i zgražava se .... na kraju mi  preporučila pogledati ovaj film za inspiraciju Filmoteka - Page 22 1523192931 

http://www.filmovita.com/the-dressmaker-2015/

veli, prepoznat ćeš dobar dio svog života u njemu a i naći na inspiraciju  Filmoteka - Page 22 11484130 u početku bila malo skeptična jer se radi o krojačici a meni do mode oduvijek bilo ko do lanjskog snijega ... i nakon sam odgledala ostala malo zabezeknuta kako me to dobra prijateljica doživljava ? Filmoteka - Page 22 3384354616 ... ili mi šalje sugestije da nabavim bemzima i zapalim selo ? Filmoteka - Page 22 3111943984

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmoteka - Page 22 Empty Re: Filmoteka

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 22 / 23. Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.