kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MONOLOG

Stranica 9 / 16. Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Next

Go down

MONOLOG - Page 9 Empty Re: MONOLOG

Postaj  Gost 06.05.17 21:57

al po pitanju šta to dobrota jeste, mislim da mi obični ljudi imamo na pameti međuljudske odnose unutar naše vrste/plemena a ne sad kako je sve to konektirano na drugim nivoima/krokodilima/lavovima/sazviježđima .... treba početi to raspetljavati u nama poznatim sferama ... da ga jebeš, nije dobrota bulirati druge oko sebe samo zato jer to možeš .. isto tako nije dobro pustiti da tebe lažima i manipulacijama buliraju a da ne uzvratiš istom mjerom ... to bi bijo najniži oblik balansa MONOLOG - Page 9 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

MONOLOG - Page 9 Empty Re: MONOLOG

Postaj  pizda 06.05.17 22:10

Legolas je napisao/la:
pizda je napisao/la:
Legolas je napisao/la:
RobinUd je napisao/la:
Kad na reportazi iz Afrike vidis da je lav-tigar.... ubio zebru ili antilopu, prva misao je: jadna antilopa, zebra.
Lav to sasvim drugacije vidi.

da lavovi ( i drugi predatori) ne ubijaju antilope, antilope bi se prestale razmnožavati

jedan lijepi filmić koji govori o tome kako priroda funkcionira ... a dobro je kad se stvori balans ilitiga ravnoteža pa je i zingaro u pravu u onom svom mamutovcu s time da on ide još šire i sagledava cijeli svemir ... i otud i pizdina ogorčenost teorijom evolucije ... fale životi na drugim planetama da bi takav univerzalni sustav bio u ravnoteži

https://www.facebook.com/newsnercom/videos/810945719072741/

ne fale nikakvi zivoti, ima ih na bilijardama planeta ali mi zahvaljujuci vrlim "znanstvenicima" poput spomenitog Darwina jos ne mozemo objasniti ni ovaj na majcici Zemlji...

vrijeme je i za tvoje mamutovce ... al slažem se u tome da nema balansa u svemiru bez te pretpostavke ... da ga jebeš, nema balansa a da smo mi jedini i najpametniji a nastali iz juhe MONOLOG - Page 9 1523192931 sjećam se tvojih rasprava sa ...hm .. kako se ono zvao nick ? nadadenada?

ne sjecam se ali znam da sam se i sa Zeewom kacijo oko tog...MONOLOG - Page 9 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

MONOLOG - Page 9 Empty Re: MONOLOG

Postaj  Gost 06.05.17 22:15

pizda je napisao/la:

ne sjecam se ali znam da sam se i sa Zeewom kacijo oko tog...MONOLOG - Page 9 684758713

MONOLOG - Page 9 684758713  mmm da... zeev je prvi sa foruma koji me nazvo šumskim stvorenjem a da šumu nisam spomenula do tada

Gost
Gost


[Vrh] Go down

MONOLOG - Page 9 Empty Re: MONOLOG

Postaj  Gost 06.05.17 22:20

kad se radi o izuzetno inteligentnim ljudima i koji imaju vizije, nema veće debate koju vode od one sa samim sobom ... to sam do sada naučila iz svog iskustva ... po tome se prepoznajemo MONOLOG - Page 9 684758713

a najveća promjena koju takvi dožive je smrt svog starog "ja" ... mubarak je lijepo to opisao MONOLOG - Page 9 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

MONOLOG - Page 9 Empty Re: MONOLOG

Postaj  Gost 07.05.17 6:38

Apsolutno se ne slazem sa glistinim poimanjem dobrote i mislim da je apsolutno falila poantu i smisao dobrote i nije mi jasno kako jedna visoko inteligentna osoba (kako se glista vec svrstala u prethodnom postu) moze tako rezonirati. Njena definicija odise sebicnoscu... ali meni i inace glistini postovi odisu sebicnoscu, mrznjom/netrpeljivoscu (koju rijesava manipulacijom) i frustracijom... dok pise o dobroti, ljubavi, miru i stalozenosti - njeni postovi vriste sebicnoscu, mrznjom (nevjerojatna je kolicina negativne emociju koju jedna visoko inteligentna i prosvijecena osoba gaji prema ljudskome rodu, a zenama napose) i frustracijom.

Meni je dobrota i sav sukus i smisao dobrote sazet u onoj isusovoj - ko tebe kamenom, ti njega kruhom.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

MONOLOG - Page 9 Empty Re: MONOLOG

Postaj  Gost 07.05.17 6:52

Ne kazem da se iskljucivo (jos jedna omiljenost glistina) moze tako funkcionirati, ali mislim da tome treba teziti mislju i djelom upravo zbog postizanja tog omiljenog mira, dobrote i blazenstva... uz dobrotu usko vezem i oprost... a uopce nisam katolibanka.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

MONOLOG - Page 9 Empty Re: MONOLOG

Postaj  Gost 07.05.17 8:08

Vel'ka Maca je napisao/la:Ne kazem da se iskljucivo (jos jedna omiljenost glistina) moze tako funkcionirati, ali mislim da tome treba teziti mislju i djelom upravo zbog postizanja tog omiljenog mira, dobrote i blazenstva... uz dobrotu usko vezem i oprost... a uopce nisam katolibanka.
MONOLOG - Page 9 684758713

a zašto bi se morala svrstati u bilo koje okvire?  zašto bi se uopće ukalupila u katoličanstvo ako ti je blizak i prihvatljiv Isusov nauk, kojeg su (nažalost) poslije tumačili i prilagođavali svojim potrebama kako bi manipulirali masama i sveli ga na nešto što je postalo tek isprazna teorija jedne defektne religije? 

najveća mana svih religija je isključivost... ne možeš uzeti samo ono što je dobro, moraš uzeti sve (ili ništa), odnosno dobro je samo ono što nam je poznato, dobro je naše, sve ostalo unaprijed ima negativan predznak... 
kad bi kršćanstvo slijedilo ono što mu je stvarna zadaća, poučiti ljude onom što je Isus propovijedao i ponašati se u skladu s tim, ne bi bilo toliko patnji koje su posljedica upravo te religije i opakog izvrtanja nečeg što je moglo i trebalo biti nit vodilja cijelom čovječanstvu i ne bi izazivalo gađenje samo agnosticima i ateistima, nego čak i onima koji su rođeni i odgajani u toj religiji...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

MONOLOG - Page 9 Empty Re: MONOLOG

Postaj  Gost 07.05.17 8:27

btw je napisao/la:

najveća mana svih religija je isključivost... ne možeš uzeti samo ono što je dobro, moraš uzeti sve (ili ništa), odnosno dobro je samo ono što nam je poznato, dobro je naše, sve ostalo unaprijed ima negativan predznak... 

ono što nam je nepoznato se ne može prihvatiti apriori i preko noći bez uključivanja upoznavanja sa nepoznatim a to je onda proces a ne pitanje trenutka ... nikada neće biti instant prihvaćanja različitosti jer je to nemoguća misija ... ljudski je bojati se nepoznatog ali je isto tako ljudski razviti zdravu radoznalost do nepoznatog i tu počinje proces uklapanja - upoznavanjem i edukacijom i to mora ići obojestrano i voljno a nikako po nalogu

a oprost je isto upitan u kršćanstvu ... ok je oprostiti ali to nikako ne smije značiti da ćeš onom kojem si oprostio i dalje dozvoliti da te gnjavi ... inače dobrota stvarno počne dobivati predznak gluposti ... eto, to bi meni bila glupava dobrota ... ono, netko te gazi a ti mu oprostiš i podastreš se opet da te gazi i opet oprostiš i tak ostalno dok ne ugineš MONOLOG - Page 9 1619348112
ni isus nije najavio idući dolazak da ga opet kamenuju a on će kruvom sve i jednako ... nije reko da će doć i pustit da ga se opet bičuje, ponižava i na kraju još i razapne ... šta je ono reko ???? doći će i bit će belaj i kuku lele onima koji se nisu trudili bit dobri ! MONOLOG - Page 9 1619348112 MONOLOG - Page 9 3114667799 i to kakav ! sa bespovratnim kartama vamo i tamo pa kom opanci kom obojci MONOLOG - Page 9 1619348112

treba uzeti u obzir cijelu priču a bez obzira što mnogi vole pabirčiti po pojedinim redcima kako kome paše ... a ja volim priče pa mi i ta kršćanska zanimljiva ... fora je prisjetiti ih se a pogotovo nakon brdo životnog iskustva pa ti legnu onda i one stvari koje si mislijo da nikad neće ... iako, meni osobno to sa slanjem u pakao i raj nikako ne drži vodu ... mislim da je evolucija svijesti konstantan proces i jednak za svakoga samo nismo svi na istom nivou što je isto dobro jer bi uginuli od dosade da jesmo i da sve ide glatko


Gost
Gost


[Vrh] Go down

MONOLOG - Page 9 Empty Re: MONOLOG

Postaj  Gost 07.05.17 8:35

RobinUd je napisao/la:dobro i lose (zlo) su pojmovi, koji su nametnuti.

S gledista jednog lopova, koji nesto ukrade da bi prezivio, je to sasvim u redu.
Ili pak drugi primjer.
Kad na reportazi iz Afrike vidis da je lav-tigar.... ubio zebru ili antilopu, prva misao je: jadna antilopa, zebra.
Lav to sasvim drugacije vidi.
ali mi nismo, antilope, majmuni, lavovi i tigrovi, pripadamo ljudskoj vrsti koja se povremeno ponaša poput životinjske...

nagon za preživljavanjem, koji je nužno potreban za opstanak (lopov koji krade da bi preživio je u toj kategoriji, ali i tu postoje razlike, kako krade, što krade i od koga krade), je ono što nam je svima zajedničko i životinjskoj i ljudskoj vrsti, ali sad govorimo o onom dijelu koji je dan samo čovjeku, svijesti, duhovnom području i mogućnosti izbora kad nisi ugrožen toliko da reagiraš nagonski...  

nažalost, ljudi su vrsta koja se uglavnom ponaša gore od svih životinjskih vrsta.... ne ubijamo, samo onda kad nam je ugrožen život, ili zbog hrane kad nas muči glad, kad štitimo mladunčad, svoj brlog... 
čovjek naudi svemu i svačemu iz sebičnih razloga, ubija, otima, oduzima slobodu, uništava.....ovo su teži primjeri... ali nebrojeno je malih primjera koji su nam postali normalni i više im uopće ne dajemo pravi predznak
ne, nisu to nametnuti pojmovi... zlo postoji, ljudi su ga kreirali... postoji i dobro, ali ga ljudi najčešće podcjenjuju i izbjegavaju... balansiranje između dobra i zla je najviše što prosječan čovjek može postići u ovom životu...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

MONOLOG - Page 9 Empty Re: MONOLOG

Postaj  Gost 07.05.17 8:39

Legolas je napisao/la: ljudski je bojati se nepoznatog ali je isto tako ljudski razviti zdravu radoznalost do nepoznatog i tu počinje proces uklapanja - upoznavanjem i edukacijom i to mora ići obojestrano i voljno a nikako po nalogu


imamo sad svi priliku u tome sudjelovati zbog vala izbjeglica ... a tek je počeo taj proces ... jedni su odmah krenuli sa upoznavanjem, drugi još šute i prave se da ne vide šta se događa a ima i onih koji bi odmah dizali zidove i naoružavali ... i vidi se kojima ide bolje i bezbolnije

Gost
Gost


[Vrh] Go down

MONOLOG - Page 9 Empty Re: MONOLOG

Postaj  Gost 07.05.17 8:42

btw je napisao/la:
RobinUd je napisao/la:dobro i lose (zlo) su pojmovi, koji su nametnuti.

S gledista jednog lopova, koji nesto ukrade da bi prezivio, je to sasvim u redu.
Ili pak drugi primjer.
Kad na reportazi iz Afrike vidis da je lav-tigar.... ubio zebru ili antilopu, prva misao je: jadna antilopa, zebra.
Lav to sasvim drugacije vidi.
ali mi nismo, antilope, majmuni, lavovi i tigrovi, pripadamo ljudskoj vrsti koja se povremeno ponaša poput životinjske...

nagon za preživljavanjem, koji je nužno potreban za opstanak (lopov koji krade da bi preživio je u toj kategoriji, ali i tu postoje razlike, kako krade, što krade i od koga krade), je ono što nam je svima zajedničko i životinjskoj i ljudskoj vrsti, ali sad govorimo o onom dijelu koji je dan samo čovjeku, svijesti, duhovnom području i mogućnosti izbora kad nisi ugrožen toliko da reagiraš nagonski...  

nažalost, ljudi su vrsta koja se uglavnom ponaša gore od svih životinjskih vrsta.... ne ubijamo, samo onda kad nam je ugrožen život, ili zbog hrane kad nas muči glad, kad štitimo mladunčad, svoj brlog... 
čovjek naudi svemu i svačemu iz sebičnih razloga, ubija, otima, oduzima slobodu, uništava.....ovo su teži primjeri... ali nebrojeno je malih primjera koji su nam postali normalni i više im uopće ne dajemo pravi predznak
ne, nisu to nametnuti pojmovi... zlo postoji, ljudi su ga kreirali... postoji i dobro, ali ga ljudi najčešće podcjenjuju i izbjegavaju... balansiranje između dobra i zla je najviše što prosječan čovjek može postići u ovom životu...

skoro krenula odgovarati odmah nakon prve pročitane rečenice al vidim da ti i dalje monologiziraš i sama kažeš ono što sam i ja htjela ... je, mi na žalost nismo životinje .... daj bože da jesmo i da ubijamo il uzimamo samo onoliko koliko nam treba za preživjeti ... al nismo više takvi iako smo bili ... sad smo se razbahatili i nikako uloviti balans ... al hoćemo ... ima načina kako nas natjerati i neće biti ni prvi ni zadnji puta

a zlo bi onda bilo činiti zlo ne iz sušte potrebe i borbe za opstanak nego nako, jer možemo i smijemo i nema nikog da nas spriječi ... jer nam zabavno a i nikad dosta ... jer smo razvili glad nad gladima i postali pohlepni

Gost
Gost


[Vrh] Go down

MONOLOG - Page 9 Empty Re: MONOLOG

Postaj  Gost 07.05.17 9:06

Legolas je napisao/la:
btw je napisao/la:

najveća mana svih religija je isključivost... ne možeš uzeti samo ono što je dobro, moraš uzeti sve (ili ništa), odnosno dobro je samo ono što nam je poznato, dobro je naše, sve ostalo unaprijed ima negativan predznak... 

ono što nam je nepoznato se ne može prihvatiti apriori i preko noći bez uključivanja upoznavanja sa nepoznatim a to je onda proces a ne pitanje trenutka ... nikada neće biti instant prihvaćanja različitosti jer je to nemoguća misija ... ljudski je bojati se nepoznatog ali je isto tako ljudski razviti zdravu radoznalost do nepoznatog i tu počinje proces uklapanja - upoznavanjem i edukacijom i to mora ići obojestrano i voljno a nikako po nalogu

a oprost je isto upitan u kršćanstvu ... ok je oprostiti ali to nikako ne smije značiti da ćeš onom kojem si oprostio  i dalje dozvoliti da te gnjavi ... inače dobrota stvarno počne dobivati predznak gluposti ... eto, to bi meni bila glupava dobrota ... ono, netko te gazi a ti mu oprostiš i podastreš se opet da te gazi i opet oprostiš i tak ostalno dok ne ugineš  MONOLOG - Page 9 1619348112
ni isus nije najavio idući dolazak da ga opet kamenuju a on će kruvom sve i jednako ... nije reko da će doć i pustit da ga se opet bičuje, ponižava i na kraju još i razapne ... šta je ono reko ???? doći će i bit će belaj i kuku lele onima koji se nisu trudili bit dobri !  MONOLOG - Page 9 1619348112  MONOLOG - Page 9 3114667799  i to kakav ! sa bespovratnim kartama vamo i tamo pa kom opanci kom obojci  MONOLOG - Page 9 1619348112

treba uzeti u obzir cijelu priču a bez obzira što mnogi vole pabirčiti po pojedinim redcima kako kome paše ... a ja volim priče pa mi i ta kršćanska zanimljiva ... fora je prisjetiti ih se a pogotovo nakon brdo životnog iskustva pa ti legnu onda i one stvari koje si mislijo da nikad neće ... iako, meni osobno to sa slanjem u pakao i raj nikako ne drži vodu ... mislim da je evolucija svijesti konstantan proces i jednak za svakoga samo nismo svi na istom nivou što je isto dobro jer bi uginuli od dosade da jesmo i da sve ide glatko  

na to sam mislila... to fali svim religijama, radoznalost koja ne vodi uvijek u prihvaćanje novog, ali vodi u tolerantnost do različitosti...religije su zaključile s učenjem, stale, ne žele ništa novo, strah ih je da se ne sruši ono što su godinama gradili, novih spoznaja, napretka... zona komfora... 

o oprostu nemamo isto mišljenje... oprost je zaključenje jednog procesa, nekog odnosa ili sukoba... tek nakon toga se može otići zauvijek (slobodan) ili graditi neki novi odnos s istom osobom....  dok nema oprosta, nema ni odustajanja, ali ni napretka... oprost daje novu priliku, ali što je najvažnije daje neprocjenjivu slobodu... 

također mislim da se ne treba truditi biti dobar...u kršćanstvu tvrde da slijedi nagrada u obliku raja ili kazna u obliku pakla... meni to nekako ne leži, moje poimanje Boga nije poimanje nagrade ili kazne, jednostavno je nešto više što se ne da opisati riječima, ali se može naslutiti i osjetiti... nikako ga ne mogu vidjeti s kaznenom palicom kojom razvrstava lijevo i desno, pa se samim time ne mogu uklopiti u ono što su me odmalena učili... Bog je suma najpozitivnijih i najsvjetlijih osobina, ljubavi, dobrote i znanja, a nikako bič i kazna... za to imamo savjest, a pakao je uglavnom u našim glavama kojeg preslikamo i na vanjski svijet... treba jednostavno biti dobar jer je to u redu, jer bi ljudi trebali biti takvi, a ne zato što slijedi nagrada ili kazna...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

MONOLOG - Page 9 Empty Re: MONOLOG

Postaj  Gost 07.05.17 9:11

Legolas je napisao/la:
btw je napisao/la:
RobinUd je napisao/la:dobro i lose (zlo) su pojmovi, koji su nametnuti.

S gledista jednog lopova, koji nesto ukrade da bi prezivio, je to sasvim u redu.
Ili pak drugi primjer.
Kad na reportazi iz Afrike vidis da je lav-tigar.... ubio zebru ili antilopu, prva misao je: jadna antilopa, zebra.
Lav to sasvim drugacije vidi.
ali mi nismo, antilope, majmuni, lavovi i tigrovi, pripadamo ljudskoj vrsti koja se povremeno ponaša poput životinjske...

nagon za preživljavanjem, koji je nužno potreban za opstanak (lopov koji krade da bi preživio je u toj kategoriji, ali i tu postoje razlike, kako krade, što krade i od koga krade), je ono što nam je svima zajedničko i životinjskoj i ljudskoj vrsti, ali sad govorimo o onom dijelu koji je dan samo čovjeku, svijesti, duhovnom području i mogućnosti izbora kad nisi ugrožen toliko da reagiraš nagonski...  

nažalost, ljudi su vrsta koja se uglavnom ponaša gore od svih životinjskih vrsta.... ne ubijamo, samo onda kad nam je ugrožen život, ili zbog hrane kad nas muči glad, kad štitimo mladunčad, svoj brlog... 
čovjek naudi svemu i svačemu iz sebičnih razloga, ubija, otima, oduzima slobodu, uništava.....ovo su teži primjeri... ali nebrojeno je malih primjera koji su nam postali normalni i više im uopće ne dajemo pravi predznak
ne, nisu to nametnuti pojmovi... zlo postoji, ljudi su ga kreirali... postoji i dobro, ali ga ljudi najčešće podcjenjuju i izbjegavaju... balansiranje između dobra i zla je najviše što prosječan čovjek može postići u ovom životu...

skoro krenula odgovarati odmah nakon prve pročitane rečenice al vidim da ti i dalje monologiziraš i sama kažeš ono što sam i ja htjela ... je, mi na žalost nismo životinje .... daj bože da jesmo i da ubijamo il uzimamo samo onoliko koliko nam treba za preživjeti ... al nismo više takvi iako smo bili ... sad smo se razbahatili i nikako uloviti balans ... al hoćemo ... ima načina kako nas natjerati i neće biti ni prvi ni zadnji puta

a zlo bi onda bilo činiti zlo ne iz sušte potrebe i borbe za opstanak nego nako, jer možemo i smijemo i nema nikog da nas spriječi ... jer nam zabavno a i nikad dosta ... jer smo razvili glad nad gladima i postali pohlepni
držim se zadane teme  MONOLOG - Page 9 1523192931

ne bih hvala... ne želim živjeti samo zato da bih preživjela, nagonski.... želim prije smrti uloviti taj balans... valjda ću imati dovoljno vremena...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

MONOLOG - Page 9 Empty Re: MONOLOG

Postaj  Gost 07.05.17 9:26

btw je napisao/la:

o oprostu nemamo isto mišljenje... oprost je zaključenje jednog procesa, nekog odnosa ili sukoba... tek nakon toga se može otići zauvijek (slobodan) ili graditi neki novi odnos s istom osobom....  dok nema oprosta, nema ni odustajanja, ali ni napretka... oprost daje novu priliku, ali što je najvažnije daje neprocjenjivu slobodu... 


imamo ... oprostiš i time otvoriš prostor za dalje ako se pokaže obojestrani interes ... ako ne, ideš oslobođen dalje sam ... sa nekima možeš ponovo ostvariti odnos, sa nekima ne i tu počinje priča o mojoj isključivosti ... tamo gdje ne vidim prostora, oprostim radi sebe i svog mira i iđem dalje ... MONOLOG - Page 9 1425538829

Gost
Gost


[Vrh] Go down

MONOLOG - Page 9 Empty Re: MONOLOG

Postaj  Gost 07.05.17 9:48

Legolas je napisao/la:
btw je napisao/la:

o oprostu nemamo isto mišljenje... oprost je zaključenje jednog procesa, nekog odnosa ili sukoba... tek nakon toga se može otići zauvijek (slobodan) ili graditi neki novi odnos s istom osobom....  dok nema oprosta, nema ni odustajanja, ali ni napretka... oprost daje novu priliku, ali što je najvažnije daje neprocjenjivu slobodu... 


imamo ...  oprostiš i time otvoriš prostor za dalje ako se pokaže obojestrani interes  ... ako ne, ideš oslobođen dalje sam ... sa nekima možeš ponovo ostvariti odnos, sa nekima ne i tu počinje priča o mojoj isključivosti ... tamo gdje ne vidim prostora, oprostim radi sebe i svog mira i iđem dalje ... MONOLOG - Page 9 1425538829  
složile smo se u konačnom cilju i definiciji... MONOLOG - Page 9 684758713

ono nam ne ide, put do cilja, kamen-kruh... 

evo mene opet na monologu... moram napomenuti da nije nikom direktno upućeno, a ponajmanje drkošu koji je potpisan kao kreator ove teme  MONOLOG - Page 9 3601362807
onako, sama sebi objašnjavam neke stvari... pričam na glas... mogla sam to i na niđe veze, ali kad sam već tu... 

kad doleti kamen ne mora značiti da smo bili ciljana meta, možda netko tek čisti svoju njivu... vraćanje kamena je besmisleno, vraćaš mu municiju, usporavaš ga u poslu i još se i umoriš bacajući kamenje... nije loše uzvratiti kruhom, em je lakši em je možda onaj gladan pa će prestati s čišćenjem dok se hrani, a mi se možemo maknuti iz opasne zone...  MONOLOG - Page 9 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

MONOLOG - Page 9 Empty Re: MONOLOG

Postaj  Gost 07.05.17 10:44

btw je napisao/la:

kad doleti kamen ne mora značiti da smo bili ciljana meta, možda netko tek čisti svoju njivu... vraćanje kamena je besmisleno, vraćaš mu municiju, usporavaš ga u poslu i još se i umoriš bacajući kamenje... nije loše uzvratiti kruhom, em je lakši em je možda onaj gladan pa će prestati s čišćenjem dok se hrani, a mi se možemo maknuti iz opasne zone...  MONOLOG - Page 9 1523192931

uzvratiš kruhom, jednom, dva puta ... treći puta mi ne padne na pamet ( otud ona moja un dos tres zemljotres) jer znam da se radi o čistoj bezobzirnosti a često i razmaženosti i nesposobnost mijenjanja na bolje ....  i zapamtim lokaciju njive koju  čisti bezobzirni i zaobiđem ... fala bogu uvijek ima njiva koje čiste obzirniji pa im se u tom čišćenju još i pridružiš sa veseljem da ide brže ... takvi ti onda dođu pomoć i kad svoju njivu čistiš ( = to su ta moja čvrsta prijateljstva ) MONOLOG - Page 9 1425538829 a i ubrzo skužiš da se sa obzirnim  i dogovori lakše odrade i u par rečenica ... sa nekima već prešla na znakovni jezik ko indijanci ... u tri znaka i na daljinu  sve jasno ... kako to lako ide kad naletiš na sebi slične i koji se trude ispipati te al daju da i ti njih ispipaš jer jedino poznavajuć stvarne ( a ne izmišljene, umišljene ) gabarite jedni drugih možeš graditi smislene i ugodne međuljudske odnose MONOLOG - Page 9 1523192931

a te koji uporno čiste svoje njive od kamenja bez da gledaju kud kamenje leti pustiš da to rade i zabavljaju se al bez tebe MONOLOG - Page 9 1523192931  jer imaš pametnijeg i zabavnijeg posla za radit nego lovit njihovo kamenje ( ne uzvraćat, nego ulovit )  ... doduše, i to se da ako nemaš ništa pametnije za radit i zna čak biti i zabavno a pogotovo ako od pohvatanog kamenja složiš nešto konstruktivno kao recimo ZID MONOLOG - Page 9 1619348112

Gost
Gost


[Vrh] Go down

MONOLOG - Page 9 Empty Re: MONOLOG

Postaj  pizda 07.05.17 15:34

btw je napisao/la:

ne bih hvala... ne želim živjeti samo zato da bih preživjela, nagonski.... želim prije smrti uloviti taj balans... valjda ću imati dovoljno vremena...

koja korist od tog ako slijedi smrt. Mos mislit sto ce te pod ledinom biti briga jesi li dostigla balans ili nisi...MONOLOG - Page 9 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

MONOLOG - Page 9 Empty Re: MONOLOG

Postaj  Gost 07.05.17 19:01

pizda je napisao/la:
btw je napisao/la:

ne bih hvala... ne želim živjeti samo zato da bih preživjela, nagonski.... želim prije smrti uloviti taj balans... valjda ću imati dovoljno vremena...

koja korist od tog ako slijedi smrt. Mos mislit sto ce te pod ledinom biti briga jesi li dostigla balans ili nisi...MONOLOG - Page 9 684758713
a svaka želja ili cilj baš mora imati smisao i korist? što me briga što će biti tada, vjerujem da tako treba biti, da ću uspjeti doći do svih odgovora na pitanja koja me salijeću, a hoće li biti koristi od toga je apsolutno nebitno... koja korist od života koji se isključivo svodi na hranu, piće, seks i ljubav u tragovima i/ili straha od susreta s tetom Matildom? MONOLOG - Page 9 684758713

osim toga, ne vjerujem da se smrću sve završava, fizička smrt je samo prelazak u drugu dimenziju... možda sam u krivu, ne znam, ali nebitno je, vidjet ćemo na kraju... a do tada....... MONOLOG - Page 9 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

MONOLOG - Page 9 Empty Re: MONOLOG

Postaj  RobinUd 07.05.17 20:11

btw je napisao/la:također mislim da se ne treba truditi biti dobar...u kršćanstvu tvrde da slijedi nagrada u obliku raja ili kazna u obliku pakla... meni to nekako ne leži, moje poimanje Boga.....

Kao prvo, pojam dobrote se postavi roditelju, koji odgaja svoje dijete na nacin, da djetetu "ugradi" sve moralne postavke, koje roditelj vidi kao ispravne.
Pa se onda zgrozi, kad se to dijete ne moze ni snaci ni obraniti u ovom brutalnom drustvu.

A krscanstvo....
Kad bih (u trenutku ludila) pretpostavio da postoji bog, moja pretpostavka bi bila ta, da je bog inteligentan.
Krscanski bog tu ne ispunjava ni najjednostavnije kriterije.
RobinUd
RobinUd

Broj postova : 848
Join date : 18.03.2014

[Vrh] Go down

MONOLOG - Page 9 Empty Re: MONOLOG

Postaj  Gost 07.05.17 23:23

RobinUd je napisao/la:
btw je napisao/la:također mislim da se ne treba truditi biti dobar...u kršćanstvu tvrde da slijedi nagrada u obliku raja ili kazna u obliku pakla... meni to nekako ne leži, moje poimanje Boga.....

Kao prvo, pojam dobrote se postavi roditelju, koji odgaja svoje dijete na nacin, da djetetu "ugradi" sve moralne postavke, koje roditelj vidi kao ispravne.
Pa se onda zgrozi, kad se to dijete ne moze ni snaci ni obraniti u ovom brutalnom drustvu.


a ne ide to tako .. možeš odgojiti dijete da je moralno ispravno i da se zna izboriti za to u ovom brutalnom društvu MONOLOG - Page 9 1425538829 ... svijet nije crno bijeli ... djecu nauči raspoznavati šarolikost i uspio si kao roditelj MONOLOG - Page 9 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

MONOLOG - Page 9 Empty Re: MONOLOG

Postaj  Gost 07.05.17 23:27

RobinUd je napisao/la:
Krscanski bog tu ne ispunjava ni najjednostavnije kriterije.

što više proučavam kršćanstvo, mislim da ispunjava baš sve kriterije .... nema kriterija bez inicijacija ... a stari i novi zavjet su puni inicijacija ... kršćanstvo po bibliji nie ništa drugo nego niz inicijacija koje kao čovjek moraš proći ... druga stvar je to što pojedinci napisato koriste za uspostavljanje moći i zloupotrebu položaja a onda se čude što su najebali MONOLOG - Page 9 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

MONOLOG - Page 9 Empty Re: MONOLOG

Postaj  Gost 10.05.17 5:57

Ovu sam temu zamislijo kao utochishte mozga kada su ti sve ostale vijuge u kurtzu,,no ajd ,,jebaji ga,,barem budite originalni kad neshto spikate,,ili se drzite monologa,,ono,,kad prichash sam sa sobom..pa ja ,,jebo te

Gost
Gost


[Vrh] Go down

MONOLOG - Page 9 Empty Re: MONOLOG

Postaj  pizda 10.05.17 21:29

btw je napisao/la:

osim toga, ne vjerujem da se smrću sve završava, fizička smrt je samo prelazak u drugu dimenziju... možda sam u krivu, ne znam, ali nebitno je, vidjet ćemo na kraju... a do tada....... MONOLOG - Page 9 684758713

pa tamo ti balans nece trebati jer je sve savrseno izbalansirato. Nista odavde ne nosis gore, imas pravo na steku cigareta, bocu viskija i gavrilovic zimsku salamu...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

MONOLOG - Page 9 Empty Re: MONOLOG

Postaj  pizda 10.05.17 21:30

zingaro je napisao/la:Ovu sam temu zamislijo kao utochishte mozga kada su ti sve ostale vijuge u kurtzu,,no ajd ,,jebaji ga,,barem budite originalni kad neshto spikate,,ili se drzite monologa,,ono,,kad prichash sam sa sobom..pa ja ,,jebo te

koga briga sta si ti mislijo... MONOLOG - Page 9 1523192931
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

MONOLOG - Page 9 Empty Re: MONOLOG

Postaj  Gost 10.05.17 21:59

pizda je napisao/la:
zingaro je napisao/la:Ovu sam temu zamislijo kao utochishte mozga kada su ti sve ostale vijuge u kurtzu,,no ajd ,,jebaji ga,,barem budite originalni kad neshto spikate,,ili se drzite monologa,,ono,,kad prichash sam sa sobom..pa ja ,,jebo te

koga briga sta si ti mislijo... MONOLOG - Page 9 1523192931

mene je briga

Gost
Gost


[Vrh] Go down

MONOLOG - Page 9 Empty Re: MONOLOG

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 9 / 16. Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.