kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako smo danas?

Stranica 30 / 40. Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Next

Go down

Kako smo danas? - Page 30 Empty Re: Kako smo danas?

Postaj  Gost 23.07.15 7:23

Alhambra je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:naćulila uši i osluškujem hoću čuti ono đubre od vrane al još je nema ... prasica jedna Kako smo danas? - Page 30 11484130

al koja praznina ostane iza te živine kad se jednom navikneš na njih ... istina, imam manje za čistiti ali ipak, mogla bi se bar javiti izdaleka, mahnuti sa nekog krova, bilo šta  Kako smo danas? - Page 30 5591816  Kako smo danas? - Page 30 957247240  još u hladnjaku čuvam hranu za nju i ne dam mački i psu

samo će te iznenadit i doć, kad se više nećeš nadati Kako smo danas? - Page 30 684758713
a možda u prije

toga se i bojim ... da me ne safata gdje u gradu dok idem dostojanstvno ulicom a ona mi grakne nad glavom i doleti na rame ... taman mi još to treba ... ionako me se svi boje a nakon toga bi se opet svi bojali Kako smo danas? - Page 30 1523192931

al za svaki slučaj nosim sa sobom orahe ako naleti ... brinem ... stano javljaju kako ptice ugibaju od gladi i žeđi i vrućina a nje nema pa nema Kako smo danas? - Page 30 2758896589

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako smo danas? - Page 30 Empty Re: Kako smo danas?

Postaj  pizda 23.07.15 7:57

kišna glista je napisao/la:naćulila uši i osluškujem hoću čuti ono đubre od vrane al još je nema ... prasica jedna Kako smo danas? - Page 30 11484130

al koja praznina ostane iza te živine kad se jednom navikneš na njih ... istina, imam manje za čistiti ali ipak, mogla bi se bar javiti izdaleka, mahnuti sa nekog krova, bilo šta  Kako smo danas? - Page 30 5591816  Kako smo danas? - Page 30 957247240  još u hladnjaku čuvam hranu za nju i ne dam mački i psu

zalutala. Odozgo joj je sve jednako, vidi samo krovove...Kako smo danas? - Page 30 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Kako smo danas? - Page 30 Empty Re: Kako smo danas?

Postaj  Gost 23.07.15 8:02

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:naćulila uši i osluškujem hoću čuti ono đubre od vrane al još je nema ... prasica jedna Kako smo danas? - Page 30 11484130

al koja praznina ostane iza te živine kad se jednom navikneš na njih ... istina, imam manje za čistiti ali ipak, mogla bi se bar javiti izdaleka, mahnuti sa nekog krova, bilo šta  Kako smo danas? - Page 30 5591816  Kako smo danas? - Page 30 957247240  još u hladnjaku čuvam hranu za nju i ne dam mački i psu

zalutala. Odozgo joj je sve jednako, vidi samo krovove...Kako smo danas? - Page 30 684758713

ne vidim ja ni da leti iznad krovova neka vrana

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako smo danas? - Page 30 Empty Re: Kako smo danas?

Postaj  pizda 23.07.15 8:07

kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:naćulila uši i osluškujem hoću čuti ono đubre od vrane al još je nema ... prasica jedna Kako smo danas? - Page 30 11484130

al koja praznina ostane iza te živine kad se jednom navikneš na njih ... istina, imam manje za čistiti ali ipak, mogla bi se bar javiti izdaleka, mahnuti sa nekog krova, bilo šta  Kako smo danas? - Page 30 5591816  Kako smo danas? - Page 30 957247240  još u hladnjaku čuvam hranu za nju i ne dam mački i psu

zalutala. Odozgo joj je sve jednako, vidi samo krovove...Kako smo danas? - Page 30 684758713

ne vidim ja ni da leti iznad krovova neka vrana

onda je ljubitelj prirode ko i ti pa je trazi medju krosnjama...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Kako smo danas? - Page 30 Empty Re: Kako smo danas?

Postaj  Lena 23.07.15 9:27

bila jutros po knjižarama i antikvarijatima.......kupila skoro sve knjige diečici....nešto sitno fali.....
kako je za maloga koji je iduće godine 6. razred bilo dosta toga sve skupa me došlo nešto povoljnije.....

koma su skupe knjige
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Kako smo danas? - Page 30 Empty Re: Kako smo danas?

Postaj  Gost 23.07.15 10:11

Lena je napisao/la:bila jutros po knjižarama i antikvarijatima.......kupila skoro sve knjige diečici....nešto sitno fali.....
kako je za maloga koji je iduće godine 6. razred bilo dosta toga sve skupa me došlo nešto povoljnije.....

koma su skupe knjige

i ja se snašla i pokupila rabljene ... sad još samo nadopunit radnim bilježnicama i spremiti ... al baš da su skupe za popizditi ... ovo je prva godina da su na otoku dogovorili da se ne mijenjaju izdavači da se mogu knjige prosljeđivati inače do sada bagra svake godine mijenjala i svake godine nas tjerala da kupujemo nove ... al eto, pobunili se i sve se može kad se raspizdiš

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako smo danas? - Page 30 Empty Re: Kako smo danas?

Postaj  Lena 23.07.15 12:22

kišna glista je napisao/la:
Lena je napisao/la:bila jutros po knjižarama i antikvarijatima.......kupila skoro sve knjige diečici....nešto sitno fali.....
kako je za maloga koji je iduće godine 6. razred bilo dosta toga sve skupa me došlo nešto povoljnije.....

koma su skupe knjige

i ja se snašla i pokupila rabljene ... sad još samo nadopunit radnim bilježnicama i spremiti ... al baš da su skupe za popizditi ... ovo je prva godina da su na otoku dogovorili da se ne mijenjaju izdavači da se mogu knjige prosljeđivati inače do sada bagra svake godine mijenjala i svake godine nas tjerala da kupujemo nove ... al eto, pobunili se i sve se može kad se raspizdiš

da i ja nešto radnih još moram nabavit i bilježnice razne....

i ovdje su mijenjali svako malo,ali iste su od prošle godine za sve razrede.....dobro su se sjetili više....bar neke knjige možeš koristiti od prijašnje generacije....

ja koliko pamtim u osnovnoj smo imali iste knjige desetljećima,pa su iste kolale masu godina....i imale su deblje i bolje korice nego ovo sad...knjiga sa tanašnim koricama kao 2 lista debelim....
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Kako smo danas? - Page 30 Empty Re: Kako smo danas?

Postaj  pizda 23.07.15 12:29

Lena je napisao/la:

i ovdje su mijenjali svako malo,ali iste su od prošle godine za sve razrede.....dobro su se sjetili više....bar neke knjige možeš koristiti od prijašnje generacije....

ja koliko pamtim u osnovnoj smo imali iste knjige desetljećima,pa su iste kolale masu godina....i imale su deblje i bolje korice nego ovo sad...knjiga sa tanašnim koricama kao 2 lista debelim....

moje knjige tesko da je ko mogao koristiti, isarane od pocetka do kraja crtezima svih vrsta...Kako smo danas? - Page 30 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Kako smo danas? - Page 30 Empty Re: Kako smo danas?

Postaj  Lena 23.07.15 12:36

pizda je napisao/la:
Lena je napisao/la:

i ovdje su mijenjali svako malo,ali iste su od prošle godine za sve razrede.....dobro su se sjetili više....bar neke knjige možeš koristiti od prijašnje generacije....

ja koliko pamtim u osnovnoj smo imali iste knjige desetljećima,pa su iste kolale masu godina....i imale su deblje i bolje korice nego ovo sad...knjiga sa tanašnim koricama kao 2 lista debelim....

moje knjige tesko da je ko mogao koristiti, isarane od pocetka do kraja crtezima svih  vrsta...Kako smo danas? - Page 30 684758713
ja nisam šarala...možda nešto sitno tipa natuknica.....
ma ja pamtim da sam imala knjigu rođaka koji je stariji 5 godina....znači svi smo koristili neke njegove knjige.....i mlađi rođak,pa brat,pa ja
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Kako smo danas? - Page 30 Empty Re: Kako smo danas?

Postaj  Gost 23.07.15 13:20

e da, ono što je preočito je pad kvalitete tiska ... ove današnje knjige jedva prežive jednu generaciju ... one nekada su bile neuništive ... morao si ih bacit sa mosta u vodu da se unište

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako smo danas? - Page 30 Empty Re: Kako smo danas?

Postaj  pizda 23.07.15 13:33

kišna glista je napisao/la:e da, ono što je preočito je pad kvalitete tiska ... ove današnje knjige jedva prežive jednu generaciju ... one nekada su bile neuništive ... morao si ih bacit sa mosta u vodu da se unište

imam dojam da iz tebe progovara iskustvo bacanja knjiga u vodu... Kako smo danas? - Page 30 1523192931
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Kako smo danas? - Page 30 Empty Re: Kako smo danas?

Postaj  Gost 23.07.15 13:40

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:e da, ono što je preočito je pad kvalitete tiska ... ove današnje knjige jedva prežive jednu generaciju ... one nekada su bile neuništive ... morao si ih bacit sa mosta u vodu da se unište

imam dojam da iz tebe progovara iskustvo bacanja knjiga u vodu... Kako smo danas? - Page 30 1523192931

ne, al sam se sjetila jedne pripovjetke iz onih vremena kad je neki dječak bacio knjige u vodu ... danas da hoće uništiti knjige, nema potrebe toliko se truditi .. samo ih presavije par puta i knjiga se razleti sama

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako smo danas? - Page 30 Empty Re: Kako smo danas?

Postaj  Lena 24.07.15 6:51

divlji mačak još šeta po krovovima.....toliko je mršav da je to muka i gledat....dala sam mu nešto hrane jer mi ga došlo milo....
nemam pojma kako će završit,ali nikako ga neko uhvatit.....
jutros ga našla da kunja na našem balkonu.....ova naša se nakostriješila i potirala ga.....
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Kako smo danas? - Page 30 Empty Re: Kako smo danas?

Postaj  Gost 24.07.15 9:39

Dobro jutro, dobar dan danas smo još bolje nego prije par dana - i splitski specijalac  Kako smo danas? - Page 30 3111943984 mi je potvrdio  da nemam tumor na nadlaktici i da je to pučki rečeno samo zamor materijala Kako smo danas? - Page 30 1523192931 ...shodno tomu očekujem da mi i specijalac za nuklearnu medicinu kaže da mi nije potrebna ni operacija štitnjače pa ako se i to dogodi nikad više neću otići kod liječnika. Oni samo razbole čovjeka.   Kako smo danas? - Page 30 11484130  Nisam sigurna da vas to pretjerano zanima  Kako smo danas? - Page 30 1523192931 ali meni su te dijagnoze poprave poremetile život pa sada idem uživati na 29 celzijevaca. Bakutaner... Kako smo danas? - Page 30 3111943984  Forum jutros šteka.  Kako smo danas? - Page 30 1658420748

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako smo danas? - Page 30 Empty Re: Kako smo danas?

Postaj  pizda 24.07.15 9:40

metilda je napisao/la:Dobro jutro, dobar dan danas smo još bolje nego prije par dana - i splitski specijalac  Kako smo danas? - Page 30 3111943984 mi je potvrdio  da nemam tumor na nadlaktici i da je to pučki rečeno samo zamor materijala Kako smo danas? - Page 30 1523192931 ...shodno tomu očekujem da mi i specijalac za nuklearnu medicinu kaže da mi nije potrebna ni operacija štitnjače pa ako se i to dogodi nikad više neću otići kod liječnika. Oni samo razbole čovjeka.   Kako smo danas? - Page 30 11484130  Nisam sigurna da vas to pretjerano zanima  Kako smo danas? - Page 30 1523192931 ali meni su te dijagnoze poprave poremetile život pa sada idem uživati na 29 celzijevaca. Bakutaner... Kako smo danas? - Page 30 3111943984  Forum jutros šteka.  Kako smo danas? - Page 30 1658420748

jebo njih, cim odes nesto ti pronadju. Valjda zato da se ne bi reklo kako aljkavo rade...Kako smo danas? - Page 30 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Kako smo danas? - Page 30 Empty Re: Kako smo danas?

Postaj  Gost 24.07.15 9:41

Lena je napisao/la:divlji mačak još šeta po krovovima.....toliko je mršav da je to muka i gledat....dala sam mu nešto hrane jer mi ga došlo milo....
nemam pojma kako će završit,ali nikako ga neko uhvatit.....
jutros ga našla da kunja na našem balkonu.....ova naša se nakostriješila i potirala ga.....

I mi smo slabi na  mačke i mačiće, jedno leglo nam se svaki put razboli, jutros sin nosio jednog mršavca vetu, kaže vet da ima mačju kugu - cijepio ga i sad treba tri puta na novu injekciju, drugoga nismo uspjeli uhvatiti, boji se injekcije..  Kako smo danas? - Page 30 1425538829

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako smo danas? - Page 30 Empty Re: Kako smo danas?

Postaj  Gost 24.07.15 9:43

pizda je napisao/la:
metilda je napisao/la:Dobro jutro, dobar dan danas smo još bolje nego prije par dana - i splitski specijalac  Kako smo danas? - Page 30 3111943984 mi je potvrdio  da nemam tumor na nadlaktici i da je to pučki rečeno samo zamor materijala Kako smo danas? - Page 30 1523192931 ...shodno tomu očekujem da mi i specijalac za nuklearnu medicinu kaže da mi nije potrebna ni operacija štitnjače pa ako se i to dogodi nikad više neću otići kod liječnika. Oni samo razbole čovjeka.   Kako smo danas? - Page 30 11484130  Nisam sigurna da vas to pretjerano zanima  Kako smo danas? - Page 30 1523192931 ali meni su te dijagnoze poprave poremetile život pa sada idem uživati na 29 celzijevaca. Bakutaner... Kako smo danas? - Page 30 3111943984  Forum jutros šteka.  Kako smo danas? - Page 30 1658420748

jebo njih, cim odes nesto ti pronadju. Valjda zato da se ne bi reklo kako aljkavo rade...Kako smo danas? - Page 30 684758713

Izgleda da je tako, neće me više nitko natjerati kod liječnika, radije ću popiti kakvu tabletu i pretrpjeti malo, ovako samo pokidaju nerve, htio ne htio moraš misliti na dijagnozu.  Kako smo danas? - Page 30 1425538829

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako smo danas? - Page 30 Empty Re: Kako smo danas?

Postaj  pizda 24.07.15 9:51

metilda je napisao/la:

Izgleda da je tako, neće me više nitko natjerati kod liječnika, radije ću popiti kakvu tabletu i pretrpjeti malo, ovako samo pokidaju nerve, htio ne htio moraš misliti na dijagnozu.  Kako smo danas? - Page 30 1425538829

znas ono, zvijezda nema dok ih ne pogledas...Kako smo danas? - Page 30 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Kako smo danas? - Page 30 Empty Re: Kako smo danas?

Postaj  Gost 24.07.15 11:48

zato ja ne volem doturima ić ... ako i dođeš zdrav, rasturi te dok obaviš sve preglede i ona moraju nešto reć da ne ispadne da su te bezveze maltretirali ...

al općenito ljudima u zadnje vrijeme nije dobro ... ovdje na krku umiru mladi, padaju u kojekakve kome .... sad sam čula da je muž moje kolegice koja je nedavno rodila prvo dijete već nekoliko puta pao, najprije su mu dijagnosticirali padavicu, sad drugi puta srce, bio je neko vrijeme i klinički mrtav, u bolnici je, pokušavaju naći šta mu je ali ne nalaze ništa ... čovjek malo malo pada u komu a nalazi ne pokazuju ništa ... pa jebote, čemu onda ić doturima ... ideš dok ide a kad više ne ide, legneš negdje i umreš ... ko da je bitno od čega si umro

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako smo danas? - Page 30 Empty Re: Kako smo danas?

Postaj  Gost 24.07.15 16:59

kišna glista je napisao/la:zato ja ne volem doturima ić ... ako i dođeš zdrav, rasturi te dok obaviš sve preglede i ona moraju nešto reć da ne ispadne da su te bezveze maltretirali ...

al općenito ljudima u zadnje vrijeme nije dobro ... ovdje na krku umiru mladi, padaju u kojekakve kome .... sad sam čula da je muž moje kolegice koja je nedavno rodila prvo dijete već nekoliko puta pao, najprije su mu dijagnosticirali padavicu, sad drugi puta srce, bio je neko vrijeme i klinički mrtav, u bolnici je, pokušavaju naći šta mu je ali ne nalaze ništa ... čovjek malo malo pada u komu a nalazi ne pokazuju ništa ... pa jebote, čemu onda ić doturima ... ideš dok ide a kad više ne ide, legneš negdje i umreš ... ko da je bitno od čega si umro

Nije bitno od čega ni kako, meni je bitno koliko dugo si umirao. Ne bih voljela dugo umiranje.  Kako smo danas? - Page 30 1658420748

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako smo danas? - Page 30 Empty Re: Kako smo danas?

Postaj  taja 25.07.15 15:57

metilda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:zato ja ne volem doturima ić ... ako i dođeš zdrav, rasturi te dok obaviš sve preglede i ona moraju nešto reć da ne ispadne da su te bezveze maltretirali ...

al općenito ljudima u zadnje vrijeme nije dobro ... ovdje na krku umiru mladi, padaju u kojekakve kome .... sad sam čula da je muž moje kolegice koja je nedavno rodila prvo dijete već nekoliko puta pao, najprije su mu dijagnosticirali padavicu, sad drugi puta srce, bio je neko vrijeme i klinički mrtav, u bolnici je, pokušavaju naći šta mu je ali ne nalaze ništa ... čovjek malo malo pada u komu a nalazi ne pokazuju ništa ... pa jebote, čemu onda ić doturima ... ideš dok ide a kad više ne ide, legneš negdje i umreš ... ko da je bitno od čega si umro

Nije bitno od čega ni kako, meni je bitno koliko dugo si umirao. Ne bih voljela dugo umiranje.  Kako smo danas? - Page 30 1658420748


    Potpis. 

  Apslutno se slažem sa tobom. 

Bolje živ nego mrtav. Bolje imati nego nemati.

Bolje 70 god. kao bogataš nego 100 God. kao siromah.
taja
taja

Broj postova : 5995
Join date : 22.09.2012
Age : 52

[Vrh] Go down

Kako smo danas? - Page 30 Empty Re: Kako smo danas?

Postaj  Gost 27.07.15 4:40

taja je napisao/la:
metilda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:zato ja ne volem doturima ić ... ako i dođeš zdrav, rasturi te dok obaviš sve preglede i ona moraju nešto reć da ne ispadne da su te bezveze maltretirali ...

al općenito ljudima u zadnje vrijeme nije dobro ... ovdje na krku umiru mladi, padaju u kojekakve kome .... sad sam čula da je muž moje kolegice koja je nedavno rodila prvo dijete već nekoliko puta pao, najprije su mu dijagnosticirali padavicu, sad drugi puta srce, bio je neko vrijeme i klinički mrtav, u bolnici je, pokušavaju naći šta mu je ali ne nalaze ništa ... čovjek malo malo pada u komu a nalazi ne pokazuju ništa ... pa jebote, čemu onda ić doturima ... ideš dok ide a kad više ne ide, legneš negdje i umreš ... ko da je bitno od čega si umro

Nije bitno od čega ni kako, meni je bitno koliko dugo si umirao. Ne bih voljela dugo umiranje.  Kako smo danas? - Page 30 1658420748


    Potpis. 

  Apslutno se slažem sa tobom. 

Bolje živ nego mrtav. Bolje imati nego nemati.

Bolje 70 god. kao bogataš nego 100 God. kao siromah.
Uriniram ti na zivotnu filozofiju,,nikad necu shvatit zashto je vecina zena totalno prakticno nabijena na falus..Da li si ikada pomislila da nishta sa sobom necesh ponijeti u grob ako ti se sluchajno netko ne "smisluje" pa ti navuche najlonske churapitze na noge koje ce prezivjeti sve organsko shto u sebi nosish,,Bogat,,shto je to?Siromah,,?? ma..bremzam ovdje,, Kako smo danas? - Page 30 424959984 Kako smo danas? - Page 30 3827417775

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako smo danas? - Page 30 Empty Re: Kako smo danas?

Postaj  Gost 27.07.15 4:48

Kako smo danas? - Page 30 Dodge-ram-3500-quad-cab-04Kako smo danas? - Page 30 58876_1415695
Zakachio sam kamperitzu za ovo chudo,,i odoK u vukojebinu da ne vidim ljudski rod ,,na 50 milja daleko,,samo ja ,,shuma,,i divota,,prirode,, Kako smo danas? - Page 30 2985672221 nadam se da cu donijeti jedno deset kg vrganja kuci,,,shto suvih shto svjezih,,

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako smo danas? - Page 30 Empty Re: Kako smo danas?

Postaj  Gost 27.07.15 6:38

pizda je napisao/la:

budite mi dobro i veselo...  Kako smo danas? - Page 30 727654710

diš sad opet po toj zegi?[/quote]

skitam moj pipi, skitam po evropi... prolupala pod stare dana... osjecam se kao da sam upravo zavrsila faks pa sam si uzela godinu dana kao nagradu Kako smo danas? - Page 30 1619348112)))
prva runda zavrsila, bole me tabani od hodanja i usta od smijeha... Bec je fakat predivan... hm, mogla bih tu zivjeti, bez obzira na klimu... Kako smo danas? - Page 30 684758713


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako smo danas? - Page 30 Empty Re: Kako smo danas?

Postaj  pizda 27.07.15 7:55

btw je napisao/la:
prva runda zavrsila, bole me tabani od hodanja i usta od smijeha... Bec je fakat predivan... hm, mogla bih tu zivjeti, bez obzira na klimu... Kako smo danas? - Page 30 684758713

lijepo je tamo, u Becu sam studirao slavistiku. Cuvaj se, ima penetracija kolko oces...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Kako smo danas? - Page 30 Empty Re: Kako smo danas?

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 30 / 40. Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.