kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

After the Dark...

Stranica 4 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

After the Dark... - Page 4 Empty Re: After the Dark...

Postaj  Gost 14.04.15 12:07

pizda je napisao/la: Mislio sam vise na neku grupicu koja bi mi se mozda priheftala. E pa njima bih jako brzo nasao neku bitnu ulogu i posao a ostali nek se snalaze kako znaju i umiu...After the Dark... - Page 4 684758713

e to je jedna sasvim druga situacija ... to je ono kad imaš ekipu koja bi radila, ima volju i zna da mora al ne zna šta i kako početi al hoće ... takvi su super za posao i njima nije ništa teško ni naučiti, ni probati ... al govorimo o brodolomu i nasumično izabranoj grupi ljudi koja je neki prosjek današnjeg društva ... pa jebote, to odmah napravit okret na peti i otić u svom smjeru a oni koji hoće sa tobom, no problem ... al ne bi mi nikakvi cijukavci tu došli u obzir ... al računam da sam prije brodoloma sa njima provela dovoljno vremena da sam uspjela napraviti neko grubo profiliranje ... imaš ljudi koji apsolutno ništa ne znaju raditi nit žele ... al opet, ja sam si zamislila situaciju sa prosjekom ljudi koje ja poznajem već do sada ... oni sa kojima i do sada mogu surađivati bi i dalje ostali u toj grupi ne glede na situaciju u kojoj bi se našli ... neb se puno toga promijenilo ... ovi ostali bi i dalje ostali odjebani ko šta i jesu ... e da, ključno je to da profesija uopće ne igra nikakvu ulogu ... al apsolutno nikakvu ... sposoban ( i kreativan ) čovjek je sposoban ne glede na profesiju ili stupanj edukacije

Gost
Gost


[Vrh] Go down

After the Dark... - Page 4 Empty Re: After the Dark...

Postaj  pizda 14.04.15 12:13

kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la: Mislio sam vise na neku grupicu koja bi mi se mozda priheftala. E pa njima bih jako brzo nasao neku bitnu ulogu i posao a ostali nek se snalaze kako znaju i umiu...After the Dark... - Page 4 684758713

e to je jedna sasvim druga situacija ... to je ono kad imaš ekipu koja bi radila, ima volju i zna da mora al ne zna šta i kako početi al hoće ... takvi su super za posao i njima nije ništa teško ni naučiti, ni probati ... al govorimo o brodolomu i nasumično izabranoj grupi ljudi koja je neki prosjek današnjeg društva ... pa jebote, to odmah napravit okret na peti i otić u svom smjeru a oni koji hoće sa tobom, no problem ... al ne bi mi nikakvi cijukavci tu došli u obzir ... al računam da sam prije brodoloma sa njima provela dovoljno vremena da sam uspjela napraviti neko grubo profiliranje ... imaš ljudi koji apsolutno ništa ne znaju raditi nit žele

pa uopce ne bi imao ni pretenzija a ni volje da postanem neki lider, ni blizu toga. Posto se solidno snalazim u prirodi vjerojatno bi mi se priheftalo njih desetak a i ljudi se nekako spontano nadju i prepoznaju. Meni bi bilo bitnije kakav je covjek nego li sto zna radit i to bi mi bila najosnovnija vodilja. Brzo bi se mi izvjezbali i postali vrsni ribolovci, graditelji i slicno, bez beda:). Zato i kazem, one druge, ko jebe, puno srece i nek se snalaze na svoj nacin...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

After the Dark... - Page 4 Empty Re: After the Dark...

Postaj  pizda 14.04.15 12:17

kišna glista je napisao/la: ... dat štap današnjim ljudima da po plićaku hvataju ribu ??? ha ha ha ... tu si malo nadobudan ... brzo bi ti svi odustali i počeli mjaukati da oni to ne znaju a jednom kojem bi krenulo pojeli bi sve ... tak da, ako znam vatat ribu, radije odem na drugi greben i hvatam dovoljno za sebe a drugi nek crknu od gladi ...

e jebiga, kad bi im to bio najosnovniji, mozda i jedini obrok, bez brige. Hvatali bi oni ribe i prekovremeno... After the Dark... - Page 4 1523192931. Ljudi su razmazeni i demotivirani kad imaju komociju i znaju da ne moraju. Kad bi pocelo kruljenje zeluca spontano bi se oni razmilili po plicaku...After the Dark... - Page 4 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

After the Dark... - Page 4 Empty Re: After the Dark...

Postaj  Gost 14.04.15 12:17

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la: Mislio sam vise na neku grupicu koja bi mi se mozda priheftala. E pa njima bih jako brzo nasao neku bitnu ulogu i posao a ostali nek se snalaze kako znaju i umiu...After the Dark... - Page 4 684758713

e to je jedna sasvim druga situacija ... to je ono kad imaš ekipu koja bi radila, ima volju i zna da mora al ne zna šta i kako početi al hoće ... takvi su super za posao i njima nije ništa teško ni naučiti, ni probati ... al govorimo o brodolomu i nasumično izabranoj grupi ljudi koja je neki prosjek današnjeg društva ... pa jebote, to odmah napravit okret na peti i otić u svom smjeru a oni koji hoće sa tobom, no problem ... al ne bi mi nikakvi cijukavci tu došli u obzir ... al računam da sam prije brodoloma sa njima provela dovoljno vremena da sam uspjela napraviti neko grubo profiliranje ... imaš ljudi koji apsolutno ništa ne znaju raditi nit žele

pa uopce ne bi imao ni pretenzija a ni volje da postanem neki lider, ni blizu toga. Posto se solidno snalazim u prirodi vjerojatno bi mi se priheftalo njih desetak a i ljudi se nekako spontano nadju i prepoznaju. Meni bi bilo bitnije kakav je covjek nego li sto zna radit i to bi mi bila najosnovnija vodilja. Brzo bi se mi izvjezbali i postali vrsni ribolovci, graditelji i slicno, bez beda:). Zato i kazem, one druge, ko jebe, puno srece i nek se snalaze na svoj nacin...

u principu tu razmišljamo isto ... gdje ima volje ima i načina ... sve ostalo je nebitno ... može mi do tada najbolji graditelj il lovac ispast najveća svinja u takvoj grupi i badava mu onda i znanje koje posjeduje ako kvari svojim ponašanjem raspoloženje drugima ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

After the Dark... - Page 4 Empty Re: After the Dark...

Postaj  pizda 14.04.15 12:22

kišna glista je napisao/la:

u principu tu razmišljamo isto ... gdje ima volje ima i načina ... sve ostalo je nebitno ... može mi do tada najbolji graditelj il lovac ispast najveća svinja u takvoj grupi i badava mu onda i znanje koje posjeduje ako kvari svojim ponašanjem raspoloženje drugima ...

pa to ti je to, imas u nogometu super nogometasa koji su problematicni i razjebavaju volju svima u ekipi. Onda ih je bolje nekom uvaliti pa makar bili ne znam kako talentirani.
Ljudi se vecinom jako brzo prepoznaju, mozda bude desetak posto pogresnih koji otpadaju usput a vecina iz grupice bi funkcionirala jako dobro. Jedino sto bi se sa vremenom iz tih grupica razvila zasebna plemena koja bi pocela ratovat za teritorij i bolji ulov i urod i eto ti ljudske povijesti nanovo... After the Dark... - Page 4 1523192931
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

After the Dark... - Page 4 Empty Re: After the Dark...

Postaj  Gost 14.04.15 12:22

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la: ... dat štap današnjim ljudima da po plićaku hvataju ribu ??? ha ha ha ... tu si malo nadobudan ... brzo bi ti svi odustali i počeli mjaukati da oni to ne znaju a jednom kojem bi krenulo pojeli bi sve ... tak da, ako znam vatat ribu, radije odem na drugi greben i hvatam dovoljno za sebe a drugi nek crknu od gladi ...

e jebiga, kad bi im to bio najosnovniji, mozda i jedini obrok, bez brige. Hvatali bi oni ribe i prekovremeno... After the Dark... - Page 4 1523192931. Ljudi su razmazeni i demotivirani kad imaju komociju i znaju da ne moraju. Kad bi pocelo kruljenje zeluca spontano bi se oni razmilili po plicaku...After the Dark... - Page 4 684758713

u biti super ideja ... pošalješ te da mile po plićaku i love glavoče dok ti ideš po srnetinu il zečetinu i imaš mir i ulovit ju i ogulit i pojest After the Dark... - Page 4 1523192931 al eto ti konkretne situacije ... uloviš tu srnu, oguliš ju i počneš kuvat il peć a ono oko tebe brdo ovih muljavih iz plićaka bez ijedne ribe ... pa podijeliš sa njima ... drugi dan njih pošalješ nazad u plićak a ti ponovo u lov ... čim vide da ideš u lov, oni će kurca lovit po plićaku nego će čekat tebe da dođeš sa nečim konkretnim ... i sad ti dođeš umoran i kažeš im da podignu ofcu na drvo, da ju ogule a oni svi viknu sa gađenjem fuuuuuuj ... i opet ju ti dereš i trančiraš da bi oni mogli jest ... treći dan odeš u lov, ako uloviš nešto, kurac ćeš doć među ove iz plićaka ... neće te više nikad ni vidjeti After the Dark... - Page 4 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

After the Dark... - Page 4 Empty Re: After the Dark...

Postaj  Gost 14.04.15 12:26

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:

u principu tu razmišljamo isto ... gdje ima volje ima i načina ... sve ostalo je nebitno ... može mi do tada najbolji graditelj il lovac ispast najveća svinja u takvoj grupi i badava mu onda i znanje koje posjeduje ako kvari svojim ponašanjem raspoloženje drugima ...

pa to ti je to, imas u nogometu super nogometasa koji su problematicni i razjebavaju volju svima u ekipi. Onda ih je bolje nekom uvaliti pa makar bili ne znam kako talentirani.
Ljudi se vecinom jako brzo prepoznaju, mozda bude desetak posto pogresnih koji otpadaju usput a vecina iz grupice bi funkcionirala jako dobro. Jedino sto bi se sa vremenom iz tih grupica razvila zasebna plemena koja bi pocela ratovat za teritorij i bolji ulov i urod i eto ti ljudske povijesti nanovo... After the Dark... - Page 4 1523192931

super početak priče al jopet si me naveo na razmišljanje da odem prije nego se to dogodi ...  After the Dark... - Page 4 3114667799  čemu se onda zamarati ako već unaprjed znaš kako će završiti

u svakom primjeru, u slučaju apokalipse, ne računat previše na mene After the Dark... - Page 4 11484130


Zadnja promjena: kišna glista; 14.04.15 12:27; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

After the Dark... - Page 4 Empty Re: After the Dark...

Postaj  pizda 14.04.15 12:26

kišna glista je napisao/la:

u biti super ideja ... pošalješ te da mile po plićaku i love glavoče dok ti ideš po srnetinu il zečetinu i  imaš mir i ulovit ju i ogulit i pojest After the Dark... - Page 4 1523192931 al eto ti konkretne situacije ... uloviš tu srnu, oguliš ju i počneš kuvat il peć a ono oko tebe brdo ovih muljavih iz plićaka bez ijedne ribe ... pa podijeliš sa njima ... drugi dan njih pošalješ nazad u plićak a ti ponovo u lov ... čim vide da ideš u lov, oni će kurca lovit po plićaku nego će čekat tebe da dođeš sa nečim konkretnim ... i sad ti dođeš umoran i kažeš im da podignu ofcu na drvo, da ju ogule a oni svi viknu sa gađenjem fuuuuuuj ... i opet ju ti dereš i trančiraš da bi oni mogli jest ... treći dan odeš u lov, ako uloviš nešto, kurac ćeš doć među ove iz plićaka ... neće te više nikad ni vidjeti After the Dark... - Page 4 1523192931

bez brige, ne bi bilo tako After the Dark... - Page 4 684758713. Tvoje razmisljanje proizlazi iz iskustava danasnje ljudske komocije. Ni ja ne mogu zamislit da ubijem zeca ali bih se u tim uvjetima brzo navikao. Jedan dan bih podjelio klopu sa njima ali ako drugi dan nista ne uhvate, isli bi spavat gladni. Drugi dan bi potamanili pola otoka i priobalja... After the Dark... - Page 4 1523192931
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

After the Dark... - Page 4 Empty Re: After the Dark...

Postaj  Gost 14.04.15 12:29

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:

u biti super ideja ... pošalješ te da mile po plićaku i love glavoče dok ti ideš po srnetinu il zečetinu i  imaš mir i ulovit ju i ogulit i pojest After the Dark... - Page 4 1523192931 al eto ti konkretne situacije ... uloviš tu srnu, oguliš ju i počneš kuvat il peć a ono oko tebe brdo ovih muljavih iz plićaka bez ijedne ribe ... pa podijeliš sa njima ... drugi dan njih pošalješ nazad u plićak a ti ponovo u lov ... čim vide da ideš u lov, oni će kurca lovit po plićaku nego će čekat tebe da dođeš sa nečim konkretnim ... i sad ti dođeš umoran i kažeš im da podignu ofcu na drvo, da ju ogule a oni svi viknu sa gađenjem fuuuuuuj ... i opet ju ti dereš i trančiraš da bi oni mogli jest ... treći dan odeš u lov, ako uloviš nešto, kurac ćeš doć među ove iz plićaka ... neće te više nikad ni vidjeti After the Dark... - Page 4 1523192931

bez brige, ne bi bilo tako After the Dark... - Page 4 684758713. Tvoje razmisljanje proizlazi iz iskustava danasnje ljudske komocije. Ni ja ne mogu zamislit da ubijem zeca ali bih se u tim uvjetima brzo navikao. Jedan dan bih podjelio klopu sa njima ali ako drugi dan nista ne uhvate, isli bi spavat gladni. Drugi dan bi potamanili pola otoka i priobalja... After the Dark... - Page 4 1523192931

pa dobro ... ti si onda još gori od mene ... ja sam im dala lufta dva dana a treći tek odjeb ... al varaš se ako misliš da bi se išta mnogo promijenilo ... tako su u biti nastali vegetarijanci ... nisu ništa drugo nego loši i nikakvi lovci i oni koji se pukim slučajem nisu potrovali kakvih lišćem il korijenjem After the Dark... - Page 4 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

After the Dark... - Page 4 Empty Re: After the Dark...

Postaj  pizda 14.04.15 12:30

kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:

u principu tu razmišljamo isto ... gdje ima volje ima i načina ... sve ostalo je nebitno ... može mi do tada najbolji graditelj il lovac ispast najveća svinja u takvoj grupi i badava mu onda i znanje koje posjeduje ako kvari svojim ponašanjem raspoloženje drugima ...

pa to ti je to, imas u nogometu super nogometasa koji su problematicni i razjebavaju volju svima u ekipi. Onda ih je bolje nekom uvaliti pa makar bili ne znam kako talentirani.
Ljudi se vecinom jako brzo prepoznaju, mozda bude desetak posto pogresnih koji otpadaju usput a vecina iz grupice bi funkcionirala jako dobro. Jedino sto bi se sa vremenom iz tih grupica razvila zasebna plemena koja bi pocela ratovat za teritorij i bolji ulov i urod i eto ti ljudske povijesti nanovo... After the Dark... - Page 4 1523192931

super početak priče al jopet si me naveo na razmišljanje da odem prije nego se to dogodi ...  After the Dark... - Page 4 3114667799  čemu se onda zamarati ako već unaprjed znaš kako će završiti

u svakom primjeru, u slučaju apokalipse, ne računat previše na mene After the Dark... - Page 4 11484130  

pa tako bi i bilo, stoposto. Odmah bi se nasli neki lideri koji smatraju da su rodjeni vodje i eto ti najprimitivnije politike. Ti bi se diktatori brzo okruzili poslusnicima i eto ti ministara i vojske koliko oces. Druga bi se plemena morala prilagodit inace bi ih istrijebili i to je pocetak i kontinuitet svake ljudske price. Da ne govorim kako bi se jako brzo stvorile i religije, svako pleme bi imalo svoju, naravno...After the Dark... - Page 4 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

After the Dark... - Page 4 Empty Re: After the Dark...

Postaj  pizda 14.04.15 12:33

kišna glista je napisao/la:

pa dobro ... ti si onda još gori od mene ... ja sam im dala lufta dva dana a treći tek odjeb ... al varaš se ako misliš da bi se išta mnogo promijenilo ... tako su u biti nastali vegetarijanci ... nisu ništa drugo nego loši i nikakvi lovci i oni koji se pukim slučajem nisu potrovali kakvih lišćem il korijenjem After the Dark... - Page 4 1523192931

ma nije...kazem, usput bi otpalo desetak posto parazita ali ako je vecina poslozena od inteligentnih i razumnih ljudi onda bi jako brzo sve klapalo kako treba i jako brzo bi standard porastao. Za godinu, dvije bi imali i skolu za klince...After the Dark... - Page 4 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

After the Dark... - Page 4 Empty Re: After the Dark...

Postaj  Gost 14.04.15 12:34

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:

u principu tu razmišljamo isto ... gdje ima volje ima i načina ... sve ostalo je nebitno ... može mi do tada najbolji graditelj il lovac ispast najveća svinja u takvoj grupi i badava mu onda i znanje koje posjeduje ako kvari svojim ponašanjem raspoloženje drugima ...

pa to ti je to, imas u nogometu super nogometasa koji su problematicni i razjebavaju volju svima u ekipi. Onda ih je bolje nekom uvaliti pa makar bili ne znam kako talentirani.
Ljudi se vecinom jako brzo prepoznaju, mozda bude desetak posto pogresnih koji otpadaju usput a vecina iz grupice bi funkcionirala jako dobro. Jedino sto bi se sa vremenom iz tih grupica razvila zasebna plemena koja bi pocela ratovat za teritorij i bolji ulov i urod i eto ti ljudske povijesti nanovo... After the Dark... - Page 4 1523192931

super početak priče al jopet si me naveo na razmišljanje da odem prije nego se to dogodi ...  After the Dark... - Page 4 3114667799  čemu se onda zamarati ako već unaprjed znaš kako će završiti

u svakom primjeru, u slučaju apokalipse, ne računat previše na mene After the Dark... - Page 4 11484130  

pa tako bi i bilo, stoposto. Odmah bi se nasli neki lideri koji smatraju da su rodjeni vodje i eto ti najprimitivnije politike. Ti bi se diktatori brzo okruzili poslusnicima i eto ti ministara i vojske koliko oces. Druga bi se plemena morala prilagodit inace bi ih istrijebili i to je pocetak i kontinuitet svake ljudske price. Da ne govorim kako bi se jako brzo stvorile i religije, svako pleme bi imalo svoju, naravno...After the Dark... - Page 4 684758713

ok, ubijedijo si me ... čim nakon brodoloma stignem do obale, giljam u brda sama il sa djecom After the Dark... - Page 4 1619348112 u bunker ne silazim niti pod razno osim ako sve prije toga ne potamanim i uđem sama i živo mi se jebe za čovječanstvo ... ionako će im duše kud koji mili moji i po zaslugama pa nek se inkarniraju u budućnosti u šta im priroda ponudi kao materijalno tijelo ... možda budu ukusni

Gost
Gost


[Vrh] Go down

After the Dark... - Page 4 Empty Re: After the Dark...

Postaj  pizda 14.04.15 12:39

kišna glista je napisao/la:

ok, ubijedijo si me  ... čim nakon brodoloma stignem do obale, giljam u brda sama il sa djecom  After the Dark... - Page 4 1619348112 u bunker ne silazim niti pod razno osim ako sve prije toga ne potamanim i uđem sama i živo mi se jebe za čovječanstvo ... ionako će im duše kud koji mili moji i po zaslugama pa nek se inkarniraju u budućnosti u šta im priroda ponudi kao materijalno tijelo ... možda budu ukusni

After the Dark... - Page 4 1523192931 Jebiga, u slucaju brodoloma imas jedan zajeb. Svi bi cekali da ih pronadje kakav avijon, brod ili helikopter i ne bi se nista gradilo. Sve bi se svodilo na nabavljanje klope kako ko zna i umije. Kasnije bi si svako napravijo i kakvu takvu nastambu da ne spava na kisi, nista vise od tog. Tek bi sljedeca generacija, ona koja i ne zna za nista vise osim tog otoka pocela graditi selo, prave nastambe, poceli okopavati polja i saditi ponesto...Sa tog aspekta bi kataklizma bila bolja jer bi ljudi znali da ne mogu ocekivati pomoc od nikog...After the Dark... - Page 4 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

After the Dark... - Page 4 Empty Re: After the Dark...

Postaj  Gost 14.04.15 12:41

Profesor jeste zadao zadak, ali je dao samo osnove.  A dalje o svemu moramo razmisliti sami. Sta nas to cini osobom, covekom?

Jos jedan primer kako se organizirana grupa moze ponasati i sta na nju sve moze uticati,  mimo tih nekih primenjenih znanja.

Na samom kraju filma, kada je ispit vec zavrsen, inzinjer masinstva i elektrotehnike (zena) razgovara sa profesorom i kaze mu da nije fer, jer je u "igru" uveo i svoje osecaje i da nije u redu to sto je njihova prosla veza postala razlogom za neke njegove ruzne poteze. Recimo u prvom testu on u besu otvara vrata pre vremena i svi umiru. To je kraj prvog testa. Tek tada saznajem da je izmedju njih nesto postojalo i tek tada mi postaju jasni neki njegovi potezi.
Znaci ne treba iskljuciti ni tu emocionalnu stranu. Cak i kada u pozadini nema povredjenih osecaja zbog propale veze, mogu postojati neki drugi. Nije samo zelja za prezivljavanjem ono sto nas nosi. Coveka nose i neki drugi, ponekad lepi, a ponekad destruktivni osecaji.

Na kraju filma se rastaju.
Scena prva - on odlazi u svoj biro, gleda njenu sliku. Scena se prekida. 
Ponovo ista scena - on se opet penje stepenicama (sve se inace desava u Jakarti u elitnoj skoli za strance), opet ulazi u svoj biro, seda, uzima njenu sliku, sve je isto, vadi pistolj iz fioke i...kamera odlazi na drugu stranu, cuje se pucanj. Pretpostavlja se da je se ubio.

Tu nam zeli reci da situaciju nikada ne mozes do kraja isplanirati i da se moze razviti ovako ili onako. To je jedna od zivotnih lekcija i ono sto im je on pokusao reci - da zivot nema tacno ustaljen smer i da koliko god coveka vrednovali kroz njegova primenjena znanja, covek je kao bice mnogo vise od toga.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

After the Dark... - Page 4 Empty Re: After the Dark...

Postaj  Gost 14.04.15 12:42

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:

ok, ubijedijo si me  ... čim nakon brodoloma stignem do obale, giljam u brda sama il sa djecom  After the Dark... - Page 4 1619348112 u bunker ne silazim niti pod razno osim ako sve prije toga ne potamanim i uđem sama i živo mi se jebe za čovječanstvo ... ionako će im duše kud koji mili moji i po zaslugama pa nek se inkarniraju u budućnosti u šta im priroda ponudi kao materijalno tijelo ... možda budu ukusni

After the Dark... - Page 4 1523192931 Jebiga, u slucaju brodoloma imas jedan zajeb. Svi bi cekali da ih pronadje kakav avijon, brod ili helikopter i ne bi se nista gradilo. Sve bi se svodilo na nabavljanje klope kako ko zna i umije. Kasnije bi si svako napravijo i kakvu takvu nastambu da ne spava na kisi, nista vise od tog. Tek bi sljedeca generacija, ona koja i ne zna za nista vise osim tog otoka pocela graditi selo, prave nastambe, poceli okopavati polja i saditi ponesto...Sa tog aspekta bi kataklizma bila bolja jer bi ljudi znali da ne mogu ocekivati pomoc od nikog...After the Dark... - Page 4 684758713

pa kako ja imam zajeb ? nemam ja nego ti drugi ... ne bih ja ni čekala da se itko organizira nego bih odmah otišla i sama sebi stvorila neki lijep kutak za živjeti sa djecom .... mogu sama opstati i izgraditi si šta god hoću gdje izaberem i živim tako u miru i u skladu sa prirodom, vremenom si pripitomim kakvih životinja, počnem upoznavati novi krajolik ... jebote, kako bi to bilo dobro After the Dark... - Page 4 3114667799

Gost
Gost


[Vrh] Go down

After the Dark... - Page 4 Empty Re: After the Dark...

Postaj  Gost 14.04.15 12:46

Imam prijatelja, koji je kao Sheldon. Ima ispod kreveta ranac za prezivljavanje sa nesto suve hrane, kompasom, mineralnom vodom, odecom, dekicom, mini satorom...After the Dark... - Page 4 1zouo36

Gost
Gost


[Vrh] Go down

After the Dark... - Page 4 Empty Re: After the Dark...

Postaj  Gost 14.04.15 13:03

cat_claw je napisao/la:
Tu nam zeli reci da situaciju nikada ne mozes do kraja isplanirati i da se moze razviti ovako ili onako. To je jedna od zivotnih lekcija i ono sto im je on pokusao reci - da zivot nema tacno ustaljen smer i da koliko god coveka vrednovali kroz njegova primenjena znanja, covek je kao bice mnogo vise od toga.


Evo što su ti filozofi - iskompliciraju i najjednostavnije stvari.  After the Dark... - Page 4 3111943984

Gost
Gost


[Vrh] Go down

After the Dark... - Page 4 Empty Re: After the Dark...

Postaj  pizda 14.04.15 13:14

kišna glista je napisao/la:

pa kako ja imam zajeb ? nemam ja nego ti drugi ... ne bih ja ni čekala da se itko organizira nego bih odmah otišla i sama sebi stvorila neki lijep kutak za živjeti sa djecom ....  mogu sama opstati i izgraditi si šta god hoću gdje izaberem i živim tako u miru i u skladu sa prirodom, vremenom si pripitomim kakvih životinja, počnem upoznavati novi krajolik  ... jebote, kako bi to bilo dobro After the Dark... - Page 4 3114667799

a sve se bojim da bi After the Dark... - Page 4 684758713, tako normalno da bi svi cekali da se pokrene potraga za njima i krenu brodovi, obalne straze, avijoni, helikopteri. Mos mislit sto bi ljudi odmah u brda graditi nastambe kad je daleko vjerojatnije da ce ih neko pronac kroz par dana...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

After the Dark... - Page 4 Empty Re: After the Dark...

Postaj  pizda 14.04.15 13:19

cat_claw je napisao/la:

Tu nam zeli reci da situaciju nikada ne mozes do kraja isplanirati i da se moze razviti ovako ili onako. To je jedna od zivotnih lekcija i ono sto im je on pokusao reci - da zivot nema tacno ustaljen smer i da koliko god coveka vrednovali kroz njegova primenjena znanja, covek je kao bice mnogo vise od toga.

normalno da nema nekog ustaljenog smjera osim sto vecinom ima. After the Dark... - Page 4 684758713 Covjek je hipotetsku pricu skroz prilagodijo svojim svjetonazorima i vjerojatno ispalo da ima pravo. Kad bi ja to radijo prema svojim svjetonazorima i ja bi ispao u pravu iako mozda na dijametralno suprotan nacin.
Opet, ako gledas objektivno, sigurno nitko od tih deset ne bi bijo operni pjevac ili svirac harfe, proizvodjac vina After the Dark... - Page 4 1523192931 i sl. iako svakom mos nac korisnu funkciju, zasto ne...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

After the Dark... - Page 4 Empty Re: After the Dark...

Postaj  Gost 14.04.15 13:52

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:

pa kako ja imam zajeb ? nemam ja nego ti drugi ... ne bih ja ni čekala da se itko organizira nego bih odmah otišla i sama sebi stvorila neki lijep kutak za živjeti sa djecom ....  mogu sama opstati i izgraditi si šta god hoću gdje izaberem i živim tako u miru i u skladu sa prirodom, vremenom si pripitomim kakvih životinja, počnem upoznavati novi krajolik  ... jebote, kako bi to bilo dobro After the Dark... - Page 4 3114667799

a sve se bojim da bi After the Dark... - Page 4 684758713, tako normalno da bi svi cekali da se pokrene potraga za njima i krenu brodovi, obalne straze, avijoni, helikopteri. Mos mislit sto bi ljudi odmah u brda graditi nastambe kad je daleko vjerojatnije da ce ih neko pronac kroz par dana...

a ? koji ljudi u brda ? After the Dark... - Page 4 984513234 neb ljudi u brda nego samo ja i gradila bih odma isti dan bar neki vid kućice ... popizdila bih da svi ljudi brodolomci krenu za mnom u brda After the Dark... - Page 4 3114667799 dobro reče taja, nas kad krene priča ko da smo sa marsa pali svi udžuture After the Dark... - Page 4 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

After the Dark... - Page 4 Empty Re: After the Dark...

Postaj  Lena 14.04.15 14:28

cat_claw je napisao/la:je ime filma, koji sam nedavno pogledala.

Poslednji dan skolske godine i poslednji cas. Filozofija. Profesor, da bi proverio koliko su ucenici spremni za dalji zivot, zadaje im problem, koji trebaju resiti. Glasi ovako:
Zemlja ulazi u kataklizmu ratova. Zivot na zemlji je u sledecih godinu dana, zbog upotrebe nuklearnih bombi, nemoguc. Na svetu postoji samo jedan bunker, koji je tako opremljen da primi 10 ljudi i koji im moze omoguciti prezivljavanje. Vrata bunkera se otvaraju automatski, ali samo uz pomoc odgovarajuceg koda koji poseduje profesor filozofije. U bunkeru je dovoljno vazduha, hrane, vode za 10 osoba u periodu od godinu dana. Ucenici iz kutije izvlace papirice na kojima stoje njihova zanimanja i na osnovu tih zanimanja trebaju se odluciti za one osobe, koje bi u bunkeru trebale dobiti mesto. Profesor ih savetuje da budu pazljivi i da paze na smislena zanimanja, kao i na broj muskaraca i zena, jer ce oni biti jedini preziveli i trebaju uzeti u obzir cinjenicu da se kasnije trebaju i razmnozavati. Njih je ukupno 20.

Zanimanja su sledeca:
1) masinski i elektro inzinjer (zena)
2) pesnik (muskarac)
3) domar/kucepazitelj (m)
4) modni kreator (z)
5) operska pevacica (z)
6) inzinjer poljoprivrede (m)
7) hemicar (m) ujedno i homosekusalac
8) ortoped (z)
9) vojno lice (z)
10) senator (z)
11) makler (z)
12) elektricar (m)
13) zoolog (z)
14) poslasticar (m)
15) psiholog (z)
16) svirac harfe (m)
17) proizvodjac vina (z)
18) astronaut (m)
19) hedge fund manager (z) - na zalost ne znam kako bi to najbolje prevela, ali neka bude samo menadzer
20) profesor filozofije (m) - vlasnik koda za otvaranje vrata


Izaberite vase favorite.

sigurno ste svašta nadrobilimjer se pisalo vidim....
ja bi odabrala one koji su mi simpatični kad bi birala....i koji djeluju zdravo i jako

ovako šturo opisno recimo:
1. ovu strojaricu i elektro inženjerku
2. inženjera poljoprivrede
3. kemičara geja
4. ortopedicu
5. električara
6. zoologinju
7. slastičara
8. proizvođačicu vina
9. menadžericu
10. njega valjda treba - filozofa radi koda


jesam dobro odabrala? After the Dark... - Page 4 1523192931
Lena
Lena

Broj postova : 8929
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

After the Dark... - Page 4 Empty Re: After the Dark...

Postaj  propolis 14.04.15 16:44

mozda   After the Dark... - Page 4 3111943984
propolis
propolis

Broj postova : 3146
Join date : 24.01.2013

[Vrh] Go down

After the Dark... - Page 4 Empty Re: After the Dark...

Postaj  Gost 14.04.15 17:50

odgledala film ... nije loš kao mozgalica iako ima naivnih trenutaka al kraj mi je super ... nije on ubio sebe ... i on je imao tri pokušaja kako riješiti svoju zavrzlamu ... ubio je razum koji mu nije dozvoljavao biti ono što je mogao iskoristivši sve svoje potencijale a ne samo razum i logiku koji su ga pretvarali u ubicu svega lijepog što život čini i što je vrijedno spasiti skupa sa čovječanstvom da stvarno dođe do apokalipse ...

cat, jesam dobila peticu ?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

After the Dark... - Page 4 Empty Re: After the Dark...

Postaj  Gost 14.04.15 18:19

cat_claw je napisao/la:
Scena prva - on odlazi u svoj biro, gleda njenu sliku. Scena se prekida. 
Ponovo ista scena - on se opet penje stepenicama (sve se inace desava u Jakarti u elitnoj skoli za strance), opet ulazi u svoj biro, seda, uzima njenu sliku, sve je isto, vadi pistolj iz fioke i...kamera odlazi na drugu stranu, cuje se pucanj. Pretpostavlja se da je se ubio.

Tu nam zeli reci da situaciju nikada ne mozes do kraja isplanirati i da se moze razviti ovako ili onako. To je jedna od zivotnih lekcija i ono sto im je on pokusao reci - da zivot nema tacno ustaljen smer i da koliko god coveka vrednovali kroz njegova primenjena znanja, covek je kao bice mnogo vise od toga.

ja sam te tri zadnje scene skroz drugačije shvatila ... u biti je i on tu odigrao tri varijacije na temu apokalipse svog osobnog svijeta ... u prvoj varijaciji se odlučio utažit svoje osnovne potrebe pa je krenuo jest ... u drugoj ga je obuzela samodestrukcija i povlači oružje na sebe - ubija ga njegov razum da bi u trećoj doživio prosvjetljenje i konačno shvatip šta mu je najvažnije, jel ta cura ... i ranije nisam doživjela da su samo studenti gubili u igri ... gubio je i profesor koji je spašavajući svijet raciom u biti uništavao isti jer je uništavao sve ono što život čini lijepim ... negdje am napisala da bih najvjerojatnije spasila baš pjesnika ... može biti harfista, operna pjevačica, zabavljač il jednostavno netko tko zna prenijeti na druge nešto pozitivno ... jebeš profesiju ... ljude koji imaju razvijen kreativan um i koji znaju zabavljati ili hraniti ono najdublje u nama - dušu ... reko je profesor toj maloj da je jedina ona uspjela držati konce u rukama dočim su ih svi drugi uključujući i njega pogubili ... zašto? jer je imala dobro razvijen sustav vrijednosti ... na kraju je birala po tom sustavu između dva muškarca - neracionalno ... da je profa bio imalo opušteniji i dozvolio si ugasit racio, možda bi on bio izabran ali nije .... jebga, išo spašavat ljude ubivši sve što je predstavljalo humano u ljudima ( umjetnike, zabavljače, društvenost, dobrotu ....) ... paradoksalno da je nakraju umjesto da bude tutor drugima završio kao učenik koji je zadnji pokopčo kako stvari stoje ... al ajd, meni se zadnja scena čini kao i tračak nade za njega ... treći puta mu se ukazala slika cure ... to je ono što je prvo vidio kao asocijaciju nakon "osobne apokalipse" ... tako nekako mi padaju na pamet prvi dojmovi nakon netom odgledanog filma ... al fora mi je i lik onog šta je ispo sterilan pa na kraju završio sa šest žena i živijo ko bog After the Dark... - Page 4 1619348112

u biti mi se često slično događalo u životu i o tome sam pisala ... kad god sam za sve oko sebe odlučila učiniti nešto totalno iracionalno, nešto zbog čega su svi mislili da sam poludjela, ispalo je super ... slažem se da se na taj način živi daleko ispunjenije i privlače mnoge lijepe situacije koje bi nas inače mimoišle da smo slušali samo svoj racio ... nekad ga treba šutnit, ubit, smljackat i vidjet šta će iz toga proizaći a ne stalno ubijati se u pokušajima da se kontrolira ono što se ne da kontrolirati

Gost
Gost


[Vrh] Go down

After the Dark... - Page 4 Empty Re: After the Dark...

Postaj  Gost 14.04.15 18:44

pizda je napisao/la:
ne bi ja u bunker zbog klaustrofobije, radije bi jebo pred bunkerom i pravijo vam guste... After the Dark... - Page 4 1523192931

to je i meni palo na pamet dok nisam vidjela film ... nis ti vidio bunker ... ti ko šta sam i jana početku teme,  u glavi imaš bunker  ko šta smo ga mi imali u doba socijalizma, goli beton, kemijski wc i lampe koje trepere nad drvenom klupicom ... u ovom sa filma bih ja živjela i nakon apokalipse After the Dark... - Page 4 1523192931  ... nemaju šta gradit nego samo otvorit vrata i nastavit živjeti u bunkeru koji je dizajnerski bunker ... zidovi lijepo obložiti sa kemenom da je ljepo, kupajona normalna, wellness centar, obične spavaonice al ima i jedna soba samo za jebavanjem sa velkim krevetom i dnevni boravak u kojem možeš predstave održavati ... ima prostora za trčanje, plesanje i svašta ... nakon sam vidjela o kakvom bunkeru je riječ, neb ja nikog spašavala nego se sa profesorom zatvorila u njega dok mi ne oda šifru a nakon toga bi morao biti jako dobar da ne leti i on van il završi zavezat u nekom kutu ko budžola

Gost
Gost


[Vrh] Go down

After the Dark... - Page 4 Empty Re: After the Dark...

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.